Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Svatební fotografka brojí proti smartphonům, kazí fotky

21.7.2019, Milan Šurkala, aktualita
Dnes má skoro každý smartphone a používá jej k záznamu spousty situací. V poslední době to jsou často i svatby. Svatební fotografce Hannah Stanley se to ale nelíbí, občas jí náruživí fotografové kazí fotky.
Svatební fotografka Hannah Stanley rozhodně není nadšená z dnešní doby, kdy každý fotí na telefon, a to často neuváženě. Mnozí horliví hosté na svatbě totiž fotí ostošest a výrazně komplikují práci profesionálům, jak se to stalo i Hannah. Ta ve vrcholném momentu svatby v hledáčku vedle otce nevěsty a samotné nevěsty uviděla i iPhone jednoho z hostů. S příhodou se svěřila na Facebooku a příspěvek se velmi rychle stal virálním (nyní má 175 tisíc sdílení).
 
Svatební fotografie zkažená telefonem
 
V překladu do češtiny napsala ve svém příspěvku následující: “Dívce s iPhonem. Nejenže jsi mi zkazila fotku, ale zkazila jsi i moment ženichovi, nevěstě a jejímu otci. Co chceš dělat s tou fotkou? Jako vážně. Vytiskneš si ji? Někam ji uložíš? Budeš se na ni dívat každý den? Ne, nebudeš. Nevěsta se ale na fotografii bude dívat často a bude jí připomínat den, kdy s ní její otec šel uličkou v její svatební den. Místo toho jsi mi vlezla do záběru a zkazila fotografii, přičemž jsi vyfotila fotku, kterou nikdy nebudeš používat. Hosté, prosím vás, nesledujte svatbu přes obrazovky vašich telefonů, vypněte je a užijte si to. Jste pro ženicha a nevěstu důležití, jinak byste tu nebyli. Tak mě nechte dělat moji práci a vy si v klidu užijte ceremonii, která se stane jen jednou za život." Fotografce se nakonec naštěstí povedlo pořídit i fotografii bez telefonu v záběru.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.