www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sony znovu prezentovalo 3vrstvý organický senzor

Sony znovu prezentovalo 3vrstvý organický senzor
, , aktualita
Společnost Sony opět mluvila o svém připravovaném 3vrstvém snímači s organickou vrstvou. Ten by neměl vyžadovat demozaikování a díky tomu má nabídnout neobvykle vysokou ostrost a detailnost fotografií.
K oblíbeným
reklama
Už v říjnu 2019 Sony zmínilo, že pracuje na novém organickém 3vrstvém snímači. Na IEDM 2019 v závěru roku se v jedné z prezentací objevil tento snímač znovu a tentokrát už máme i nějaké ty obrázky. Tento čip má mít celkem 3 vrstvy, takže každý pixel bude sbírat plnou barevnou informaci podobně, jako tu uměly některé čipy Foveon od Sigmy. Díky absenci demozaikování a různých forem Bayerovy či jiné interpolace tak mohou být snímky mnohem detailnější a ostřejší.
 
3vrstvý organický čip Sony

Vrchní vrstva je organická a stará se o záznam zelených odstínů. Pod ní je fotodioda starající se o modrý kanál a úplně vespod pak poslední vrstva zaznamenávající červené odstíny. Další výhodou nového snímače má být globální závěrka. Pixely se tedy vyčítají ve stejný moment a nedochází ke kácení svislic při záznamu pohybu. Prozatím nevíme, o jak velký snímač jde, bylo však zmíněno, že první koncept má 2,0µm pixely. Pro představu, kdyby šlo např. o 1,0" snímač s takto velkými pixely, měl by rozlišení 29 MPx.
 
3vrstvý organický čip Sony
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Phase One iXM-RS 280F: nový 280MPx fotoaparát pro leteckou fotografii Phase One iXM-RS 280F: nový 280MPx fotoaparát pro leteckou fotografii
Phase One vyrábí i speciální středoformátové fotoaparáty pro letecké snímkování. Novinkou pro toto učení je iXM-RS 280F, který bude možné zakoupit i v konfiguraci se IR snímáním. Nabídne vysoké 280MPx rozlišení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Italský fotograf v karanténě fotí portréty pomocí videohovorů Italský fotograf v karanténě fotí portréty pomocí videohovorů
Návod, jak provádět svou práci z domu kvůli plošné karanténě, ukazuje italský fotograf. I když se může zdát, že profesionální fotografové nemohou své povolání v takové situaci vykonávat, lze to například přes videohovor.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Metabones Speed Booster 0.71x EF na RF pro 4K video: z FF na FF Metabones Speed Booster 0.71x EF na RF pro 4K video: z FF na FF
Společnost Metabones představila zajímavý Speed Booster, který převádí jeden full frame systém na druhý, přitom však rozšiřuje ohniskovou vzdálenost na 0,71násobek. Je totiž určen pro 4K video na fotoaparátech EOS R a RF.
29.3.2020, aktualita, Milan Šurkala
Záběry San Francisca z dronu ukazují prázdné ulice během epidemie koronaviru Záběry San Francisca z dronu ukazují prázdné ulice během epidemie koronaviru
Současná situace vyžaduje od lidí z různých koutů světa, aby se co nejvíce zdržovali ve svých domovech a ven vycházeli jen za tím nejnutnějším. Nejinak je tomu i v San Franciscu, záběry z dronu ukazují prázdné ulice. 
28.3.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
Fujifilm si patentoval teleobjektivy 300mm a 500mm Fujifilm si patentoval teleobjektivy 300mm a 500mm
Na Internetu se objevily informace o patentech podaných společností Fujifilm. Ta se chystá i na nové teleobjektivy a najdeme tu nejen 300mm objektiv, ale dokonce i model s velmi dlouhou ohniskovou vzdáleností 500 mm.
27.3.2020, aktualita, Milan Šurkala