www.digimanie.cz
>
>
>

Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %

Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %
, , aktualita
Společnosti Sony se na trhu fotoaparátů docela daří a podle posledních zpráv se jí podařilo zvýšit tržní podíl na velmi slušných 24 %, čímž se dostává na druhou pozici. V mnoha sledovaných kategoriích fotoaparátů dokonce vede.
K oblíbeným
reklama
Sony je jednou z velmi mála společností na trhu fotoaparátů, které se daří navyšovat příjmy i zisky. Ostatně poslední zprávy hovořily o zhruba 2% navýšení příjmů fotografické divize a také o zvýšení ziskovosti divize. Další čísla přidávají i informace o tržních podílech. Canon se sice neochvějně vyhřívá na první pozici, nicméně Sony se už podařilo bezpečně překonat společnost Nikon a její tržní podíl vzrostl z loňských 20 % na nynějších 24 %.
 
Sony logo
 
Druhé místo se týká i pozice mezi fotoaparáty s výměnnými objektivy, kde má 23% podíl (nárůst z loňských 19 %). Na trhu s CSC si už Sony nicméně bere první místo. Na první příčku pak Sony dosahuje i v kategorii kompaktů se svými 29 % (loni 26 % a druhé místo) a předhání tak jak Nikon, tak i Canon s jejich dost bohatou nabídkou kompaktů. Sony vede také v kategorii prémiových kompaktů (sem podle zveřejněné definice patří kompakty se snímačem 1/1,7” a větším nebo 20x optickým zoomem a větším).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom
Pomalu se blíží nový smartphone Samsung Galaxy S11, který má být opět jedním z nejlepších fotomobilů na trhu. Tentokrát mu k tomu ale nemá dopomoci nízké rozlišení, ale naopak vysoké. Má mít 108MPx 1/1,33" senzor.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR
Vyšla další statistika výroby a dodávek fotoaparátů organizace CIPA. A ta za říjen ukazuje historický milník. CSC fotoaparáty totiž překonaly digitální zrcadlovky nejen v objemu prodeje, ale i v počtu kusů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Objevují se další specifikace připravovaného Nikonu D6 Objevují se další specifikace připravovaného Nikonu D6
V září byl oznámen vývoj digitální zrcadlovky Nikon D6. Nyní se objevují další neoficiální údaje o technických specifikací připravovaného fotoaparátu. Měl by mít např. 24MPx full frame senzor a dotykový displej.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Patenty Canonu ukázaly i objektiv RF 28-280mm F2.8 Patenty Canonu ukázaly i objektiv RF 28-280mm F2.8
Na Internetu se objevilo několik dalších zajímavých patentů společnosti Canon. Nejzajímavější je asi 10× ultrazoom s konstantní světelností F2,8. Máme tu ale i univerzální full frame objektiv 24-170mm F4.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Polární Express při focení málem zabil ženu. Naštěstí jí jen rozpáral bundu Polární Express při focení málem zabil ženu. Naštěstí jí jen rozpáral bundu
Vlak Pere Marquette 1225, známý také jako Polární Express, je oblíbenou turistickou zajímavostí. Láká fotografy i kameramany, kteří ale mnohdy nedávají pozor. Jednu ženu před pár dny málem zabil, naštěstí stihla uskočit a přišla jen o bundu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář