www.digimanie.cz
>
>
>
>

Světelný Fujinon XF 50mm F1.0 R WR je tu i s autofokusem

Světelný Fujinon XF 50mm F1.0 R WR je tu i s autofokusem
, , aktualita
Fujifilm nás velmi dlouho lákal na CSC objektiv, který přinese vynikající světelnost F1,0. Z původního 33mm modelu sešlo, nakonec tak kvůli rozměrům dostala zelenou 50mm verze. A ta se právě nyní představuje.
K oblíbeným
reklama
Společnost Fujifilm už dlouho hovořila o vývoji objektivu se světelností F1,0. I když původně mělo jít o 33mm objektiv (50mm po přepočtu), ten se ukázal být obrovským. Fujifilm se proto rozhodl raději pro 50mm variantu, kterou zvládl udělat o 35 % menší. Výsledkem je tak nový objektiv Fujinon XF 50mm F1.0 R WR. Novinka je prvním takto světelným objektivem pro CSC, který má také i autofokus. Připomeňme, že Nikon má sice ještě světelnější Nikkor Z 58mm f/0.95 S Noct, ale ten nabídne jen manuální zaostřování. Novinka se skládá z 12 optických členů v 9 skupinách, přičemž je tu jeden asférický element a 2 ED členy.
 
Fujinon XF 50mm F1.0 R WR
 
Při reálné ohniskové vzdálenosti 50 mm je přepočtená 76 mm a úhel záběru dosahuje 31,7°. Jak již bylo řečeno, světelnost má vynikající hodnotu F1,0, irisová clona s 9 lamelami pak podporuje nanejvýš F16. Díky vynikající světelnosti dovolí fotoaparátům, jako jsou X-Pro3 nebo X-T4, zaostřovat i při -7 EV. Autofokus je optimalizován i pro fázové zaostřování a využit je zde motorek DC (Direct Current). Objektiv se nehodí na makro, minimální zaostřovací vzdálenost je totiž i na 50mm objektiv poměrně dlouhá a činí 70 cm, takže maximální zvětšení dosahuje jen 0,08×.
 
Fujinon XF 50mm F1.0 R WR
 
Pokud jde o rozměry, objektiv má 87 mm v průměru a 103,5 mm na délku. Váží 845 gramů a využívá filtry se 77mm průměrem. Samozřejmostí je i odolnost vůči nepříznivému počasí díky 11 utěsněným místům a nemají mu dělat problémy ani -10°C mrazy. Novinka půjde do prodeje ještě letos na podzim za cenu $1500, což na takto světelný objektiv není mnoho (asi necelých 40 tisíc Kč s DPH).
 
Fujinon XF 50mm F1.0 R WR
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
15.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik