www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sony dle BCN vévodí japonskému trhu, OM System jde dolů

Sony dle BCN vévodí japonskému trhu, OM System jde dolů
, , aktualita
BCNranking zveřejnilo data prodejů fotografické techniky za září na japonském trhu. Ten může být dost odlišný od nás, nicméně i tak je zajímavé se podívat, jak se vede jednotlivým značkám v zemi vycházejícího slunce.
K oblíbeným
reklama
BCNranking v Japonsku získává data od zhruba 40 % obchodníků, a tak už dává alespoň trochu náhled (byť ne úplně přesný) na to, jaké je zastoupení jednotlivých značek. Nás budou zajímat především fotoaparáty. Poslední dobou se v Japonsku daří zejména Sony, které jasně vítězí s cca 42 %. Na první pozici je téměř neustále, nicméně např. v červenci byl lepší Canon. Ten se nyní s cca 26 % musí spokojit s druhou pozicí.
 
Sony ZV-E10
 
Třetí místo bere Fujifilm, který poslední dva měsíce mírně roste a je asi na 7 %. Naopak radost moc nemají u OM System (bývalý Olympus), který se ze srpnových téměř 10 % propadl už pod 5 %. Nikon nebo Panasonic v tabulce vůbec nejsou, nicméně u Panasonicu víme alespoň to, že jde minimálně o 2,1 % (tolik má Lumix GF10/GX800).
 
Nejprodávanějším fotoaparátem je s velkým náskokem vlogovací novinka Sony ZV-E10. Ta si odnesla 19,8 % trhu. Druhé Sony A6400 bere 10,3 % a třetí místo dostal Canon EOS Kiss M2 (EOS M50 Mark II) s 9,4 %, tedy opět fotoaparát pro vloggery. Těm se zde daří obecně.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Rode uvádí plochý klopový mikrofon Lavalier II Rode uvádí plochý klopový mikrofon Lavalier II
Společnost Rode přichází s druhou generací svého klopového mikrofonu Lavalier II. Ten přináší plochý design, takže má být ještě nenápadnější. To se má týkat i samotného klipu pro přichycení na oblečení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Čipová krize u Sony roste: zastavena výroba několika fotoaparátů Čipová krize u Sony roste: zastavena výroba několika fotoaparátů
Řešení čipové krize je v nedohlednu. Situace se moc nezlepšuje a Sony dokonce tvrdí, že je horší, než se čekalo. Pozastavena tak byla výroba některých modelů a důraz se dává na novější fotoaparáty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
PNY uvedlo paměťové karty SDXC UHS-II řady X-PRO 90 PNY uvedlo paměťové karty SDXC UHS-II řady X-PRO 90
Společnost PNY představila nové paměťové karty typu SDXC UHS-II řady X-PRO 90, které jsou určeny např. pro záznam videa v rozlišení 8K. Ty slibují vysoké přenosové rychlosti až na hranici 300 MB/s.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené fotoaparáty: listopad 2021 Doporučené fotoaparáty: listopad 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
26.11.2021, článek, Milan Šurkala58 komentářů
Google Pixel 6a se nejspíše vrátí k menšímu 12MPx snímači Google Pixel 6a se nejspíše vrátí k menšímu 12MPx snímači
Google chystá i levnější verzi nového smartphonu Pixel 6a. Podle posledních informací by ale neměl dostat nový větší 50MPx senzor jako Pixel 6 a Pixel 6 Pro, ale zůstat u tradičního rozlišení 12 megapixelů. 
24.11.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů