www.digimanie.cz
>
>
>

Sony se obává enormního snížení výroby čipů, důvodem je koronavirus

Sony se obává enormního snížení výroby čipů, důvodem je koronavirus
, , aktualita
Kvůli šíření koronaviru 2019-nCov byl omezen provoz už v nejedné továrně a Sony se obává, že by nepříznivý vývoj mohl významně ovlivnit dodávky snímacích čipů. Opět bychom tu tak mohli mít jejich výrazný nedostatek.
K oblíbeným
reklama
Koronavirus 2019-nCov je poslední týdny velkým tématem. Jeho šíření ovlivňuje nejen zdravotnická omezení zejména v postižených oblastech, ale nepřímo i další odvětví, přičemž jsou zasaženy i technologické firmy. Mnohé z nich omezují výrobu nebo rovnou zavírají továrny a svou obavu vyjádřila i společnost Sony. V oznámení investorům totiž řekla, že zlepšené odhady vývoje hospodaření pro tento rok mohou být opět upraveny, a to tentokrát naopak negativním způsobem právě kvůli koronaviru.
 
Koronavirus
ilustrační obrázek, https://www.scientificanimations.com [CC BY-SA], přes Wikimedia Commons
 
Zásadní větou ve zprávě je ta, že společnost "nemůže popřít, že by její produkce a dodavatelské řetězce pro snímací senzory a elektroniku nemohly být enormně ovlivněny". Slovo "enormní" zde zní docela hrůzostrašně, uvážíme-li, že v podobných zprávách se obvykle nepoužívají tak expresivní údaje. Sony pak upřesnilo, o které produkty by se mělo jednat, a jde o snímací čipy pro fotoaparáty, moduly fotoaparátů pro smartphony (kde je vleklý problém s nedostatkem čipů) a ohrožena je i produkce herní konzole Sony PlayStation 4. Takové problémy by opět mohly způsobit nedostatky čipů pro smartphony (zejména pro menší výrobce), ale i odkládání uvedení nových fotoaparátů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Veletrh CP+ 2020 zrušen kvůli koronaviru Covid-19 Veletrh CP+ 2020 zrušen kvůli koronaviru Covid-19
Koronavirus Covid-19 (2019-nCoV) má na svědomí další zrušení. Koncem února se totiž nebude konat fotografický veletrh CP+ 2020. Ten měl proběhnout v Japonsku, kde před pár dny zaznamenali první úmrtí spojené s tímto virem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Olympus OM-D E-M1 Mark III uvádí mnohé funkce z E-M1X v menším těle Olympus OM-D E-M1 Mark III uvádí mnohé funkce z E-M1X v menším těle
High-endový model Olympus OM-D E-M1 Mark III přichází s mnoha užitečnými novinkami, které přebírá z vlajkové lodě E-M1X. Máme tu Live ND, 7,5EV stabilizaci i Cinema 4K video a OM-Log400 záznam.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nikon uvedl 8,3× ultrazoomový objektiv Nikkor Z 24-200mm F4-6.3 VR Nikon uvedl 8,3× ultrazoomový objektiv Nikkor Z 24-200mm F4-6.3 VR
Dalším přírůstkem do rodiny objektivů značky Nikon pro jeho full frame CSC systém je opticky stabilizovaný Nikkor Z 24-200mm F4-6.3 VR s univerzálním 8,3× optickým zoomem. Má překvapivě kompaktní stavbu.
15.2.2020, aktualita, Milan Šurkala
Instagramový účet ukazuje, jak daleko jsou influenceři schopní zajít pro dokonalou fotku Instagramový účet ukazuje, jak daleko jsou influenceři schopní zajít pro dokonalou fotku
Uživatelé Instagramu a dalších sociálních sítí mohou při pořizování svých fotografií vzbudit rozruch. Nový instagramový účet ukazuje, kam až jsou tito lidé ochotní posouvat své hranice. 
15.2.2020, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Canon EOS 850D: nová DSLR přináší 4K video Canon EOS 850D: nová DSLR přináší 4K video
Společnost Canon inovuje i na poli digitálních zrcadlovek a přichází s novým modelem EOS 850D. Ten nabídne překvapivě populární vertikální video, 4K videosekvence i bezdrátové technologie a dotykový displej.
15.2.2020, aktualita, Milan Šurkala