www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sony uvedlo světelný objektiv FE 24mm F1.4 GM

Sony uvedlo světelný objektiv FE 24mm F1.4 GM
, , aktualita
V nabídce objektivů značky Sony pro full frame CSC fotoaparáty se nově objevil světelný širokoúhlý model FE 24mm F1.4 GM (SEL24F14GM). Navzdory výborné světelnosti se může chlubit poměrně kompaktní stavbou.
reklama
Společnost Sony uvádí na trh již 30. objektiv pro svůj full frame systém CSC fotoaparátů. Jubilantem je model FE 24mm F1.4 GM (SEL24F14GM), tedy širokoúhlý 24mm objektiv s výbornou světelností F1,4. Novinka dává diagonální úhel záběru 84° na full frame fotoaparátech. Při použití na APS-C čipu se z něj stane po přepočtu 36mm objektiv a jeho úhel záběru se tak efektivně sníží na 61°. V optické konstrukci nalezneme 13 elementů v 10 skupinách, přičemž v tomto počtu jsou dva XA (eXtreme Aspherical) členy a 3 ED členy. XA elementy zlepšují podání jasných objektů, jako jsou např. hvězdy. Díky tomu by mělo jít o ideální objektiv pro astrofotografii.
 
Sony FE 24mm F1.4 GM (SEL24F14GM)
 
Světelnost objektivu dosahuje již zmíněné výborné světelnosti F1,4, přičemž lze clonit irisovou 11lamelovou clonou až na F16. Zaostřování tu má na starosti Direct Drive SSM motorek, přičemž lze ostřit minimálně ze vzdálenosti 24 centimetrů, což znamená dosažení 0,17× zvětšení. Nechybí povrchová úprava Nano AR Coating potlačující odlesky a světelné závoje, přední člen má pak fluorovou úpravu pro odpuzování nečistot a mastnoty.
 
Zajímavostí je relativně kompaktní stavba, objektiv má totiž v průměru 75,4 mm, na délku 92,4 mm a váží jen 445 gramů, což na tak světelný širokoúhlý objektiv není mnoho. S objektivem pak lze používat filtry o průměru 67 mm. Mnohé potěší možnost ovládat clonu speciálním clonovým kroužkem, která může mít aretovaný chod pro fotografie i hladkých chod pro video (přepíná se posuvníkem). Je zde také programovatelné tlačítko. Samozřejmostí je také odolnost vůči vlhkosti a prachu. Objektiv bude v prodeji od října za cenu $1400 (přes 35.000 Kč s DPH).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah? iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah?
Nedávno se na stránkách Digimanie rozhořela diskuze o tom, zda se modernější mobilní telefony mohou např. dynamickým rozsahem rovnat starým zrcadlovkám. Vyzkoušeli jsme tedy iPhone SE a postavili ho proti deset let starému 14,6MPx APS-C čipu.
Dnes, recenze, Milan Šurkala6 komentářů
Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou
Sony oznámilo vývoj nového 20MPx snímače, který bude vybaven systémem globální závěrky pro absenci nepříjemného rolling shutter efektu ve spojení s technologií BSI. Tato kombinace je zatím netradiční.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE
V nabídce ruského výrobce objektivů KMZ se pod značkou Zenit objevuje supersvětelná novinka Zenitar 0,95/50. Podporuje full frame CSC fotoaparáty Sony a slibuje extrémně dobrou světelnost F0,95.
17.3.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Samyang uvádí objektiv AF 85mm F1.4 FE pro CSC Sony Samyang uvádí objektiv AF 85mm F1.4 FE pro CSC Sony
Čtvrtým objektivem, který byl představen společností Samyang v rámci 2019 Spring Collection, je model AF 85mm F1.4 FE. Jak už napovídá název, je určen pro Sony CSC fotoaparáty a má i podporu autofokusu.
17.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Lensbaby představilo objektiv Edge 35 Optic Lensbaby představilo objektiv Edge 35 Optic
Společnost Lensbaby představila svůj další objektiv řady Edge Optic. Tentokrát jde o širokoúhlý model Edge 35 Optic s 35mm ohniskovou vzdáleností, který je kompatibilní s Optic Swap System, konkrétně s Composer Pro II.
15.3.2019, aktualita, Milan Šurkala