Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Svatební fotografka chytila COVID-19 poté, co ji ženich zamlčel, že je pozitivní

17.12.2020, Milan Šurkala, aktualita
Koronavirová pandemie má dopady na mnoho záležitostí našich životů. Jedním z nich jsou i svatby, které mnohdy kvůli opatřením už nejsou to, co bývaly. V Texasu ale uspořádali svatbu i přesto, že měl ženich prokázanou nákazu koronavirem.
Kdybyste fotili svatbu a dozvěděli se, že má ženich COVID-19, co byste udělali?
V anketě šlo hlasovat od 17.12.2020 do 31.12.2020. Počet hlasujících: 10
Pokračoval(a) bych v práci30 %
Nevím0 %
Také bych okamžitě zmizel(a)70 %
COVID-19 stále nepolevuje a ačkoli se v těchto dnech začíná očkovat prvními vakcínami, je potřeba si i nadále dávat pozor. To moc neplatilo o jedné svatbě v Texasu, kde se svatební fotografka nakazila koronavirem od ženicha. Ten se sice o pozitivním výsledku testu dozvěděl o den dříve, přesto se to fotografka dozvěděla až v průběhu svatby. Ceremonie byla bez roušek a vše začalo vyplývat na povrch až poté, co nevěsta fotografce děkovala, že přišla "navzdory tomu, co se děje s jejím mužem".
 
Svatba
ilustrační foto, autor: Joshua Skaroff [CC BY-ND 2.0], přes Flickr
 
Fotografka se tedy otázala, co že se to děje s jejím mužem. Nakonec se nevěsta přiznala, že byl den předtím testován s pozitivním výsledkem na COVID-19, ale protože neměl žádné příznaky, vše považovali za vyřešené a svatbu uskutečnili. Fotografka na informaci reagovala tak, že opustila svatbu, což mnozí na svatbě považovali za "sobecké a nejvíce neprofesionální chování, které kdy v životě viděli". Když odvětila, že má doma tři děti, a co by se stalo, kdyby kvůli nim zemřeli, tak nevěsta reagovala, že "sice rozumí, ale že je to přeci její svatební den".
 
Zatímco ženich ani nevěsta pak žádné problémy s nemocí neměli, fotografka onemocněla a byla také testována s pozitivním výsledkem. Otázkou nicméně je, zda měla fotografka celou dobu roušku (a zda vůbec). Co byste na jejím místě dělali vy?
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.