www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sony v JP prodá více A7 III než Canon a Nikon všech FF CSC dohromady

Sony v JP prodá více A7 III než Canon a Nikon všech FF CSC dohromady
, , aktualita
CSC fotoaparát Sony A7 III je v Japonsku opravdu velmi populární. Jde to dokonce až tak daleko, že jen tohoto jednoho modelu se prodá více než všech full frame CSC od konkurenčního Canonu a Nikonu dohromady.
K oblíbeným
reklama
Sony opravdu velmi dobře rozjelo svůj full frame CSC systém a především tu exceluje model A7 III. Ten totiž nabízí spoustu funkcí z vlajkových lodí systému, přitom však za rozumnou cenu a v poměru cena/výkon je tak opravdu velmi lákavou nabídkou. Není pak divu, že na japonském trhu si za poslední týden vzal 42% podíl ze všech full frame CSC. Na druhém místě je nový Canon EOS RP se 14 %, třetí příčku pak bere model EOS R se 12 %. Pro Canon tu tak máme zhruba 26% podíl na trhu s FF CSC.
 
Sony A7 III
 
Nikon do první pětky propašoval jen Z6 s 9 %. Na pátém místě je pak opět Sony s 6 %. Výsledkem je, že model A7 III má na trhu větší podíl než obě společnosti Canon a Nikon se všemi svými FF CSC fotoaparáty dohromady. Zajímavé je dle grafu, který uvolnila společnost BCN, i ten fakt, že uvedení nyní druhého EOS RP zvedlo velký zájem a s téměř 35% podílem na trhu tento model chvíli kraloval. Poté však došlo k velmi rychlému útlumu, zatímco zájem o A7 III se vrátil zpět. Pokud jde o Panasonic Lumix S1 a S1R, které se nyní začínají prodávat, tak u nich vzhledem ke konzervativnosti zákazníků nelze čekat nějaké dramatické změny v tržních podílech stávajících hráčů.
 
Prodeje Sony A7 III v Japonsku
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Svatební fotografka brojí proti smartphonům, kazí fotky Svatební fotografka brojí proti smartphonům, kazí fotky
Dnes má skoro každý smartphone a používá jej k záznamu spousty situací. V poslední době to jsou často i svatby. Svatební fotografce Hannah Stanley se to ale nelíbí, občas jí náruživí fotografové kazí fotky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Instagram zkouší schovávat počty lajků pro uživatele v sedmi zemích Instagram zkouší schovávat počty lajků pro uživatele v sedmi zemích
Instagram se snaží bojovat s negativními stránkami používání sociálních sítí. Zkouší nyní už v sedmi zemích na svých uživatelích odstranění počtu lajků u příspěvků. Tato čísla bude moct vidět každý jen u svých vlastních fotografií. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Hasselblad slaví 50 let letu na Měsíc speciální verzí 907X Hasselblad slaví 50 let letu na Měsíc speciální verzí 907X
50 let od letu na Měsíc chce slavit i společnost Hasselblad. Byly to právě její fotoaparáty, které pořídily ikonické obrázky z povrchu naší přirozené družice. Proto představí speciální edici středoformátu 907X a stěny CFV II 50C.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Kompaktní středoformátový objektiv GF 50mm F3.5 WR Kompaktní středoformátový objektiv GF 50mm F3.5 WR
Středoformátový systém Fujifilm GFX dostává do nabídky další nový objektiv. Je jím GF 50mm F3.5 R LM WR a má jít o zatím nejkompaktnější objektiv pro tento systém. Jeho hmotnost činí jen 335 gramů.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm uvedl objektiv Fujinon XF 16-80mm F4 R OIS WR Fujifilm uvedl objektiv Fujinon XF 16-80mm F4 R OIS WR
Od společnosti Fujifilm jsme se dočkali nového objektivu pro jeho X systém, model Fujinon XF 16-80mm F4 R OIS WR. Ten nabídne příjemně univerzální 5× optický zoom, odolnou konstrukci i velmi účinnou 6EV stabilizaci.
18.7.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře