www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sony Cyber-shot DSC-T10: jeden milion inovací

Sony Cyber-shot DSC-T10: jeden milion inovací
, , aktualita
Společností Sony právě uvedený model Sony Cyber-shot DSC-T10 je pokračovatelem placaté linie Téčkových strojů sdílejících malé rozměry, 2,5" LCD, trojkovou interní zoomovací optiku Carl Zeiss Vario-Tessar a přítomnost stabilizace. Tento model k tomu navíc přidává při stejné velikosti snímače 1/2,5" o 1 Mpix vyšší rozlišení nežli posledně (tedy nově 7 Mpix), 56 MB místa ve flashi, různovarevná provedení (bílá, černá, stříbrná a růžová) a možnost používat ISO až 1000.
K oblíbeným
reklama
Firma Sony sleduje s uvedením T10ky dle slov Philla Lubela (ředitele marketingu) strategii dle sdělení: "Množství digitálních fotoaparátů v rodinách se stále pomalu zvyšuje na 3-4 kusy, což znamená, že lidé nakupují digitály s přihlédnutím k různým potřebám. Náš poslední model je natolik stylový, že se na něj klidně můžeme dívat jako na módní doplněk." Novinka bude k mání ve 4 barvách - černé, bílé, stříbrné a růžové.Aparát Sony Cyber-shot DSC-T10 má rozlišení 7 Mpix a dle slov Sony nabízí ideální kombinaci pro stabilní obraz díky možnosti použít citlivost ISO až 1000 a tradiční optickou stabilizaci Sony Super Steady Shot. Přes všechny řeči a jízlivé komentáře, které obvykle snímky s vyšším ISO (a tedy i vyšším šumem) doprovázejí, je stále fakt, že ve spoustě životních situací je pořád lepší mít fotku zašuměnou nežli žádnou. Nemluvě o situacích typu focení v muzeu či galerii, kde nám často focení s bleskem není povoleno.Podobně jako předchůdci, i tento model je vybaven 3x optikou Carl Zeiss Vario-Tessar a 2,5" LCD typu Clear Photo Plus. Novinka staví na osvědčeném Sony Real Imaging Processoru a slibuje na jedno nabití cca 250 snímků. Digitál je vybaven 56 MB interní flash paměti a jelikož se jedná o výrobek Sony, pochopitelně u něj najdema také slot na paměťové karty typu Memory Stick PRO Duo, jež jsou mimochodem k dnešnímu dni k mání v kapacitách až 4 GB. Sony Cyber-shot DSC-T10 bude v prodejní síti od srpna 2006 za částku pohybující se kolem 400 USD. Jako obvykle bude k dispozici rovněž řada příslušenství, za 60 USD můžeme mít další akumulátor, za 50 USD luxusní kožené pouzdro atd.
Nejnovější články
Leica uvádí M-E (typ 240), cenově přístupnější dálkoměr Leica uvádí M-E (typ 240), cenově přístupnější dálkoměr
Německá Leica představila nový dálkoměrný fotoaparát M-E (typ 240). Novinka se má stát jakýmsi low-endovým modelem. I přesto bude mít nějaké funkce navíc a zvládne natáčet Full HD videosekvence.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Aplikace na focení automaticky vymaže lidi z každého snímku Aplikace na focení automaticky vymaže lidi z každého snímku
Aplikace nazvaná Bye Bye Camera je sice určená k fotografování, má ale jednu zajímavou vlastnost. Dokáže totiž z pořízených snímků přímo odstraňovat lidské osoby, které v záběru překážejí. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Objevil se první snímek ze 64MPx snímače Samsungu Objevil se první snímek ze 64MPx snímače Samsungu
V první polovině května představila společnost Samsung svůj 64MPx mobilní snímač ISOCELL Bright GW1. První snímek z tohoto snímače se objevil na čínských sociálních sítích, a to i v plném rozlišení 9216×6912 pixelů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Panasonic Lumix S Pro 50mm F1.4 Panasonic Lumix S Pro 50mm F1.4
Jedním z objektivů pro nový full frame CSC systém společnosti Panasonic je i světelná padesátka Lumix S Pro 50mm F1.4. Nestojí zrovna nejméně, takže je otázkou, zda za to nabídne dokonalé optické vlastnosti.
Dnes, recenze, Milan Šurkala5 komentářů
Na CD se našlo 2400 fotek s tragédií World Trade Center Na CD se našlo 2400 fotek s tragédií World Trade Center
Při prodeji nemovitosti v USA byla objevena CD, na kterých se našel nečekaný obsah. Bylo zde téměř 2400 fotografií dokumentujících události, které nastaly po tragickém 11. září v New Yorku. Ty jsou nyní dostupné online na Flickru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře