www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sony znovu prezentovalo 3vrstvý organický senzor

Sony znovu prezentovalo 3vrstvý organický senzor
, , aktualita
Společnost Sony opět mluvila o svém připravovaném 3vrstvém snímači s organickou vrstvou. Ten by neměl vyžadovat demozaikování a díky tomu má nabídnout neobvykle vysokou ostrost a detailnost fotografií.
K oblíbeným
reklama
Už v říjnu 2019 Sony zmínilo, že pracuje na novém organickém 3vrstvém snímači. Na IEDM 2019 v závěru roku se v jedné z prezentací objevil tento snímač znovu a tentokrát už máme i nějaké ty obrázky. Tento čip má mít celkem 3 vrstvy, takže každý pixel bude sbírat plnou barevnou informaci podobně, jako tu uměly některé čipy Foveon od Sigmy. Díky absenci demozaikování a různých forem Bayerovy či jiné interpolace tak mohou být snímky mnohem detailnější a ostřejší.
 
3vrstvý organický čip Sony

Vrchní vrstva je organická a stará se o záznam zelených odstínů. Pod ní je fotodioda starající se o modrý kanál a úplně vespod pak poslední vrstva zaznamenávající červené odstíny. Další výhodou nového snímače má být globální závěrka. Pixely se tedy vyčítají ve stejný moment a nedochází ke kácení svislic při záznamu pohybu. Prozatím nevíme, o jak velký snímač jde, bylo však zmíněno, že první koncept má 2,0µm pixely. Pro představu, kdyby šlo např. o 1,0" snímač s takto velkými pixely, měl by rozlišení 29 MPx.
 
3vrstvý organický čip Sony
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali
Zaměstnanci safari parku v Austrálii si udělali legraci ze skupiny šesti turistů, kteří si chtěli pořídit fotografii s krokodýlem. Krokodýl sklapl čelisti návštěvníkům za zády a ti vyděšeně utekli.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE
Novinkou společnosti Tamron je nový objektiv typu telezoom 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD (Model A047). Ten je určen pro full frame CSC fotoaparáty Sony, přičemž nabídne kompaktní rozměry a nízkou hmotnost.
25.9.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Údajně se objeví Fujifilm X-S10, levnější kompaktní model s IBIS Údajně se objeví Fujifilm X-S10, levnější kompaktní model s IBIS
Na Internetu se objevily další zajímavé zprávy ohledně připravovaných produktů. Má se jednat o rozměrově menší model Fujifilm X-S10, který má do středním cenové kategorie přinést stabilizaci (IBIS).
25.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Objevují se uniklé specifikace Nikonů Z6s a Z7s se 4K60p Objevují se uniklé specifikace Nikonů Z6s a Z7s se 4K60p
Už nějakou dobu se mluví o příchodu nových CSC fotoaparátů Nikon Z6s a Z7s, jejichž hlavní změnou má být podpora 4K60p videa. Dostanou ale i několik dalších změn, které prozrazují další úniky.
24.9.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Alice: Micro Four Thirds fotoaparát s AI, který "rozšiřuje" smartphony Alice: Micro Four Thirds fotoaparát s AI, který "rozšiřuje" smartphony
Britský startup připravuje nový fotoaparát Alice patřící do kategorie Micro Four Thirds. Ten bude výrazně spoléhat na umělou inteligenci, ale to nebude jediná zajímavost. Jeho displejem totiž bude obrazovka telefonu.
24.9.2020, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů