www.digimanie.cz
>
>
>

Sony se stává jedničkou mezi full frame fotoaparáty v USA

Sony se stává jedničkou mezi full frame fotoaparáty v USA
, , aktualita
Sony stále bojuje s tradičními výrobci jako jsou Canon a Nikon. Na některých trzích se jí už daří tyto rivaly předehnat a v USA se tak Sony právě stalo jedničkou na poli fotoaparátů s full frame snímačem.
K oblíbeným
reklama
V dubnu 2017 se společnosti Sony povedlo překonat tradiční dvojku v podobě společnosti Nikon a na poli full frame fotoaparátů s výměnnými objektivy v USA tak převzalo druhou pozici za Canonem. Nyní, o necelý rok a půl později, se Sony v USA povedlo překonat dokonce i Canon a je tak nyní dokonce jedničkou. Dle slov výrobce 4 z 10 takových fotoaparátů nese právě logo Sony. Pokud jde o příjmy, tak za celý rok 2017 rostl trh full frame přístrojů o 3 % u dalších značek, zatímco Sony zaznamenalo 67% nárůst. V případě prvního pololetí 2018 versus téhož pololetí o rok dříve, to byla čistá nula pro konkurenci a 78% nárůst pro Sony.
 
Sony A9
 
V případě CSC fotoaparátů Sony vede už 6 let v řadě (jak v počtu kusů, tak v příjmech). Nyní ale bude zajímavé sledovat, co se stane na trhu full frame CSC. Nikon chce představit svůj nový full frame CSC přesně za týden, takže Sony bude mít prvně pořádnou konkurenci. Připomeňme, že v nabídce Sony je dnes např. superlevná A7 (ta se dá i s 28-70mm objektivem sehnat za pouhopouhých 23 tisíc Kč s DPH), je zde i cenově přístupný, nicméně velmi moderní a výkonný model Sony A7 III. Sony také tvrdí, že se velmi vřelého přijetí mezi profesionálními fotografy dočkal high-endový model Sony A9 i o něco levnější A7R III.
 
Spolu s oznámením o prvním místě také společnost Sony zahajuje kampaň "Be Alpha", která začne 19. srpna v New Yorku a půjde o sérii komunitních událostí včetně podkampaně "Alpha Female".
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z
Viltrox rozšiřuje počet podporovaných bajonetů svého nového manuálního širokoúhlého objektivu 20mm f/1.8 o další. Oznámil totiž, že tento model bude k dispozici i pro full frame fotoaparáty Nikon Z.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sigma a Tamron získávají 2 ceny EISA 2019 Sigma a Tamron získávají 2 ceny EISA 2019
K dalším společnostem, které v letošní anketě EISA Awards 2019 vyhrály nějaké to ocenění, patří Sigma a Tamron. Není překvapivé, že v tomto případě šlo vždy o objektivy. Pro tento rok to byly jenom ty zoomvací.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon
Po dvou oceněních EISA Awards 2019 získalo několik společností. Nyní se podíváme na dvě z nich, Fujifilm a Nikon. Zde byly oceněny především CSC fotoaparáty s různými velikostmi snímačů a jeden objektiv.
18.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019 Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019
Společnost Canon patřila v letošních cenách EISA Awards 2019 jednoznačně k těm nejúspěšnějším. Odnesla si totiž celkem pět cen. Dařilo se především objektivům, které si odnesly rovnou 4 ocenění.
18.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2 Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2
Novinkou pro systém L-Mount je objektiv z dílen Leicy, model APO-Summicron-SL 50mm f/2. Tato světelná padesátka nabídne odolnou konstrukci i velmi rychlý autofokus díky technologii Dual Syncro Drive.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář