reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Sony získalo 6 cen EISA 2014-2015, z toho dvě fotografické

15.8.2014, Milan Šurkala, aktualita
Společnost Sony získala na letošních cenách EISA 2014-2015 neuvěřitelných šest ocenění. Dvě z toho se týkaly fotoaparátů, konkrétně šlo o nejlepší profesionální CSC a nejlepší kompakt. Další se pak týkaly kamery, televize, přehrávače a tabletu.
Společnosti Sony se podařilo dosáhnout velkého úspěchu, v letošních cenách EISA 2014-2015 získala šest ocenění, dvě z nich pak putují do fotografické kategorie. Nejlepším profesionálním CSC se stalo Sony A7R (ILCE-7R), které má 36MPx full frame snímač bez AA filtru, což vylepšuje ostrost a detailnost snímků. S procesorem BIONZ X je podporována citlivost až ISO 25600. Fotoaparát je vybaven kontrastním autofokusem, elektronickým hledáčkem a polohovatelným displejem. Nechybí ani podpora Wi-Fi a NFC.


Sony A7R


Nejlepším kompaktem pro letošek je Sony Cyber-shot RX100 II (RX100M3). Novinka má 1" CMOS BSI snímač s vysokým rozlišením 20 megapixelů. Navíc má vyskakující elektronický hledáček s rozlišením 1,44 milionu bodů. Objektiv Zeiss Vario-Sonnar T* má ohniskový rozsah 24 až 70 milimetrů s výbornou světelností F1,8 až F2,8. Nechybí ani 3EV ND filtr, samozřejmostí je ale také irisová clona. LCD displej je polohovatelný s rozlišením 1,23 milionu bodů a RGBW pixely, najdete tu podporu Full HD videa a Wi-Fi s NFC.


Sony Cyber-shot RX100 III


Další kategorie nebudeme probírat detailně, ale vítězné produkty přeci jen zmíníme. Dvě ceny putovaly do kategorie TV/video. Nejlepší videokamerou se stala Sony Handycam AX100E s podporou 4K videa. Sony si odneslo i titul nejlepší 4K Ultra HD televize, jíž je pro tento rok Sony Bravia 65X9005B. nejlepším tabletem se stal Sony Xperia Z2 Tablet a titul nejlepšího digitálního přehrávače pak získal Sony HAP-Z1ES.

Zdroj: www.eisa.eu


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama