www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sony konečně potvrdilo A7S III, objeví se v tomto létě

Sony konečně potvrdilo A7S III, objeví se v tomto létě
, , aktualita
Na nový fotoaparát Sony A7S III se čeká už opravdu hodně dlouho. Předchůdce byl představen v roce 2015 a už by to chtělo nástupce, který by zvládal 4K alespoň při 60 fps. A jak to vypadá, bude už velmi brzy.
K oblíbeným
reklama
Fotoaparát Sony A7S III je jedním z modelů, na které se čeká už hodně dlouho. "Dvojka" byla představena v září 2015 a přinášela 12MPx snímač s UHD 4K 30p videosekvencemi. To je ale na dnešní dobu málo a v letošním lednu se objevily zvěsti, že by nástupce mohl přinést dokonce 4K při 120p. Jaký bude, to ukáže až čas, nicméně v rozhovoru pro DPreview zástupce společnosti Sony alespoň potvrdil, že se nového modelu dočkáme už velmi brzy, a to ještě v tomto létě. Do uvedení nám tak zbývají už jen týdny.
 
Sony A7S II
 
Moc detailů nám ale Kenji Tanaka ze Sony neprozradil. Řekl, že původní "S" bylo synonymem pro "Sensitivity", tedy citlivost danou velkými pixely, ale u nového modelu půjde spíše o "Supreme". To znamená nejvyšší v kontextu schopností, pravomocí, zde to myslí zejména ohledně kvality obrazu. Dle Tanaky lidé nejvíce požadovali 4K při 60p, 10bitový 4:2:2 výstup, nicméně nepotvrdil, že to novinka dostane. Byla by ale velká ostuda, kdyby ne, a bez těchto funkcí by její uvedení v podstatě postrádalo smysl. Tanaka dále řekl, že nový model je kompletně přepracován a má mít i nový snímač. Sony chce také do svých produktů přinést RAW video, ale to nemusí znamenat, že půjde právě o A7S III.
 
V rozhovoru bylo ještě řečeno, že je patrný velký zájem o video ve fotoaparátech především ve spojení s full frame. Očekává rozšíření počtu fotoaparátů s vrstvenými čipy a větší zastoupení technologií umělé inteligence. Přesto ale Tanaka řekl, že ještě nějakou dobu bude hrát prim pravá optika a je lepší dosahovat vynikající optických výsledků pořádným sklem v objektivu než hrátky s AI.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mitakon má tři nové cine objektivy se světelností T1,0 Mitakon má tři nové cine objektivy se světelností T1,0
Natáčení videa je stále významnější funkcí moderních fotoaparátů a pro profesionální nasazení jsou vyráběny optimalizované objektivy. Takové má v nabídce i Mitakon. Ten představil hned trojici MFT objektivů se světelností T1,0.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
17.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala