www.digimanie.cz
>
>
>

Sony se stává jedničkou mezi full frame fotoaparáty v USA

Sony se stává jedničkou mezi full frame fotoaparáty v USA
, , aktualita
Sony stále bojuje s tradičními výrobci jako jsou Canon a Nikon. Na některých trzích se jí už daří tyto rivaly předehnat a v USA se tak Sony právě stalo jedničkou na poli fotoaparátů s full frame snímačem.
reklama
V dubnu 2017 se společnosti Sony povedlo překonat tradiční dvojku v podobě společnosti Nikon a na poli full frame fotoaparátů s výměnnými objektivy v USA tak převzalo druhou pozici za Canonem. Nyní, o necelý rok a půl později, se Sony v USA povedlo překonat dokonce i Canon a je tak nyní dokonce jedničkou. Dle slov výrobce 4 z 10 takových fotoaparátů nese právě logo Sony. Pokud jde o příjmy, tak za celý rok 2017 rostl trh full frame přístrojů o 3 % u dalších značek, zatímco Sony zaznamenalo 67% nárůst. V případě prvního pololetí 2018 versus téhož pololetí o rok dříve, to byla čistá nula pro konkurenci a 78% nárůst pro Sony.
 
Sony A9
 
V případě CSC fotoaparátů Sony vede už 6 let v řadě (jak v počtu kusů, tak v příjmech). Nyní ale bude zajímavé sledovat, co se stane na trhu full frame CSC. Nikon chce představit svůj nový full frame CSC přesně za týden, takže Sony bude mít prvně pořádnou konkurenci. Připomeňme, že v nabídce Sony je dnes např. superlevná A7 (ta se dá i s 28-70mm objektivem sehnat za pouhopouhých 23 tisíc Kč s DPH), je zde i cenově přístupný, nicméně velmi moderní a výkonný model Sony A7 III. Sony také tvrdí, že se velmi vřelého přijetí mezi profesionálními fotografy dočkal high-endový model Sony A9 i o něco levnější A7R III.
 
Spolu s oznámením o prvním místě také společnost Sony zahajuje kampaň "Be Alpha", která začne 19. srpna v New Yorku a půjde o sérii komunitních událostí včetně podkampaně "Alpha Female".
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE
V nabídce ruského výrobce objektivů KMZ se pod značkou Zenit objevuje supersvětelná novinka Zenitar 0,95/50. Podporuje full frame CSC fotoaparáty Sony a slibuje extrémně dobrou světelnost F0,95.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Samyang uvádí objektiv AF 85mm F1.4 FE pro CSC Sony Samyang uvádí objektiv AF 85mm F1.4 FE pro CSC Sony
Čtvrtým objektivem, který byl představen společností Samyang v rámci 2019 Spring Collection, je model AF 85mm F1.4 FE. Jak už napovídá název, je určen pro Sony CSC fotoaparáty a má i podporu autofokusu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Lensbaby představilo objektiv Edge 35 Optic Lensbaby představilo objektiv Edge 35 Optic
Společnost Lensbaby představila svůj další objektiv řady Edge Optic. Tentokrát jde o širokoúhlý model Edge 35 Optic s 35mm ohniskovou vzdáleností, který je kompatibilní s Optic Swap System, konkrétně s Composer Pro II.
15.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Huawei při propagaci telefonu opět zveřejnil fotku z fotobanky Huawei při propagaci telefonu opět zveřejnil fotku z fotobanky
Některé firmy se nepoučí a Huawei je očividně jednou z nich. Na propagačních teaserech lákající na uvedení nových vlajkových lodí P30 a P30 Pro opět nebyly fotografie pořízené mobilem, ale snímky z fotobanky.
14.3.2019, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů
Sony A5100: postřehy z praxe Sony A5100: postřehy z praxe
Už nějakou dobu je na trhu CSC fotoaparát Sony A5100. Nyní se prodává za poměrně nízké částky, a proto jsme se mu podívali na zoubek. Nabídne 24MPx snímač a otočný dotykový displej. Jak si povede v našem testu?
14.3.2019, recenze, Milan Šurkala9 komentářů