Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Sony se stává jedničkou mezi full frame fotoaparáty v USA

16.8.2018, Milan Šurkala, aktualita
Sony stále bojuje s tradičními výrobci jako jsou Canon a Nikon. Na některých trzích se jí už daří tyto rivaly předehnat a v USA se tak Sony právě stalo jedničkou na poli fotoaparátů s full frame snímačem.
V dubnu 2017 se společnosti Sony povedlo překonat tradiční dvojku v podobě společnosti Nikon a na poli full frame fotoaparátů s výměnnými objektivy v USA tak převzalo druhou pozici za Canonem. Nyní, o necelý rok a půl později, se Sony v USA povedlo překonat dokonce i Canon a je tak nyní dokonce jedničkou. Dle slov výrobce 4 z 10 takových fotoaparátů nese právě logo Sony. Pokud jde o příjmy, tak za celý rok 2017 rostl trh full frame přístrojů o 3 % u dalších značek, zatímco Sony zaznamenalo 67% nárůst. V případě prvního pololetí 2018 versus téhož pololetí o rok dříve, to byla čistá nula pro konkurenci a 78% nárůst pro Sony.
 
Sony A9
 
V případě CSC fotoaparátů Sony vede už 6 let v řadě (jak v počtu kusů, tak v příjmech). Nyní ale bude zajímavé sledovat, co se stane na trhu full frame CSC. Nikon chce představit svůj nový full frame CSC přesně za týden, takže Sony bude mít prvně pořádnou konkurenci. Připomeňme, že v nabídce Sony je dnes např. superlevná A7 (ta se dá i s 28-70mm objektivem sehnat za pouhopouhých 23 tisíc Kč s DPH), je zde i cenově přístupný, nicméně velmi moderní a výkonný model Sony A7 III. Sony také tvrdí, že se velmi vřelého přijetí mezi profesionálními fotografy dočkal high-endový model Sony A9 i o něco levnější A7R III.
 
Spolu s oznámením o prvním místě také společnost Sony zahajuje kampaň "Be Alpha", která začne 19. srpna v New Yorku a půjde o sérii komunitních událostí včetně podkampaně "Alpha Female".
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.