www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sony znovu prezentovalo 3vrstvý organický senzor

Sony znovu prezentovalo 3vrstvý organický senzor
, , aktualita
Společnost Sony opět mluvila o svém připravovaném 3vrstvém snímači s organickou vrstvou. Ten by neměl vyžadovat demozaikování a díky tomu má nabídnout neobvykle vysokou ostrost a detailnost fotografií.
K oblíbeným
reklama
Už v říjnu 2019 Sony zmínilo, že pracuje na novém organickém 3vrstvém snímači. Na IEDM 2019 v závěru roku se v jedné z prezentací objevil tento snímač znovu a tentokrát už máme i nějaké ty obrázky. Tento čip má mít celkem 3 vrstvy, takže každý pixel bude sbírat plnou barevnou informaci podobně, jako tu uměly některé čipy Foveon od Sigmy. Díky absenci demozaikování a různých forem Bayerovy či jiné interpolace tak mohou být snímky mnohem detailnější a ostřejší.
 
3vrstvý organický čip Sony

Vrchní vrstva je organická a stará se o záznam zelených odstínů. Pod ní je fotodioda starající se o modrý kanál a úplně vespod pak poslední vrstva zaznamenávající červené odstíny. Další výhodou nového snímače má být globální závěrka. Pixely se tedy vyčítají ve stejný moment a nedochází ke kácení svislic při záznamu pohybu. Prozatím nevíme, o jak velký snímač jde, bylo však zmíněno, že první koncept má 2,0µm pixely. Pro představu, kdyby šlo např. o 1,0" snímač s takto velkými pixely, měl by rozlišení 29 MPx.
 
3vrstvý organický čip Sony
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fujifilm uvedl GF 45-100mm F4 a připravuje objektivy GF 30/3.5 a 80/1.7 Fujifilm uvedl GF 45-100mm F4 a připravuje objektivy GF 30/3.5 a 80/1.7
Další novinkou společnosti Fujifilm je středoformátový zoomovací objektiv GF 45-100mm F4 R LM OIS WR. Vedle toho společnost rozšířila roadmapu o dva nové objektivy, širokoúhlý 30mm F3.5 a portrétní 80mm F1.7.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ricoh uvádí telezoom HD Pentax-D FA 70-210mm F4 WR Ricoh uvádí telezoom HD Pentax-D FA 70-210mm F4 WR
Ricoh představil pro své zrcadlovky Pentax nový telezoom HD Pentax-D FA 70-210mm F4 ED SDM WR. Ten je určen pro APS-C i full frame zrcadlovky a náramně připomíná objektiv Tamronu se stejným ohniskovým rozsahem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm X-T200 přináší příjemná vylepšení, umí už 4K 30p Fujifilm X-T200 přináší příjemná vylepšení, umí už 4K 30p
Společnost Fujifilm nahrazuje model X-T100 novinkou v podobě fotoaparátu X-T200. Ta přináší menší hmotnost, plně polohovatelný displej a rychlejší senzor. Přístroj tak zrychlil sekvenční snímání a umí i 4K 30p video.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Doporučené fotoaparáty: leden 2020 Doporučené fotoaparáty: leden 2020
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, článek, Milan Šurkala1 komentář
Fujifilm uvádí levnější objektiv XC 35mm F2 Fujifilm uvádí levnější objektiv XC 35mm F2
Fujifilm přichází s novou variantou 35mm F2 objektivu. Tentokrát je ale v řadě XC, tedy té levnější bez clonového kroužku, odolnosti a dalších vymožeností. Na druhou stranou je ale mnohem levnější.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů