www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sony získalo 6 cen EISA 2014-2015, z toho dvě fotografické

Sony získalo 6 cen EISA 2014-2015, z toho dvě fotografické
, , aktualita
Společnost Sony získala na letošních cenách EISA 2014-2015 neuvěřitelných šest ocenění. Dvě z toho se týkaly fotoaparátů, konkrétně šlo o nejlepší profesionální CSC a nejlepší kompakt. Další se pak týkaly kamery, televize, přehrávače a tabletu.
K oblíbeným
reklama
Společnosti Sony se podařilo dosáhnout velkého úspěchu, v letošních cenách EISA 2014-2015 získala šest ocenění, dvě z nich pak putují do fotografické kategorie. Nejlepším profesionálním CSC se stalo Sony A7R (ILCE-7R), které má 36MPx full frame snímač bez AA filtru, což vylepšuje ostrost a detailnost snímků. S procesorem BIONZ X je podporována citlivost až ISO 25600. Fotoaparát je vybaven kontrastním autofokusem, elektronickým hledáčkem a polohovatelným displejem. Nechybí ani podpora Wi-Fi a NFC.


Sony A7R


Nejlepším kompaktem pro letošek je Sony Cyber-shot RX100 II (RX100M3). Novinka má 1" CMOS BSI snímač s vysokým rozlišením 20 megapixelů. Navíc má vyskakující elektronický hledáček s rozlišením 1,44 milionu bodů. Objektiv Zeiss Vario-Sonnar T* má ohniskový rozsah 24 až 70 milimetrů s výbornou světelností F1,8 až F2,8. Nechybí ani 3EV ND filtr, samozřejmostí je ale také irisová clona. LCD displej je polohovatelný s rozlišením 1,23 milionu bodů a RGBW pixely, najdete tu podporu Full HD videa a Wi-Fi s NFC.


Sony Cyber-shot RX100 III


Další kategorie nebudeme probírat detailně, ale vítězné produkty přeci jen zmíníme. Dvě ceny putovaly do kategorie TV/video. Nejlepší videokamerou se stala Sony Handycam AX100E s podporou 4K videa. Sony si odneslo i titul nejlepší 4K Ultra HD televize, jíž je pro tento rok Sony Bravia 65X9005B. nejlepším tabletem se stal Sony Xperia Z2 Tablet a titul nejlepšího digitálního přehrávače pak získal Sony HAP-Z1ES.

Zdroj: www.eisa.eu


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Leica SL2 aneb full frame Lumix S1R z Německa Leica SL2 aneb full frame Lumix S1R z Německa
Leica přichází s novým full frame CSC fotoaparátem SL2. Přináší 47MPx snímač s možností natáčení 4K60p videa i slow-motion ve Full HD při 180 fps. Má i DFD ostření a jde v podstatě  o převlečený Lumix S1R.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Olympusu se výrazně daří, neplatí to však o fotoaparátech Olympusu se výrazně daří, neplatí to však o fotoaparátech
Společnosti Olympus se finančně hodně daří, podařilo se jí opravdu velmi výrazným způsobem navýšit zisky. Zatímco příjmy rostly jen minimálně, zisk šel na násobky. To bohužel neplatí o divizi fotoaparátů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Fotobanka Getty Images končí s Rights-Managed, nyní už jen Royalty-Free Fotobanka Getty Images končí s Rights-Managed, nyní už jen Royalty-Free
Fotobanka Getty Images mění možnosti licencování vložených fotografií. Už brzy nebude možné kupovat snímky v tradiční Rights-Managed licenci, která tu s námi byla mnoho desítek let. Nově budou k dispozici už jen Royalty-Free snímky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nové firmwary pro Panasonic Lumix S1, S1R, GH5(S) i G9 Nové firmwary pro Panasonic Lumix S1, S1R, GH5(S) i G9
Panasonic přichází s novými firmwary pro svá pokročilá CSC jak systému Micro Four Thirds, tak i full frame řady S. Přidána tak byla u některých modelů podpora CFexpress karet, jinde zase přibyla detekce zvířat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sigma uvádí nativní 24-70mm F2.8 Art pro CSC Sigma uvádí nativní 24-70mm F2.8 Art pro CSC
Sigma v rámci své iniciativy Digital Native představuje speciální verzi 24-70mm F2.8 objektivu pro CSC fotoaparáty. Ty tedy mají jinou konstrukci než obdobné verze pro DSLR a přináší např. i nižší hmotnost.
9.11.2019, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů