www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sony znovu prezentovalo 3vrstvý organický senzor

Sony znovu prezentovalo 3vrstvý organický senzor
, , aktualita
Společnost Sony opět mluvila o svém připravovaném 3vrstvém snímači s organickou vrstvou. Ten by neměl vyžadovat demozaikování a díky tomu má nabídnout neobvykle vysokou ostrost a detailnost fotografií.
K oblíbeným
reklama
Už v říjnu 2019 Sony zmínilo, že pracuje na novém organickém 3vrstvém snímači. Na IEDM 2019 v závěru roku se v jedné z prezentací objevil tento snímač znovu a tentokrát už máme i nějaké ty obrázky. Tento čip má mít celkem 3 vrstvy, takže každý pixel bude sbírat plnou barevnou informaci podobně, jako tu uměly některé čipy Foveon od Sigmy. Díky absenci demozaikování a různých forem Bayerovy či jiné interpolace tak mohou být snímky mnohem detailnější a ostřejší.
 
3vrstvý organický čip Sony

Vrchní vrstva je organická a stará se o záznam zelených odstínů. Pod ní je fotodioda starající se o modrý kanál a úplně vespod pak poslední vrstva zaznamenávající červené odstíny. Další výhodou nového snímače má být globální závěrka. Pixely se tedy vyčítají ve stejný moment a nedochází ke kácení svislic při záznamu pohybu. Prozatím nevíme, o jak velký snímač jde, bylo však zmíněno, že první koncept má 2,0µm pixely. Pro představu, kdyby šlo např. o 1,0" snímač s takto velkými pixely, měl by rozlišení 29 MPx.
 
3vrstvý organický čip Sony
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek
Fotografický obchod v Norsku na sebe přitáhl pozornost díky netradiční atrakci, kterou zveřejnil na Instagramu. V prodejně postavili velkou šachovnici, na které je možné hrát místo figurek s fotografickým vybavením.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu
Konkurence na trhu full frame CSC sílí a Sony chce mít nejlepší CSC na trhu. Tím se má stát Alpha 1. Nový fotoaparát přinese 50MPx vrstvený čip, podporu 8K videa, přičemž i to je s oversamplingem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle
I s minimem rekvizit je možné vytvořit celou sérii zajímavých fotografií. Fotografka Ziqian Liu se tímto heslem řídí při tvorbě svého projektu, v němž při fotografování autoportrétů pracuje s odrazy.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru
Leica představila speciální limitovanou edici svého dálkoměrného fotoaparátu M10-P Reporter. Novinka sází na nenápadný vzhled v khaki barvě a přidává grip z kevlarových vláken. Ten má časem blednout a dát fotoaparátu jedinečnou patinu.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem
Zítra společnost Sony představí jednu nebo možná několik fotografických novinek, na které láká novým teaserem. Spekuluje se, že by mezi nimi mohl být první fotoaparát značky se zakřiveným senzorem.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů