www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sony v JP prodá více A7 III než Canon a Nikon všech FF CSC dohromady

Sony v JP prodá více A7 III než Canon a Nikon všech FF CSC dohromady
, , aktualita
CSC fotoaparát Sony A7 III je v Japonsku opravdu velmi populární. Jde to dokonce až tak daleko, že jen tohoto jednoho modelu se prodá více než všech full frame CSC od konkurenčního Canonu a Nikonu dohromady.
K oblíbeným
reklama
Sony opravdu velmi dobře rozjelo svůj full frame CSC systém a především tu exceluje model A7 III. Ten totiž nabízí spoustu funkcí z vlajkových lodí systému, přitom však za rozumnou cenu a v poměru cena/výkon je tak opravdu velmi lákavou nabídkou. Není pak divu, že na japonském trhu si za poslední týden vzal 42% podíl ze všech full frame CSC. Na druhém místě je nový Canon EOS RP se 14 %, třetí příčku pak bere model EOS R se 12 %. Pro Canon tu tak máme zhruba 26% podíl na trhu s FF CSC.
 
Sony A7 III
 
Nikon do první pětky propašoval jen Z6 s 9 %. Na pátém místě je pak opět Sony s 6 %. Výsledkem je, že model A7 III má na trhu větší podíl než obě společnosti Canon a Nikon se všemi svými FF CSC fotoaparáty dohromady. Zajímavé je dle grafu, který uvolnila společnost BCN, i ten fakt, že uvedení nyní druhého EOS RP zvedlo velký zájem a s téměř 35% podílem na trhu tento model chvíli kraloval. Poté však došlo k velmi rychlému útlumu, zatímco zájem o A7 III se vrátil zpět. Pokud jde o Panasonic Lumix S1 a S1R, které se nyní začínají prodávat, tak u nich vzhledem ke konzervativnosti zákazníků nelze čekat nějaké dramatické změny v tržních podílech stávajících hráčů.
 
Prodeje Sony A7 III v Japonsku
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 % Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %
Společnosti Sony se na trhu fotoaparátů docela daří a podle posledních zpráv se jí podařilo zvýšit tržní podíl na velmi slušných 24 %, čímž se dostává na druhou pozici. V mnoha sledovaných kategoriích fotoaparátů dokonce vede.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4
Další novinkou z dílen společnosti Cosina je vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Aspherical. Ten je určený pro full frame CSC fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4 Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4
Na trhu se objevuje nový fotomobil z dílen společnosti Honor. Ta představila novinku v podobě modelu 20 Pro, který přináší rovnou čtveřici zadních fotoaparátů. Mezi nimi vynikne makro fotoaparát a modul s rekordní světelností F1,4.
21.5.2019, aktualita, Milan Šurkala18 komentářů