www.digimanie.cz
>
>

Souboj medvědů se odehrál kameramanům přímo před nosem

Souboj medvědů se odehrál kameramanům přímo před nosem
, , aktualita
Fotografové a kameramani snažící se zaznamenat život ve volné přírodě to nemají příliš jednoduché. Jejich práce se často skládá z čekání na to, až se něco stane a objeví se zvíře. Kameramanům ve Finsku se takto povedlo zachytit souboj medvědů.
K oblíbeným
reklama
Skupina kameramanů zaměřující se na natáčení záběrů divoké přírody se vydala číhat na medvědy ve Finsku. Výprava se odehrála na začátku července a tři členové štábu z YouTube kanálu Samulin Matkassa navštívili finské město Kuhmo a v něm společnost Boreal Wildlife Center, která nabízí služby spojené s pozorováním a fotografováním divoké zvěře v okolních lesích. Skupině byla poskytnuta dřevěná pozorovatelna v divočině a trojici nezbývalo než čekat, co se bude dít. 

Po zhruba 45 minutách se začali objevovat medvědi, za dobu pěti hodin mohli kameramani vidět čtyři šelmy, které se potulovaly v blízkosti. Aby toho ale nebylo málo, dva medvědi mezi sebou začali potyčku, která se odehrávala přímo vedle dřevěného úkrytu. 
 

Nejdříve na sebe začala dvě mohutná zvířata řvát, poté se do sebe dvojice pustila. Z tohoto souboje medvědů vzniklo i video, v němž je možné detailně pozorovat, jak potyčka probíhala. Nejednalo se ale o žádný lítý boj, ve kterém by se chtěla zvířata navzájem zabít, kameramani natočili spíše souboj o dominanci nad teritoriem.

Členové výpravy měli štěstí, že se jim podařilo soupeřící medvědy vidět a zaznamenat dokonce i z tak blízké vzdálenosti. Podle místních obyvatelů je známý pouze jeden takový případ souboje medvědů v dané oblasti za posledních zhruba patnáct let. Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vaonis Hyperia: hvězdářský fotoaparát s 61MPx full frame čipem Vaonis Hyperia: hvězdářský fotoaparát s 61MPx full frame čipem
Pokud máte rádi astrofotografii a opravdu hodně peněz na účtu, mohl by se vám líbit hvězdářský fotoaparát Vaonis Hyperia. Ten je vybaven full frame snímačem Sony s velmi vysokým rozlišením 61 megapixelů.
22.9.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Doporučené fotoaparáty: září 2021 Doporučené fotoaparáty: září 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
22.9.2021, článek, Milan Šurkala56 komentářů
ProGrade uvedl kartu CFexpress Type A s kapacitou 160 GB ProGrade uvedl kartu CFexpress Type A s kapacitou 160 GB
Od společnosti ProGrade Digital jsme se dočkali nové paměťové karty CFexpress Type A. Tento typ zatím využívá jen málo fotoaparátů, nabízí však vysoké přenosové rychlosti. V tomto případě až 800 MB/s.
21.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
7Artisans uvedl objektiv 25mm f/0.95 pro APS-C a MFT 7Artisans uvedl objektiv 25mm f/0.95 pro APS-C a MFT
Dalším novým objektivem v nabídce společnosti 7Artisans je extrémně světelný model 25mm f/0.95. Ten je určen pro fotoaparáty se snímačem Micro Four Thirds nebo APS-C. Dovoluje tak dosažení velmi malé hloubky ostrosti.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
O novinky Canonu je zájem: přidány na seznam nedostatkového zboží O novinky Canonu je zájem: přidány na seznam nedostatkového zboží
Canon před několika dny představil nový fotoaparát EOS R3 a také dva objektivy, kompaktní 16m F2.8 a telezoom 100-400mm. O novinky je velký zájem, výroba bude mít podle všeho problém, a prodlužují tak seznam nedostatkového zboží.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala