www.digimanie.cz
>
>
>

Sony se daří, ziskové jsou divize s fotoaparáty, snímači i smartphony

Sony se daří, ziskové jsou divize s fotoaparáty, snímači i smartphony
, , aktualita
Společnosti Sony se daří, což platí nejen pro celou firmu, ale i pro jednotlivé divize, které nás zajímají. Dobře jsou na tom divize Electronics Products & Solutions i Imaging & Sensing Solutions, které vyrábí fotoaparáty, smartphony a snímače.
K oblíbeným
reklama
Sony je jedním z obrovských výrobců elektroniky, ale má pod sebou i spoustu dalších produktů (hry, hudbu, filmy, finanční služby,...). Celkově se firmě daří ve všech svých divizích, takže není divu, že jí příjmy za poslední čtvrtletí stouply na 2696,5 mld. jenů (meziročně +9,5 %) a zisky dokonce na 359,2 mld. jenů (+19,7 %). Nás ale bude nejvíce zajímat její divize Electronics Products & Solutions (EP&S). Bohužel tato divize je hodně komplexní a zdaleka neobsahuje jen digitální fotoaparáty. V divizi jsou totiž zahrnuty i jiné produkty, jako jsou např. televize a smartphony. Celé divizi za poslední čtvrtletí mírně klesly příjmy na 649 mld. jenů (-0,2 %), ale znatelně stouply zisky na 105,8 mld. jenů (+31,8 %).
 
Sony Finance EPS
 
Počty prodejů klesly ve všech kategoriích, takže padaly např. digitální fotoaparáty, televize i smartphony. To ale neznamená, že stejným tempem klesaly i příjmy. Jak u televizí, tak i u fotoaparátů se podařilo zvýšit průměrné prodejní ceny, u telefonů se pak podařilo snížit náklady. Známe alespoň čísla smartphonů, které přispěly do kasy 111,1 mld. USD (-2,1 %), přičemž tato část s telefony a internetovými službami navýšila své zisky na 21,3 mld. USD (+204,3 %). I pro následující rok se předpokládá, že se povede vylepšit produktový mix u televizí a fotoaparátů.
 
Sony finance ISS
 
Pokud jde o Imaging & Sensing Solutions (I&SS), která má pod sebou především snímače, zde se sice klesalo, ale marže jsou stále velmi dobré. I když bylo prodáno více snímačů, znatelně se snížila jejich cena a s tím i celkové příjmy divize. Svůj podíl na horších výsledcích měly i větší vývojové náklady. Příjmy tak klesly na 266,9 mld. USD (-10,4 %), z toho snímače tvořily 226,7 mld. USD (-13,3 %). Zisky pak klesly na 50,4 mld. USD (-33 %), i to ale dělá výbornou téměř 19% provozní marži. Pro příští rok se počítá s nárůstem počtu prodaných kusů do telefonů i digitálních fotoaparátů.
 
Zdroj: sony.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Leica uvádí Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH., je to převlečená Sigma Leica uvádí Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH., je to převlečená Sigma
Společnost Leica uvedla nový objektiv Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH. Ten je ale svým způsobem již nějakou dobu na trhu, neboť opticky jde o Sigmu, která se už vyrábí pro L-Mount a FE-Mount.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Další kameraman roztavil dron při filmování sopky, tentokrát cíleně Další kameraman roztavil dron při filmování sopky, tentokrát cíleně
Na Islandu už několik týdnů chrlí lávu sopka v Geldingadaliru u hory Fagradalsfjall. Máme odsud už mnoho působivých záběrů včetně minimálně jednoho roztaveného dronu. Nyní přibyl další a tentokrát to bylo záměrně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem
Opět se objevují zprávy o novém high-endovém APS-C fotoaparátu společnosti Sony. Novinka by měla pravděpodobně nést jméno A6700 a s velkou pravděpodobností bude představena do konce tohoto měsíce.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil
Lovec bouřek Brian Emfigner natáčel pomocí svého dronu tornádo ve státě Mississippi. Bohužel před ním nestačil uletět, a tak o dron přišel. Na druhou stranu získal působivé záběry, kterými se nyní může chlubit.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1 Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1
Už nějakou dobu je jasné, že si to 8K zamíří i na 4/3" formát. Po kameře od Sharpu tu máme další podobný produkt. Je jím 8K videokamera Bosma G1 DC0200. Její snímač přináší vysoké 33MPx rozlišení.
3.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář