www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sony uvedlo Cyber-shot WX1 se světelností F2,4

Sony uvedlo Cyber-shot WX1 se světelností F2,4
, , Aktualita
Nový Sony Cyber-shot WX1 vypadá nadmíru slibně. Má nejnovější Exmor R CMOS snímač s rozlišením 10 megapixelů, k tomu velmi zajímavý objektiv s 5× zoomem. Ten začíná na extrémně širokoúhlých 24 milimetrech a na tomto ohnisku má světelnost F2,4! Nechybí ani optická stabilizace.
K oblíbeným
reklama
Sony přišlo na trh s velmi zajímavým kompaktem. Ač je to v podstatě automat bez manuálních režimů, jeho technické specifikace rozhodně nejsou špatné, ba naopak. Má poměrně malý snímač 1/2,4" s rozlišením 10 megapixelů, nicméně ten je typu Exmor R CMOS. Má tedy tzv. "back-illuminated" technologii, což znamená, že obvody jsou za čipem a nikoli před ním. Výhoda je jasná, činná plocha snímače je mnohem větší a může tak nabídnout mnohem menší šum i při malém čipu.Velmi příjemným překvapením jsou také teoretické vlastnosti objektivu Sony G. Ten má 5× zoom, začíná však na extrémně širokoúhlých 24 milimetrech. Couvání, aby se objekt vešel do objektivu, je tedy téměř minulostí. Maximální ohnisko je pak 120 milimetrů. Velmi potěší i světelnost objektivu na širokém ohnisku, která činí téměř rekordních F2,4. Bohužel na nejdelším ohnisku je situace přesně opačná a F5,9 patří k podprůměru. Clona je řešena ND filtrem, na širokém ohnisku tedy může přiclonit na F7,1. Objektiv je vybaven optickou stabilizací SteadyShot. O zpracování obrazu se stará procesor BIONZ.Jako u modelu TX1, který má rovněž stejný CMOS čip Exmor R, i zde najdete technologii digitální stabilizace, kdy fotoaparát vyfotí v rychlém sledu šest snímků a zkombinuje je do jednoho ostrého. Nechybí ani režim panorama, kdy stačí držet spoušť a fotoaparát vyfotí až 10 snímků, které sám složí do jednoho panoramatu až o rozlišení 7152×1080 pixelů. Takto lze vytvořit vertikálně panorama o úhlu až 185°, horizontálně dokonce 256°. K dispozici je iAuto a iSCN pro automatický výběr scénického režimu, detekce tváří (až pro 8 obličejů), Smile Shutter a DRO pro rozšíření dynamického rozsahu.

Potěší i možnost natáčet HD videosekvence v rozlišení 1280×720 pixelů ve formátu MPEG4. Fotoaparát je schopen ostřit od 5 centimetrů. Nabízí citlivosti ISO 80 až ISO 3200. Rozsah expozičních časů začíná na 1/1600 s a končí na 2 sekundách, což není mnoho. Velikou radost udělá sekvenční snímání, které dosahuje 10 fps při plném rozlišení 10 megapixelů!


Fotoaparát Cyber-shot WX1 měří 90,5×51,8×19,8 mm a váží 149 gramů včetně paměťové karty a baterie. O energii se zde stará 3,6V Li-Ion akumulátor, který má vydržet na velmi slušných 350 snímků. Paměťovými kartami jsou už typicky MemoryStick Pro Duo, interní paměť má kapacitu pouhých 11 MB. 2,7" LCD displej má klasické rozlišení 230.000 bodů (320×240 pixelů). Fotoaparát bude k dispozici až v říjnu za $350 (cca 8000 Kč s DPH) v černé barvě.

Zdroj: www.dpreview.com, www.dcresource.com
Nejnovější články
Aplikace na focení automaticky vymaže lidi z každého snímku Aplikace na focení automaticky vymaže lidi z každého snímku
Aplikace nazvaná Bye Bye Camera je sice určená k fotografování, má ale jednu zajímavou vlastnost. Dokáže totiž z pořízených snímků přímo odstraňovat lidské osoby, které v záběru překážejí. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková7 komentářů
Objevil se první snímek ze 64MPx snímače Samsungu Objevil se první snímek ze 64MPx snímače Samsungu
V první polovině května představila společnost Samsung svůj 64MPx mobilní snímač ISOCELL Bright GW1. První snímek z tohoto snímače se objevil na čínských sociálních sítích, a to i v plném rozlišení 9216×6912 pixelů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic Lumix S Pro 50mm F1.4 Panasonic Lumix S Pro 50mm F1.4
Jedním z objektivů pro nový full frame CSC systém společnosti Panasonic je i světelná padesátka Lumix S Pro 50mm F1.4. Nestojí zrovna nejméně, takže je otázkou, zda za to nabídne dokonalé optické vlastnosti.
Dnes, recenze, Milan Šurkala2 komentáře
Na CD se našlo 2400 fotek s tragédií World Trade Center Na CD se našlo 2400 fotek s tragédií World Trade Center
Při prodeji nemovitosti v USA byla objevena CD, na kterých se našel nečekaný obsah. Bylo zde téměř 2400 fotografií dokumentujících události, které nastaly po tragickém 11. září v New Yorku. Ty jsou nyní dostupné online na Flickru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Canon uvedl 120MPx APS-H a 2,7MPx full frame čip Canon uvedl 120MPx APS-H a 2,7MPx full frame čip
Canon představil dvě novinky na poli průmyslových snímačů. Máme tu APS-H čip s velmi vysokým rozlišením 120 megapixelů a dále ještě větší full frame čip, jehož rozlišení je naopak velmi nízkých 2,7 MPx.
Včera, aktualita, Milan Šurkala