www.digimanie.cz
>
>
>

Sony se stává jedničkou mezi full frame fotoaparáty v USA

Sony se stává jedničkou mezi full frame fotoaparáty v USA
, , aktualita
Sony stále bojuje s tradičními výrobci jako jsou Canon a Nikon. Na některých trzích se jí už daří tyto rivaly předehnat a v USA se tak Sony právě stalo jedničkou na poli fotoaparátů s full frame snímačem.
K oblíbeným
reklama
V dubnu 2017 se společnosti Sony povedlo překonat tradiční dvojku v podobě společnosti Nikon a na poli full frame fotoaparátů s výměnnými objektivy v USA tak převzalo druhou pozici za Canonem. Nyní, o necelý rok a půl později, se Sony v USA povedlo překonat dokonce i Canon a je tak nyní dokonce jedničkou. Dle slov výrobce 4 z 10 takových fotoaparátů nese právě logo Sony. Pokud jde o příjmy, tak za celý rok 2017 rostl trh full frame přístrojů o 3 % u dalších značek, zatímco Sony zaznamenalo 67% nárůst. V případě prvního pololetí 2018 versus téhož pololetí o rok dříve, to byla čistá nula pro konkurenci a 78% nárůst pro Sony.
 
Sony A9
 
V případě CSC fotoaparátů Sony vede už 6 let v řadě (jak v počtu kusů, tak v příjmech). Nyní ale bude zajímavé sledovat, co se stane na trhu full frame CSC. Nikon chce představit svůj nový full frame CSC přesně za týden, takže Sony bude mít prvně pořádnou konkurenci. Připomeňme, že v nabídce Sony je dnes např. superlevná A7 (ta se dá i s 28-70mm objektivem sehnat za pouhopouhých 23 tisíc Kč s DPH), je zde i cenově přístupný, nicméně velmi moderní a výkonný model Sony A7 III. Sony také tvrdí, že se velmi vřelého přijetí mezi profesionálními fotografy dočkal high-endový model Sony A9 i o něco levnější A7R III.
 
Spolu s oznámením o prvním místě také společnost Sony zahajuje kampaň "Be Alpha", která začne 19. srpna v New Yorku a půjde o sérii komunitních událostí včetně podkampaně "Alpha Female".
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4
Další novinkou z dílen společnosti Cosina je vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Aspherical. Ten je určený pro full frame CSC fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4 Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4
Na trhu se objevuje nový fotomobil z dílen společnosti Honor. Ta představila novinku v podobě modelu 20 Pro, který přináší rovnou čtveřici zadních fotoaparátů. Mezi nimi vynikne makro fotoaparát a modul s rekordní světelností F1,4.
Včera, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Limitovaná edice Leica CL "100 jahre bauhaus" Limitovaná edice Leica CL "100 jahre bauhaus"
V nabídce fotoaparátů značky Leica se objevuje další novinka v podobě limitované edice. Je jí model CL "100 jahre bauhaus", který oslavuje století existence umělecké a designové školy Bauhaus v Německu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Ušetři s Nikonem: letní slevy na fotoaparáty i objektivy Ušetři s Nikonem: letní slevy na fotoaparáty i objektivy
Nikon spouští letní prodejní akci s názvem "Ušetři s Nikonem". Mnoho fotoaparátů a objektivů bylo zlevněno, přičemž u některých setů se jedná o slevy až ve výši 10.000 Kč. Levněji tak lze získat i nové Z6 a Z7.
20.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Ricoh/Pentax věří v návrat DSLR, v CSC nevidí potenciál Ricoh/Pentax věří v návrat DSLR, v CSC nevidí potenciál
Společnost Ricoh, která nyní stojí za zrcadlovkami a fotoaparáty Pentax, se nechala slyšet, že v brzké době vidí návrat fotografů k DSLR. Móda CSC je podle společnosti jen chvilková a pomine.
20.5.2019, aktualita, Milan Šurkala51 komentářů