www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sony v JP prodá více A7 III než Canon a Nikon všech FF CSC dohromady

Sony v JP prodá více A7 III než Canon a Nikon všech FF CSC dohromady
, , aktualita
CSC fotoaparát Sony A7 III je v Japonsku opravdu velmi populární. Jde to dokonce až tak daleko, že jen tohoto jednoho modelu se prodá více než všech full frame CSC od konkurenčního Canonu a Nikonu dohromady.
K oblíbeným
reklama
Sony opravdu velmi dobře rozjelo svůj full frame CSC systém a především tu exceluje model A7 III. Ten totiž nabízí spoustu funkcí z vlajkových lodí systému, přitom však za rozumnou cenu a v poměru cena/výkon je tak opravdu velmi lákavou nabídkou. Není pak divu, že na japonském trhu si za poslední týden vzal 42% podíl ze všech full frame CSC. Na druhém místě je nový Canon EOS RP se 14 %, třetí příčku pak bere model EOS R se 12 %. Pro Canon tu tak máme zhruba 26% podíl na trhu s FF CSC.
 
Sony A7 III
 
Nikon do první pětky propašoval jen Z6 s 9 %. Na pátém místě je pak opět Sony s 6 %. Výsledkem je, že model A7 III má na trhu větší podíl než obě společnosti Canon a Nikon se všemi svými FF CSC fotoaparáty dohromady. Zajímavé je dle grafu, který uvolnila společnost BCN, i ten fakt, že uvedení nyní druhého EOS RP zvedlo velký zájem a s téměř 35% podílem na trhu tento model chvíli kraloval. Poté však došlo k velmi rychlému útlumu, zatímco zájem o A7 III se vrátil zpět. Pokud jde o Panasonic Lumix S1 a S1R, které se nyní začínají prodávat, tak u nich vzhledem ke konzervativnosti zákazníků nelze čekat nějaké dramatické změny v tržních podílech stávajících hráčů.
 
Prodeje Sony A7 III v Japonsku
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Nikkor Z 58mm f/0.95 S Noct je tady za 215.500 Kč Nikkor Z 58mm f/0.95 S Noct je tady za 215.500 Kč
Dlouho očekávaný supersvětelný objektiv Nikkor Z 58mm f/0.95 S Noct je konečně tady. Přináší extrémní světelnost F0,95, povrchovou úpravu ARNEO Coat a další vrstvy pro potlačení odlesků a zvýšení kontrastu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Němečtí vědci vyvíjí čip s "nekonečným" dynamickým rozsahem Němečtí vědci vyvíjí čip s "nekonečným" dynamickým rozsahem
Vědci z Institut für Mikroelektronik Stuttgart vyvíjí velmi zajímavou technologii snímače. Ta by měla mít teoreticky nekonečný dynamický rozsah díky schopnosti resetování stavu pixelů a počítadlu restartů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony má 3vrstvý organický senzor a 48MPx čip s PDAF Sony má 3vrstvý organický senzor a 48MPx čip s PDAF
Společnost Sony opět vylepšuje technologie svých senzorů. Novinkou je 3vrstvý snímač, který má organickou zelenou vrstvu a nepotřebuje demozaikování. U dalšího senzoru se zase chlubí 48MPx rozlišením a fázovým ostřením na všech pixelech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Panasonic Lumix S1H jde do prodeje s 5letou zárukou Panasonic Lumix S1H jde do prodeje s 5letou zárukou
Video-fotoaparát Panasonic Lumix S1H jde na český trh a společnost si pro první zákazníky připravila akci, kdy na novinku dostanou nadprůměrnou 5letou záruku. Také už známe cenu nového přístroje.
11.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Canon slaví 100 milionů vyrobených fotoaparátů EOS Canon slaví 100 milionů vyrobených fotoaparátů EOS
Společnosti Canon se podařilo nevídané a počet fotoaparátů EOS s vyměnitelnými objektivy překonal kulatý počet 100 milionů kusů. K dosažení tohoto vysokého čísla potřebovala společnost Canon 32 let.
11.10.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře