www.digimanie.cz
>
>
>

Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění

Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění
, , aktualita
Společnosti Sony se i letos hodně dařilo a v anketě EISA Awards 2019 zazářila. Dostala totiž ze všech výrobců fotografické techniky nejvyšší počet ocenění, šest. Dařilo se především full frame objektivům.
K oblíbeným
reklama
Máme tu další ročník ankety EISA Awards 2019, která se dělí na několik kategorií. Pokud jde o fotografickou kategorii, zde byla letos vítězem společnost Sony, která dostala 6 ocenění. Nejlepším kompaktem je pro letošek Cyber-shot RX100 VI. Má vysouvací elektronický hledáček a univerzální objektiv s rozsahem 24 až 200 mm. Dále je tu 20,1MPx senzor se sekvenčním snímáním až 24 fps, nechybí ani 4K video a slow-motion. K dispozici jsou také bezdrátové technologie Bluetooth, NFC a Wi-Fi.
 
Sony Cyber-shot RX100 VI
 
Titul nejlepšího fotoaparátu pro fotografie i video letos putuje na adresu Sony A6400. Má inovativní technologie Sony Real-Time Tracking a Real-time Eye AF, je zde také podpora 4K videa, S-Log záznamu, otočný displej i možnost připojení externího mikrofonu.
 
Sony A6400
 
Dále tu máme tři oceněné objektivy. Nejlepším pevným širokoúhlým objektivem je FE 24mm F1.4 GM. Oceněna byla ostrá kresba i při plně otevřené cloně, příjemný bokeh, zaostřovací motorek DDSSM a také přijatelně krátká minimální zaostřovací vzdálenost 24 cm. Potěšily i na svou třídu kompaktní rozměry a hmotnost.
 
Sony FE 24mm F1.4 GM
 
Nejlepším portrétním pevným objektivem je letos FE 135mm F1.8 GM. Má celoplošně dobrou ostrost i jemný bokeh, objektiv je také odolný proti vodě a prachu. Díky minimální zaostřovací vzdálenosti 70 cm dosahuje zvětšení 0,25×. Nabízí také rychlé a tiché zaostřování.
 
Sony FE 135mm F1.8 GM
 
Titul si odnesl také FE 400mm F2.8 GM OSS jako nejlepší pevný teleobjektiv. Díky inovativnímu optickému designu má poměrně kompaktní rozměry (na svou třídu), jsou zde i fluoritové prvky a dva zaostřovací motorky XD. Irisová clona má pak 11 lamel. Nechybí ani kompatibilita s telekonvertory 1,4× a 2,0×.
 
Sony FE 400mm F2.8 GM OSS
 
Nakonec tu máme ještě nejlepší inovací, kterou se stal Real-time Eye AF zmíněný už výše. Zaostřuje přesně na oči lidí i zvířat, průběžně je sleduje, a to i ve ztížených podmínkách, kdy jsou dočasně zakryté. Využívá se zde i systému umělé inteligence.
 
Zdroj: eisa.eu


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Apple si chce zaregistrovat slovo "slofie" Apple si chce zaregistrovat slovo "slofie"
Spolu s novými smartphony Apple iPhone 11 byl představen koncept slofie. Jde vlastně o slow-motion selfie video, které je umožněno 120fps záznamem přední kamerky. Apple si chce nyní toto slovo zaregistrovat jako trademark.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Na Photokině 2020 nebude Nikon, Leica ani Olympus Na Photokině 2020 nebude Nikon, Leica ani Olympus
Tradiční veletrh s fotoaparáty a fotografickou technikou Photokina, bude v příštím roce 2020 poznamenán překvapivými absencemi. Svou neúčast už potvrdila společnost Leica, Nikon a také i Olympus.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
SLR Magic představuje levné cine objektivy pro MFT SLR Magic představuje levné cine objektivy pro MFT
Společnost SLR Magic si pro kameramany s Micro Four Thirds systémem připravila dvojici nových video objektivů (tzv. cine) řady MicroPrime. Jde o světelná skla MicroPrime 21mm T1.6 a 50mm T1.4.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené fotoaparáty: září 2019 Doporučené fotoaparáty: září 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala54 komentářů
Zoner Photo Studio X v podzimní aktualizaci: nejen lepší správa barev Zoner Photo Studio X v podzimní aktualizaci: nejen lepší správa barev
Dnes byla vydána další pravidelná aktualizace oblíbeného Zoner Photo Studia X. Přináší např. kompletně přepracovanou správu barev, kombinovatelné presety pro export, rychlé náhledy i nové koláže a kalendáře.
17.9.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře