www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sony Cyber-shot DSC-T10: jeden milion inovací

Sony Cyber-shot DSC-T10: jeden milion inovací
, , aktualita
Společností Sony právě uvedený model Sony Cyber-shot DSC-T10 je pokračovatelem placaté linie Téčkových strojů sdílejících malé rozměry, 2,5" LCD, trojkovou interní zoomovací optiku Carl Zeiss Vario-Tessar a přítomnost stabilizace. Tento model k tomu navíc přidává při stejné velikosti snímače 1/2,5" o 1 Mpix vyšší rozlišení nežli posledně (tedy nově 7 Mpix), 56 MB místa ve flashi, různovarevná provedení (bílá, černá, stříbrná a růžová) a možnost používat ISO až 1000.
K oblíbeným
reklama
Firma Sony sleduje s uvedením T10ky dle slov Philla Lubela (ředitele marketingu) strategii dle sdělení: "Množství digitálních fotoaparátů v rodinách se stále pomalu zvyšuje na 3-4 kusy, což znamená, že lidé nakupují digitály s přihlédnutím k různým potřebám. Náš poslední model je natolik stylový, že se na něj klidně můžeme dívat jako na módní doplněk." Novinka bude k mání ve 4 barvách - černé, bílé, stříbrné a růžové.Aparát Sony Cyber-shot DSC-T10 má rozlišení 7 Mpix a dle slov Sony nabízí ideální kombinaci pro stabilní obraz díky možnosti použít citlivost ISO až 1000 a tradiční optickou stabilizaci Sony Super Steady Shot. Přes všechny řeči a jízlivé komentáře, které obvykle snímky s vyšším ISO (a tedy i vyšším šumem) doprovázejí, je stále fakt, že ve spoustě životních situací je pořád lepší mít fotku zašuměnou nežli žádnou. Nemluvě o situacích typu focení v muzeu či galerii, kde nám často focení s bleskem není povoleno.Podobně jako předchůdci, i tento model je vybaven 3x optikou Carl Zeiss Vario-Tessar a 2,5" LCD typu Clear Photo Plus. Novinka staví na osvědčeném Sony Real Imaging Processoru a slibuje na jedno nabití cca 250 snímků. Digitál je vybaven 56 MB interní flash paměti a jelikož se jedná o výrobek Sony, pochopitelně u něj najdema také slot na paměťové karty typu Memory Stick PRO Duo, jež jsou mimochodem k dnešnímu dni k mání v kapacitách až 4 GB. Sony Cyber-shot DSC-T10 bude v prodejní síti od srpna 2006 za částku pohybující se kolem 400 USD. Jako obvykle bude k dispozici rovněž řada příslušenství, za 60 USD můžeme mít další akumulátor, za 50 USD luxusní kožené pouzdro atd.
reklama
Nejnovější články
Objevují se neoficiální specifikace nástupce Nikonu D750 Objevují se neoficiální specifikace nástupce Nikonu D750
Na internetu se začaly objevovat uniklé informace o tom, jak by měl vypadat nástupce digitální zrcadlovky Nikon D750. Ten by měl údajně nést jméno D770 nebo D790 a podporovat natáčení UHD 4K videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf zkusil street-foto s objektivem 200-600mm Fotograf zkusil street-foto s objektivem 200-600mm
Street foto se obvykle fotí se širokoúhlejšími objektivy, jakýmsi standardem je zde 35mm ohnisková vzdálenost. Fotograf Evan Ranft to ale zkusil trochu jinak a na pouliční fotografie si vzal telezoom Sony FE 200-600mm.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Muž natočil doručování FedExem, vzduchem letěl objektiv za $1500 Muž natočil doručování FedExem, vzduchem letěl objektiv za $1500
Mnoho doručovacích služeb si moc neláme hlavu se zacházením se zásilkami. Problém kvůli tomu nyní bude mít smluvní partner FedExu v USA, který místo chůze balík s objektivem hodil na několik metrů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Samsung Galaxy S11 bude mít patrně 8K video a 108MPx čip Samsung Galaxy S11 bude mít patrně 8K video a 108MPx čip
Neoficiální zprávy hovoří o tom, že by se další generace vlajkových lodí od Samsungu mohla zbavit 12MPx senzoru pro hlavní fotoaparát a místo toho má dostat 108MPx senzor schopný 8K videozáznamu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Limitovaná série Leica CL Edition Paul Smith bude mít 900 kusů Limitovaná série Leica CL Edition Paul Smith bude mít 900 kusů
Německý výrobce fotoaparátů Leica přichází s další limitovanou edicí. Ta poslední nese název CL Edition Paul Smith podle britského designéra. Zaujme modrou barvou i obrázkem oka na horní straně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala