www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sony v JP prodá více A7 III než Canon a Nikon všech FF CSC dohromady

Sony v JP prodá více A7 III než Canon a Nikon všech FF CSC dohromady
, , aktualita
CSC fotoaparát Sony A7 III je v Japonsku opravdu velmi populární. Jde to dokonce až tak daleko, že jen tohoto jednoho modelu se prodá více než všech full frame CSC od konkurenčního Canonu a Nikonu dohromady.
K oblíbeným
reklama
Sony opravdu velmi dobře rozjelo svůj full frame CSC systém a především tu exceluje model A7 III. Ten totiž nabízí spoustu funkcí z vlajkových lodí systému, přitom však za rozumnou cenu a v poměru cena/výkon je tak opravdu velmi lákavou nabídkou. Není pak divu, že na japonském trhu si za poslední týden vzal 42% podíl ze všech full frame CSC. Na druhém místě je nový Canon EOS RP se 14 %, třetí příčku pak bere model EOS R se 12 %. Pro Canon tu tak máme zhruba 26% podíl na trhu s FF CSC.
 
Sony A7 III
 
Nikon do první pětky propašoval jen Z6 s 9 %. Na pátém místě je pak opět Sony s 6 %. Výsledkem je, že model A7 III má na trhu větší podíl než obě společnosti Canon a Nikon se všemi svými FF CSC fotoaparáty dohromady. Zajímavé je dle grafu, který uvolnila společnost BCN, i ten fakt, že uvedení nyní druhého EOS RP zvedlo velký zájem a s téměř 35% podílem na trhu tento model chvíli kraloval. Poté však došlo k velmi rychlému útlumu, zatímco zájem o A7 III se vrátil zpět. Pokud jde o Panasonic Lumix S1 a S1R, které se nyní začínají prodávat, tak u nich vzhledem ke konzervativnosti zákazníků nelze čekat nějaké dramatické změny v tržních podílech stávajících hráčů.
 
Prodeje Sony A7 III v Japonsku
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tamron oznámil vývoj objektivu 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD Tamron oznámil vývoj objektivu 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD
Tamron dnes oficiálně oznámil, že vyvíjí telezoom objektiv 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD (Model A047), který bude určen pro bajonet Sony FE, tedy full frame CSC fotoaparáty této značky. Má mít poměrně kompaktní konstrukci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Olympus OM-D E-M10 Mark IV dostává 20MPx čip Olympus OM-D E-M10 Mark IV dostává 20MPx čip
Společnost Olympus inovovala nabídku svých levnějších modelů OM-D. Přichází nový E-M10 Mark IV, který dostává např. 20MPx senzor, o něco výkonnější mechanickou stabilizaci i vylepšený systém autofokusu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
Olympus uvádí telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS Olympus uvádí telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS
Olympus dnes představil několik novinek pro svůj Micro Four Thirds systém. Jde např. o nový telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS s nadprůměrným telemakrem a podporou telekonvertorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Zvědavá chobotnice se přetahovala s potápěčem o GoPro kameru Zvědavá chobotnice se přetahovala s potápěčem o GoPro kameru
Fotografové a kameramani si někdy musí na své vybavení dávat pozor před příliš zvědavými a odvážnými zvířaty. O tom se přesvědčil i potápěč, jehož GoPro kamery se zmocnila chobotnice a nechtěla ji pustit. 
3.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Cloudová služba image.canon dočasně odstavena, mizely z ní fotky Cloudová služba image.canon dočasně odstavena, mizely z ní fotky
Cloudová služba image.canon zaznamanela nepříjemný problém. Zjistilo se, že z ní mizely fotografie, které měly být stále uloženy, a tak se společnost Canon rozhodla tuto službu dočasně odstavit.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře