www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sony konečně potvrdilo A7S III, objeví se v tomto létě

Sony konečně potvrdilo A7S III, objeví se v tomto létě
, , aktualita
Na nový fotoaparát Sony A7S III se čeká už opravdu hodně dlouho. Předchůdce byl představen v roce 2015 a už by to chtělo nástupce, který by zvládal 4K alespoň při 60 fps. A jak to vypadá, bude už velmi brzy.
K oblíbeným
reklama
Fotoaparát Sony A7S III je jedním z modelů, na které se čeká už hodně dlouho. "Dvojka" byla představena v září 2015 a přinášela 12MPx snímač s UHD 4K 30p videosekvencemi. To je ale na dnešní dobu málo a v letošním lednu se objevily zvěsti, že by nástupce mohl přinést dokonce 4K při 120p. Jaký bude, to ukáže až čas, nicméně v rozhovoru pro DPreview zástupce společnosti Sony alespoň potvrdil, že se nového modelu dočkáme už velmi brzy, a to ještě v tomto létě. Do uvedení nám tak zbývají už jen týdny.
 
Sony A7S II
 
Moc detailů nám ale Kenji Tanaka ze Sony neprozradil. Řekl, že původní "S" bylo synonymem pro "Sensitivity", tedy citlivost danou velkými pixely, ale u nového modelu půjde spíše o "Supreme". To znamená nejvyšší v kontextu schopností, pravomocí, zde to myslí zejména ohledně kvality obrazu. Dle Tanaky lidé nejvíce požadovali 4K při 60p, 10bitový 4:2:2 výstup, nicméně nepotvrdil, že to novinka dostane. Byla by ale velká ostuda, kdyby ne, a bez těchto funkcí by její uvedení v podstatě postrádalo smysl. Tanaka dále řekl, že nový model je kompletně přepracován a má mít i nový snímač. Sony chce také do svých produktů přinést RAW video, ale to nemusí znamenat, že půjde právě o A7S III.
 
V rozhovoru bylo ještě řečeno, že je patrný velký zájem o video ve fotoaparátech především ve spojení s full frame. Očekává rozšíření počtu fotoaparátů s vrstvenými čipy a větší zastoupení technologií umělé inteligence. Přesto ale Tanaka řekl, že ještě nějakou dobu bude hrát prim pravá optika a je lepší dosahovat vynikající optických výsledků pořádným sklem v objektivu než hrátky s AI.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala
Koronavirová pandemie sice tvrdě dopadla na výrobce fotoaparátů, ale možná nebude tak zle, jak se čekalo. Canon totiž už podruhé zvyšuje své predikce pro rok 2020, kdy díky úspěchu EOSů R5 a R6 čeká větší zisky než původně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály
Další fotografický film to má spočítané. Tentokrát jde o barevný film Fujifilm Fujicolor PRO 400H. Jeho výroba skončí, přičemž primárním problémem by zde nebyl ani tak nedostatek zájmu jako spíše materiálu pro jeho výrobu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí
Nizozemský fotograf se rozhodl vytvořit netradiční fotografický projekt, kdy ve svém ateliéru zachytil nejrůznější starou elektroniku. Aby toho ale nebylo málo, před vyfocením každý přístroj rozbil. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Costco zruší zbývající fotoslužby ve svých prodejnách Costco zruší zbývající fotoslužby ve svých prodejnách
Mnoho fotografických služeb je už dlouhodobě v úpadku, což dopadlo i na severoamerický řetězec Costco. Ten za měsíc zruší všechna zbývající oddělení pro výrobu fotoproduktů ve svých obchodech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nouzový stav v Japonsku: Canon i Nikon se obávají nedostatku přístrojů Nouzový stav v Japonsku: Canon i Nikon se obávají nedostatku přístrojů
Japonsko vyhlásilo nouzový stav, který znatelně omezuje možnosti průmyslové produkce. To dopadá i na výrobce fotoaparátů, kteří se bojí nedostatku fotoaparátů, kterých je už teď na trhu poměrně málo.
16.1.2021, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů