www.digimanie.cz
>
>
>

Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění

Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění
, , aktualita
Společnosti Sony se i letos hodně dařilo a v anketě EISA Awards 2019 zazářila. Dostala totiž ze všech výrobců fotografické techniky nejvyšší počet ocenění, šest. Dařilo se především full frame objektivům.
K oblíbeným
reklama
Máme tu další ročník ankety EISA Awards 2019, která se dělí na několik kategorií. Pokud jde o fotografickou kategorii, zde byla letos vítězem společnost Sony, která dostala 6 ocenění. Nejlepším kompaktem je pro letošek Cyber-shot RX100 VI. Má vysouvací elektronický hledáček a univerzální objektiv s rozsahem 24 až 200 mm. Dále je tu 20,1MPx senzor se sekvenčním snímáním až 24 fps, nechybí ani 4K video a slow-motion. K dispozici jsou také bezdrátové technologie Bluetooth, NFC a Wi-Fi.
 
Sony Cyber-shot RX100 VI
 
Titul nejlepšího fotoaparátu pro fotografie i video letos putuje na adresu Sony A6400. Má inovativní technologie Sony Real-Time Tracking a Real-time Eye AF, je zde také podpora 4K videa, S-Log záznamu, otočný displej i možnost připojení externího mikrofonu.
 
Sony A6400
 
Dále tu máme tři oceněné objektivy. Nejlepším pevným širokoúhlým objektivem je FE 24mm F1.4 GM. Oceněna byla ostrá kresba i při plně otevřené cloně, příjemný bokeh, zaostřovací motorek DDSSM a také přijatelně krátká minimální zaostřovací vzdálenost 24 cm. Potěšily i na svou třídu kompaktní rozměry a hmotnost.
 
Sony FE 24mm F1.4 GM
 
Nejlepším portrétním pevným objektivem je letos FE 135mm F1.8 GM. Má celoplošně dobrou ostrost i jemný bokeh, objektiv je také odolný proti vodě a prachu. Díky minimální zaostřovací vzdálenosti 70 cm dosahuje zvětšení 0,25×. Nabízí také rychlé a tiché zaostřování.
 
Sony FE 135mm F1.8 GM
 
Titul si odnesl také FE 400mm F2.8 GM OSS jako nejlepší pevný teleobjektiv. Díky inovativnímu optickému designu má poměrně kompaktní rozměry (na svou třídu), jsou zde i fluoritové prvky a dva zaostřovací motorky XD. Irisová clona má pak 11 lamel. Nechybí ani kompatibilita s telekonvertory 1,4× a 2,0×.
 
Sony FE 400mm F2.8 GM OSS
 
Nakonec tu máme ještě nejlepší inovací, kterou se stal Real-time Eye AF zmíněný už výše. Zaostřuje přesně na oči lidí i zvířat, průběžně je sleduje, a to i ve ztížených podmínkách, kdy jsou dočasně zakryté. Využívá se zde i systému umělé inteligence.
 
Zdroj: eisa.eu


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Selfie, postrach muzeí: rakouský turista při focení soše ulomil prsty Selfie, postrach muzeí: rakouský turista při focení soše ulomil prsty
Focení selfie sice vypadá jednoduše, v praxi jde ale o náramně nebezpečnou disciplínu. Zemřelo a zranilo se při ní už spousta lidí, často také dochází k poškození majetku. V Itálii takto jeden Rakušan poničil sochu v muzeu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Finanční výsledky Nikonu: obrovské pády nejen ve fotodivizi Finanční výsledky Nikonu: obrovské pády nejen ve fotodivizi
Společnosti Nikon se v posledním čtvrtletí vůbec nedařilo. Koronavirová pandemie měla dle slov společnosti enormní dopad na hospodaření a zaznamenaná poklesy příjmů jsou opravdu velmi dramatické.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Sigma uvedla objektiv 85mm F1.4 DG DN Art pro CSC Sigma uvedla objektiv 85mm F1.4 DG DN Art pro CSC
Společnost Sigma rozšířila nabídku svých objektivů pro CSC systémy novým modelem 85mm F1.4 DG DN Art. Vysoce světelný portrétní objektiv bude k mání nejen pro bajonet E-Mount, ale také pro L-Mount.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Finanční výsledky Olympusu: pandemie zvýšila ztrátu fotodivize Finanční výsledky Olympusu: pandemie zvýšila ztrátu fotodivize
Společnost Olympus zveřejnila výsledky svého hospodaření. Ačkoli je celá firma stále v zisku, fotografická divize i kvůli koronavirové pandemii sice výrazně snížila příjmy, ale ztráta se prohloubila jen mírně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Dodávky fotoaparátů 06/20: oživení po začátku pandemie, meziročně velký pád Dodávky fotoaparátů 06/20: oživení po začátku pandemie, meziročně velký pád
Máme tu nejnovější výsledky dodávek fotoaparátů zveřejňované asociací CIPA. Došlo sice k výraznému oživení po začátku koronavirové pandemie, ale meziročně jde i nadále o velmi výrazný pokles.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář