www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sony uvedlo světelný objektiv FE 24mm F1.4 GM

Sony uvedlo světelný objektiv FE 24mm F1.4 GM
, , aktualita
V nabídce objektivů značky Sony pro full frame CSC fotoaparáty se nově objevil světelný širokoúhlý model FE 24mm F1.4 GM (SEL24F14GM). Navzdory výborné světelnosti se může chlubit poměrně kompaktní stavbou.
K oblíbeným
reklama
Společnost Sony uvádí na trh již 30. objektiv pro svůj full frame systém CSC fotoaparátů. Jubilantem je model FE 24mm F1.4 GM (SEL24F14GM), tedy širokoúhlý 24mm objektiv s výbornou světelností F1,4. Novinka dává diagonální úhel záběru 84° na full frame fotoaparátech. Při použití na APS-C čipu se z něj stane po přepočtu 36mm objektiv a jeho úhel záběru se tak efektivně sníží na 61°. V optické konstrukci nalezneme 13 elementů v 10 skupinách, přičemž v tomto počtu jsou dva XA (eXtreme Aspherical) členy a 3 ED členy. XA elementy zlepšují podání jasných objektů, jako jsou např. hvězdy. Díky tomu by mělo jít o ideální objektiv pro astrofotografii.
 
Sony FE 24mm F1.4 GM (SEL24F14GM)
 
Světelnost objektivu dosahuje již zmíněné výborné světelnosti F1,4, přičemž lze clonit irisovou 11lamelovou clonou až na F16. Zaostřování tu má na starosti Direct Drive SSM motorek, přičemž lze ostřit minimálně ze vzdálenosti 24 centimetrů, což znamená dosažení 0,17× zvětšení. Nechybí povrchová úprava Nano AR Coating potlačující odlesky a světelné závoje, přední člen má pak fluorovou úpravu pro odpuzování nečistot a mastnoty.
 
Zajímavostí je relativně kompaktní stavba, objektiv má totiž v průměru 75,4 mm, na délku 92,4 mm a váží jen 445 gramů, což na tak světelný širokoúhlý objektiv není mnoho. S objektivem pak lze používat filtry o průměru 67 mm. Mnohé potěší možnost ovládat clonu speciálním clonovým kroužkem, která může mít aretovaný chod pro fotografie i hladkých chod pro video (přepíná se posuvníkem). Je zde také programovatelné tlačítko. Samozřejmostí je také odolnost vůči vlhkosti a prachu. Objektiv bude v prodeji od října za cenu $1400 (přes 35.000 Kč s DPH).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8 Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8
Od společnosti Meike jsme se dočkali nového manuálního makro objektivu MK 85mm f/2.8. Ten je určený nově i pro další full frame CSC fotoaparáty a má dle výrobce dosahovat netradičně vysokého zvětšení 1,5:1.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění
Společnosti Sony se i letos hodně dařilo a v anketě EISA Awards 2019 zazářila. Dostala totiž ze všech výrobců fotografické techniky nejvyšší počet ocenění, šest. Dařilo se především full frame objektivům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Pinhole Pro X, pinhole objektiv se zoomem Pinhole Pro X, pinhole objektiv se zoomem
Na Kickstarteru se objevil zajímavý objektiv Pinhole Pro X. Jak už napovídá první slovo, jde o objektiv typu pinhole, tedy s velmi malým otvorem bez optiky. Tentokrát bude zajímavý tím, že má až 2× zoom.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené fotoaparáty: srpen 2019 Doporučené fotoaparáty: srpen 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala54 komentářů
Canon opravuje firmware, foťáky je možné hacknout Canon opravuje firmware, foťáky je možné hacknout
Bezpečnostní inženýři objevili zranitelnost v PTP komunikaci s fotoaparáty společnosti Canon, které pak lze hackersky napadnout. Prezentovali to např. na možnosti nainstalovat vyděračský ransomware. Canon už problém řeší.
15.8.2019, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů