www.digimanie.cz
>
>
>

Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %

Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %
, , aktualita
Společnosti Sony se na trhu fotoaparátů docela daří a podle posledních zpráv se jí podařilo zvýšit tržní podíl na velmi slušných 24 %, čímž se dostává na druhou pozici. V mnoha sledovaných kategoriích fotoaparátů dokonce vede.
K oblíbeným
reklama
Sony je jednou z velmi mála společností na trhu fotoaparátů, které se daří navyšovat příjmy i zisky. Ostatně poslední zprávy hovořily o zhruba 2% navýšení příjmů fotografické divize a také o zvýšení ziskovosti divize. Další čísla přidávají i informace o tržních podílech. Canon se sice neochvějně vyhřívá na první pozici, nicméně Sony se už podařilo bezpečně překonat společnost Nikon a její tržní podíl vzrostl z loňských 20 % na nynějších 24 %.
 
Sony logo
 
Druhé místo se týká i pozice mezi fotoaparáty s výměnnými objektivy, kde má 23% podíl (nárůst z loňských 19 %). Na trhu s CSC si už Sony nicméně bere první místo. Na první příčku pak Sony dosahuje i v kategorii kompaktů se svými 29 % (loni 26 % a druhé místo) a předhání tak jak Nikon, tak i Canon s jejich dost bohatou nabídkou kompaktů. Sony vede také v kategorii prémiových kompaktů (sem podle zveřejněné definice patří kompakty se snímačem 1/1,7” a větším nebo 20x optickým zoomem a větším).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon
Po dvou oceněních EISA Awards 2019 získalo několik společností. Nyní se podíváme na dvě z nich, Fujifilm a Nikon. Zde byly oceněny především CSC fotoaparáty s různými velikostmi snímačů a jeden objektiv.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019 Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019
Společnost Canon patřila v letošních cenách EISA Awards 2019 jednoznačně k těm nejúspěšnějším. Odnesla si totiž celkem pět cen. Dařilo se především objektivům, které si odnesly rovnou 4 ocenění.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2 Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2
Novinkou pro systém L-Mount je objektiv z dílen Leicy, model APO-Summicron-SL 50mm f/2. Tato světelná padesátka nabídne odolnou konstrukci i velmi rychlý autofokus díky technologii Dual Syncro Drive.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8 Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8
Od společnosti Meike jsme se dočkali nového manuálního makro objektivu MK 85mm f/2.8. Ten je určený nově i pro další full frame CSC fotoaparáty a má dle výrobce dosahovat netradičně vysokého zvětšení 1,5:1.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění
Společnosti Sony se i letos hodně dařilo a v anketě EISA Awards 2019 zazářila. Dostala totiž ze všech výrobců fotografické techniky nejvyšší počet ocenění, šest. Dařilo se především full frame objektivům.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře