www.digimanie.cz
>
>
>

Sony se daří, ziskové jsou divize s fotoaparáty, snímači i smartphony

Sony se daří, ziskové jsou divize s fotoaparáty, snímači i smartphony
, , aktualita
Společnosti Sony se daří, což platí nejen pro celou firmu, ale i pro jednotlivé divize, které nás zajímají. Dobře jsou na tom divize Electronics Products & Solutions i Imaging & Sensing Solutions, které vyrábí fotoaparáty, smartphony a snímače.
K oblíbeným
reklama
Sony je jedním z obrovských výrobců elektroniky, ale má pod sebou i spoustu dalších produktů (hry, hudbu, filmy, finanční služby,...). Celkově se firmě daří ve všech svých divizích, takže není divu, že jí příjmy za poslední čtvrtletí stouply na 2696,5 mld. jenů (meziročně +9,5 %) a zisky dokonce na 359,2 mld. jenů (+19,7 %). Nás ale bude nejvíce zajímat její divize Electronics Products & Solutions (EP&S). Bohužel tato divize je hodně komplexní a zdaleka neobsahuje jen digitální fotoaparáty. V divizi jsou totiž zahrnuty i jiné produkty, jako jsou např. televize a smartphony. Celé divizi za poslední čtvrtletí mírně klesly příjmy na 649 mld. jenů (-0,2 %), ale znatelně stouply zisky na 105,8 mld. jenů (+31,8 %).
 
Sony Finance EPS
 
Počty prodejů klesly ve všech kategoriích, takže padaly např. digitální fotoaparáty, televize i smartphony. To ale neznamená, že stejným tempem klesaly i příjmy. Jak u televizí, tak i u fotoaparátů se podařilo zvýšit průměrné prodejní ceny, u telefonů se pak podařilo snížit náklady. Známe alespoň čísla smartphonů, které přispěly do kasy 111,1 mld. USD (-2,1 %), přičemž tato část s telefony a internetovými službami navýšila své zisky na 21,3 mld. USD (+204,3 %). I pro následující rok se předpokládá, že se povede vylepšit produktový mix u televizí a fotoaparátů.
 
Sony finance ISS
 
Pokud jde o Imaging & Sensing Solutions (I&SS), která má pod sebou především snímače, zde se sice klesalo, ale marže jsou stále velmi dobré. I když bylo prodáno více snímačů, znatelně se snížila jejich cena a s tím i celkové příjmy divize. Svůj podíl na horších výsledcích měly i větší vývojové náklady. Příjmy tak klesly na 266,9 mld. USD (-10,4 %), z toho snímače tvořily 226,7 mld. USD (-13,3 %). Zisky pak klesly na 50,4 mld. USD (-33 %), i to ale dělá výbornou téměř 19% provozní marži. Pro příští rok se počítá s nárůstem počtu prodaných kusů do telefonů i digitálních fotoaparátů.
 
Zdroj: sony.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ricoh uvedl barevnou edici K-1 Mark II J Limited 01 Ricoh uvedl barevnou edici K-1 Mark II J Limited 01
Ricoh uvádí speciální barevnou edici zrcadlovek K-1 Mark II. Edice J Limited 01 bude k dispozici ve čtyřech zajímavých barevných kombinacích využívající speciální laky, využije se také dřevo na gripu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Meike uvedlo cine objektiv 50mm T2.1 S35-Prime pro formát Super 35 Meike uvedlo cine objektiv 50mm T2.1 S35-Prime pro formát Super 35
Výrobce objektivů Meike rozšířil nabídku svých objektivů o další tzv. cine objektiv, tedy o model určený pro profesionální natáčení videa. Jde o pevnou světelnou padesátku 50mm T2.1 S35-Prime CINE.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvádí limitovanou edici kompaktu Q2 Daniel Craig x Greg Williams Leica uvádí limitovanou edici kompaktu Q2 Daniel Craig x Greg Williams
Leica představila další limitovanou edici svého fotoaparátu, která pro tentokrát vzdává hold Hollywoodu. Jde o kompaktní model Q2 Daniel Craig x Greg Williams, který kombinuje černou a zlatou barvu.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony údajně chystá 1" snímač pro telefony Sony údajně chystá 1" snímač pro telefony
Snímače pro telefony jsou v poslední době stále čím dál tím větší a Sony si podle posledních úniků chystá dokonce 1" senzor IMX800. Tím by měl překonal i nový velký Samsung ISOCELL GN2 typu 1/1,2".
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala17 komentářů
Harman uvedl kinofilmový kompakt EZ-35 Harman uvedl kinofilmový kompakt EZ-35
Společnost Harman, která vyrábí např. známé filmy Ilford, přichází na trh s novým kinofilmovým kompaktem EZ-35. Nepůjde o jednorázový fotoaparát, tento totiž nabídne možnost vyměnit film za jiný a šetří tak životní prostředí.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů