www.digimanie.cz
>
>
>
>

Stylový Nikon Coolpix S70 uveden

Stylový Nikon Coolpix S70 uveden
, , Aktualita
Bráška modelu Coolpix S1000pj sice nemá projektor, ale disponuje velkým 3,5" dotykovým OLED displejem s rozlišením 288.000 bodů. Fotoaparát nabízí širokoúhlý objektiv s ohniskem od 28 milimetrů, 5× optickým zoomem a optickou stabilizací. Rozlišení čipu je 12 megapixelů.
K oblíbeným
reklama
Hlavním prvkem nového stylového kompaktu Nikon Coolpix S70 je obrovský 3,5" displej, jenž je dotykový. Navíc se netradičně jedná o technologii OLED. Nikon tuto technologii nazývá Organic EL. Díky tzv. Touch Shutter jen stačí kliknout na místo na displeji a tam fotoaparát zaostří a vyfotí snímek. Rozlišení displeje je 288.000 bodů (patrně 400×240 pixelů). Displej umožní také pohybem dvou prstů zvětšovat nebo zmenšovat prohlížené snímky.Coolpix S70 má malý 1/2,3" CCD snímač s vysokým rozlišením 12 megapixelů. To je bohužel silný předpoklad pro vysoký digitální šum, na reálné výsledky si ale budeme muset počkat. Objektiv začíná na příjemně širokoúhlých 28 milimetrech a díky dostatečnému 5× optickému zoomu je maximální ohnisko 140 mm. Nepotěší světelnost, která je velmi špatná. F3,9 na nejširším ohnisku je snad nejhorší hodnota na trhu a F5,8 na nejdelším také není nic, nad čím by se dalo jásat. Nikon v poslední době uvádí nějak moc fotoaparátů s opravdu špatnou světelností, což je velká škoda. Štěstí, že je objektiv vybaven optickou stabilizací.Z obvyklých technologií nechybí detekce pohybu (v případě pohybu zkrátí čas, případně zvýší ISO citlivost, aby snímek nebyl rozmazaný), BSS (Best Shot Selector - z 10 snímků vybere jeden nejostřejší), Easy Auto Mode (automatický výběr scénického režimu), Subject Tracking (udržuje subjekt zaostřený a vydrží i dvousekundové zmizení subjektu ze snímku), Smart Portrait System (lepší portréty včetně vyhlazování tváře) a Quick Retouch (úprava již vyfocených snímků). Objektiv ostří od 30 centimetrů, v makro režimu pak od 3 cm. Rozsah citlivostí je od ISO 80 po ISO 6400, přičemž ISO 3200 a 6400 jsou k dispozici pouze v rozlišení do 3 MPx. Automatika volí ISO 80 až 800, ale lze ji omezit do ISO 200 nebo ISO 400.Interní paměť má kapacitu 20 MB, lze ji rozšířit pomocí SD a SDHC karet. Li-Ion akumulátor EN-EL12 vydrží na pořízení pouhých 200 snímků. S rozměry 96,5×60,5×20 mm váží bez baterie a karty 140 gramů. Potěší HD videosekvence v rozlišení 1280×720 pixelů při 30 snímcích za sekundu. K dispozici bude červená, béžovo-šampaňská, černá a hnědo-šampaňská (viz první snímek). Prodej začne od září za cenu $399 (cca 9000 Kč s DPH).

Zdroj: www.dpreview.com, www.dcresource.com
Nejnovější články
Želva s GoPro kamerou zachytila život v rybníku Želva s GoPro kamerou zachytila život v rybníku
Youtuber zveřejnil video, v němž předvádí, jak na jednu ze svých želv nádherných připevnil GoPro kameru. Želva pak v malém rybníku pořídila záběry světa a života ukrytého pod vodní hladinou. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Doporučené fotoaparáty: červen 2019 Doporučené fotoaparáty: červen 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, návod, Milan Šurkala50 komentářů
Canon vysvětlil, proč lze dělat lepší objektivy pro CSC než pro DSLR Canon vysvětlil, proč lze dělat lepší objektivy pro CSC než pro DSLR
Společnost Canon zveřejnila video, ve kterém vysvětluje, proč mohou mít CSC fotoaparáty snáze opticky kvalitnější objektivy než digitální zrcadlovky při menších rozměrech. Vše závisí na vzdálenosti senzoru od objektivu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala22 komentářů
Fotograf v Texasu prohrál soud, univerzita "může" porušit copyright Fotograf v Texasu prohrál soud, univerzita "může" porušit copyright
Americké soudnictví je často terčem vtipů, neboť v této zemi netušených soudních možností lze žalovat snad naprosto všechno. Poslední případ z Texasu pak ukázal, že může být dokonce legální porušovat copyright.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0 MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0
Nezávislý výrobce objektivů MS Optics představuje dvě nové světelné padesátky pro M-Mount. Máme zde Vario Prasma 50mm F1.5 s optickým návrhem Plasmat a pak supersvětelný model ISM 50mm F1.0.
Včera, aktualita, Milan Šurkala