www.digimanie.cz
>
>
>

Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %

Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %
, , aktualita
Společnosti Sony se na trhu fotoaparátů docela daří a podle posledních zpráv se jí podařilo zvýšit tržní podíl na velmi slušných 24 %, čímž se dostává na druhou pozici. V mnoha sledovaných kategoriích fotoaparátů dokonce vede.
K oblíbeným
reklama
Sony je jednou z velmi mála společností na trhu fotoaparátů, které se daří navyšovat příjmy i zisky. Ostatně poslední zprávy hovořily o zhruba 2% navýšení příjmů fotografické divize a také o zvýšení ziskovosti divize. Další čísla přidávají i informace o tržních podílech. Canon se sice neochvějně vyhřívá na první pozici, nicméně Sony se už podařilo bezpečně překonat společnost Nikon a její tržní podíl vzrostl z loňských 20 % na nynějších 24 %.
 
Sony logo
 
Druhé místo se týká i pozice mezi fotoaparáty s výměnnými objektivy, kde má 23% podíl (nárůst z loňských 19 %). Na trhu s CSC si už Sony nicméně bere první místo. Na první příčku pak Sony dosahuje i v kategorii kompaktů se svými 29 % (loni 26 % a druhé místo) a předhání tak jak Nikon, tak i Canon s jejich dost bohatou nabídkou kompaktů. Sony vede také v kategorii prémiových kompaktů (sem podle zveřejněné definice patří kompakty se snímačem 1/1,7” a větším nebo 20x optickým zoomem a větším).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Manfrotto uvádí makro stativ Befree GT XPRO Manfrotto uvádí makro stativ Befree GT XPRO
Pokud rádi fotíte makro, jistě jste se setkali se situací, kdy jste potřebovali být velmi blízko u země. Nové stativy Manfrotto Befree GT XPRO něco takového díky otočitelnému středovému sloupci nabídnou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvádí M-E (typ 240), cenově přístupnější dálkoměr Leica uvádí M-E (typ 240), cenově přístupnější dálkoměr
Německá Leica představila nový dálkoměrný fotoaparát M-E (typ 240). Novinka se má stát jakýmsi low-endovým modelem. I přesto bude mít nějaké funkce navíc a zvládne natáčet Full HD videosekvence.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Aplikace na focení automaticky vymaže lidi z každého snímku Aplikace na focení automaticky vymaže lidi z každého snímku
Aplikace nazvaná Bye Bye Camera je sice určená k fotografování, má ale jednu zajímavou vlastnost. Dokáže totiž z pořízených snímků přímo odstraňovat lidské osoby, které v záběru překážejí. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Objevil se první snímek ze 64MPx snímače Samsungu Objevil se první snímek ze 64MPx snímače Samsungu
V první polovině května představila společnost Samsung svůj 64MPx mobilní snímač ISOCELL Bright GW1. První snímek z tohoto snímače se objevil na čínských sociálních sítích, a to i v plném rozlišení 9216×6912 pixelů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Panasonic Lumix S Pro 50mm F1.4 Panasonic Lumix S Pro 50mm F1.4
Jedním z objektivů pro nový full frame CSC systém společnosti Panasonic je i světelná padesátka Lumix S Pro 50mm F1.4. Nestojí zrovna nejméně, takže je otázkou, zda za to nabídne dokonalé optické vlastnosti.
Dnes, recenze, Milan Šurkala8 komentářů