www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sony uvedlo světelný objektiv FE 24mm F1.4 GM

Sony uvedlo světelný objektiv FE 24mm F1.4 GM
, , aktualita
V nabídce objektivů značky Sony pro full frame CSC fotoaparáty se nově objevil světelný širokoúhlý model FE 24mm F1.4 GM (SEL24F14GM). Navzdory výborné světelnosti se může chlubit poměrně kompaktní stavbou.
K oblíbeným
reklama
Společnost Sony uvádí na trh již 30. objektiv pro svůj full frame systém CSC fotoaparátů. Jubilantem je model FE 24mm F1.4 GM (SEL24F14GM), tedy širokoúhlý 24mm objektiv s výbornou světelností F1,4. Novinka dává diagonální úhel záběru 84° na full frame fotoaparátech. Při použití na APS-C čipu se z něj stane po přepočtu 36mm objektiv a jeho úhel záběru se tak efektivně sníží na 61°. V optické konstrukci nalezneme 13 elementů v 10 skupinách, přičemž v tomto počtu jsou dva XA (eXtreme Aspherical) členy a 3 ED členy. XA elementy zlepšují podání jasných objektů, jako jsou např. hvězdy. Díky tomu by mělo jít o ideální objektiv pro astrofotografii.
 
Sony FE 24mm F1.4 GM (SEL24F14GM)
 
Světelnost objektivu dosahuje již zmíněné výborné světelnosti F1,4, přičemž lze clonit irisovou 11lamelovou clonou až na F16. Zaostřování tu má na starosti Direct Drive SSM motorek, přičemž lze ostřit minimálně ze vzdálenosti 24 centimetrů, což znamená dosažení 0,17× zvětšení. Nechybí povrchová úprava Nano AR Coating potlačující odlesky a světelné závoje, přední člen má pak fluorovou úpravu pro odpuzování nečistot a mastnoty.
 
Zajímavostí je relativně kompaktní stavba, objektiv má totiž v průměru 75,4 mm, na délku 92,4 mm a váží jen 445 gramů, což na tak světelný širokoúhlý objektiv není mnoho. S objektivem pak lze používat filtry o průměru 67 mm. Mnohé potěší možnost ovládat clonu speciálním clonovým kroužkem, která může mít aretovaný chod pro fotografie i hladkých chod pro video (přepíná se posuvníkem). Je zde také programovatelné tlačítko. Samozřejmostí je také odolnost vůči vlhkosti a prachu. Objektiv bude v prodeji od října za cenu $1400 (přes 35.000 Kč s DPH).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Canon umožní zrušení aretace prstence Control Ring u RF objektivů Canon umožní zrušení aretace prstence Control Ring u RF objektivů

Nové objektivy Canon řady RF pro full frame CSC fotoaparáty mají navíc jeden prstenec zvaný Control Ring. Ten umožňuje např. změnu ISO citlivosti nebo jiných parametrů. Za příplatek vás Canon zbaví aretovaných poloh, což se hodí např. pro video.

Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Limitovaná edice Leica M Monochrom Drifter Lennyho Kravitze Limitovaná edice Leica M Monochrom Drifter Lennyho Kravitze
Lenny Kravitz je nejen hudebník, ale velmi rád i fotografuje, má rád fotoaparáty Leica a černobílé snímky. Není divu, že ve spolupráci s ním uvádí Leica už druhou limitovanou edici některého svého fotoaparátu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami

V nabídce společnosti Lomography se po šesti letech vývoje objevuje nový pevný objektiv Petzval 55mm f/1.7 Mk II. Ten se vyznačuje nastavitelným bokehem díky různě tvarovaným otvorům clony.

24.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
24.5.2019, aktualita, Milan Šurkala17 komentářů
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
23.5.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře