www.digimanie.cz
>
>
>

Sony se obává enormního snížení výroby čipů, důvodem je koronavirus

Sony se obává enormního snížení výroby čipů, důvodem je koronavirus
, , aktualita
Kvůli šíření koronaviru 2019-nCov byl omezen provoz už v nejedné továrně a Sony se obává, že by nepříznivý vývoj mohl významně ovlivnit dodávky snímacích čipů. Opět bychom tu tak mohli mít jejich výrazný nedostatek.
K oblíbeným
reklama
Koronavirus 2019-nCov je poslední týdny velkým tématem. Jeho šíření ovlivňuje nejen zdravotnická omezení zejména v postižených oblastech, ale nepřímo i další odvětví, přičemž jsou zasaženy i technologické firmy. Mnohé z nich omezují výrobu nebo rovnou zavírají továrny a svou obavu vyjádřila i společnost Sony. V oznámení investorům totiž řekla, že zlepšené odhady vývoje hospodaření pro tento rok mohou být opět upraveny, a to tentokrát naopak negativním způsobem právě kvůli koronaviru.
 
Koronavirus
ilustrační obrázek, https://www.scientificanimations.com [CC BY-SA], přes Wikimedia Commons
 
Zásadní větou ve zprávě je ta, že společnost "nemůže popřít, že by její produkce a dodavatelské řetězce pro snímací senzory a elektroniku nemohly být enormně ovlivněny". Slovo "enormní" zde zní docela hrůzostrašně, uvážíme-li, že v podobných zprávách se obvykle nepoužívají tak expresivní údaje. Sony pak upřesnilo, o které produkty by se mělo jednat, a jde o snímací čipy pro fotoaparáty, moduly fotoaparátů pro smartphony (kde je vleklý problém s nedostatkem čipů) a ohrožena je i produkce herní konzole Sony PlayStation 4. Takové problémy by opět mohly způsobit nedostatky čipů pro smartphony (zejména pro menší výrobce), ale i odkládání uvedení nových fotoaparátů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali
Zaměstnanci safari parku v Austrálii si udělali legraci ze skupiny šesti turistů, kteří si chtěli pořídit fotografii s krokodýlem. Krokodýl sklapl čelisti návštěvníkům za zády a ti vyděšeně utekli.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE
Novinkou společnosti Tamron je nový objektiv typu telezoom 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD (Model A047). Ten je určen pro full frame CSC fotoaparáty Sony, přičemž nabídne kompaktní rozměry a nízkou hmotnost.
25.9.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Údajně se objeví Fujifilm X-S10, levnější kompaktní model s IBIS Údajně se objeví Fujifilm X-S10, levnější kompaktní model s IBIS
Na Internetu se objevily další zajímavé zprávy ohledně připravovaných produktů. Má se jednat o rozměrově menší model Fujifilm X-S10, který má do středním cenové kategorie přinést stabilizaci (IBIS).
25.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Objevují se uniklé specifikace Nikonů Z6s a Z7s se 4K60p Objevují se uniklé specifikace Nikonů Z6s a Z7s se 4K60p
Už nějakou dobu se mluví o příchodu nových CSC fotoaparátů Nikon Z6s a Z7s, jejichž hlavní změnou má být podpora 4K60p videa. Dostanou ale i několik dalších změn, které prozrazují další úniky.
24.9.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Alice: Micro Four Thirds fotoaparát s AI, který "rozšiřuje" smartphony Alice: Micro Four Thirds fotoaparát s AI, který "rozšiřuje" smartphony
Britský startup připravuje nový fotoaparát Alice patřící do kategorie Micro Four Thirds. Ten bude výrazně spoléhat na umělou inteligenci, ale to nebude jediná zajímavost. Jeho displejem totiž bude obrazovka telefonu.
24.9.2020, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů