www.digimanie.cz
>
>
>
>

Světelný Fujinon XF 50mm F1.0 R WR je tu i s autofokusem

Světelný Fujinon XF 50mm F1.0 R WR je tu i s autofokusem
, , aktualita
Fujifilm nás velmi dlouho lákal na CSC objektiv, který přinese vynikající světelnost F1,0. Z původního 33mm modelu sešlo, nakonec tak kvůli rozměrům dostala zelenou 50mm verze. A ta se právě nyní představuje.
K oblíbeným
reklama
Společnost Fujifilm už dlouho hovořila o vývoji objektivu se světelností F1,0. I když původně mělo jít o 33mm objektiv (50mm po přepočtu), ten se ukázal být obrovským. Fujifilm se proto rozhodl raději pro 50mm variantu, kterou zvládl udělat o 35 % menší. Výsledkem je tak nový objektiv Fujinon XF 50mm F1.0 R WR. Novinka je prvním takto světelným objektivem pro CSC, který má také i autofokus. Připomeňme, že Nikon má sice ještě světelnější Nikkor Z 58mm f/0.95 S Noct, ale ten nabídne jen manuální zaostřování. Novinka se skládá z 12 optických členů v 9 skupinách, přičemž je tu jeden asférický element a 2 ED členy.
 
Fujinon XF 50mm F1.0 R WR
 
Při reálné ohniskové vzdálenosti 50 mm je přepočtená 76 mm a úhel záběru dosahuje 31,7°. Jak již bylo řečeno, světelnost má vynikající hodnotu F1,0, irisová clona s 9 lamelami pak podporuje nanejvýš F16. Díky vynikající světelnosti dovolí fotoaparátům, jako jsou X-Pro3 nebo X-T4, zaostřovat i při -7 EV. Autofokus je optimalizován i pro fázové zaostřování a využit je zde motorek DC (Direct Current). Objektiv se nehodí na makro, minimální zaostřovací vzdálenost je totiž i na 50mm objektiv poměrně dlouhá a činí 70 cm, takže maximální zvětšení dosahuje jen 0,08×.
 
Fujinon XF 50mm F1.0 R WR
 
Pokud jde o rozměry, objektiv má 87 mm v průměru a 103,5 mm na délku. Váží 845 gramů a využívá filtry se 77mm průměrem. Samozřejmostí je i odolnost vůči nepříznivému počasí díky 11 utěsněným místům a nemají mu dělat problémy ani -10°C mrazy. Novinka půjde do prodeje ještě letos na podzim za cenu $1500, což na takto světelný objektiv není mnoho (asi necelých 40 tisíc Kč s DPH).
 
Fujinon XF 50mm F1.0 R WR
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Žádost o ruku na Brooklyn Bridge: fotograf byl sražen cyklistou Žádost o ruku na Brooklyn Bridge: fotograf byl sražen cyklistou
Skoro každý chce mít pěkné fotografie z významných momentů svého života. Chris Pain chtěl mít nafocenu a natočenu žádost o ruku na Brooklyn Bridge, ale nešlo to úplně podle plánu. Fotograf, který pořizoval snímky, byl totiž sražen cyklistou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Canon představil 0,71× speedbooster EF-EOS R 0.71x Canon představil 0,71× speedbooster EF-EOS R 0.71x
Canon představil nový zajímavý produkt. Je jím tzv. speedbooster, tedy konvertor, který rozšiřuje úhel záběru optické soustavy a s tím i znatelně zlepšuje světelnost. Mount Adapter EF-EOS R 0.71x ji zlepšuje o 1 EV.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon koupil superpočítač Fujitsu: více simulací, méně prototypů Canon koupil superpočítač Fujitsu: více simulací, méně prototypů
Společnost Canon chce zapracovat na efektivitě vývoje nových fotoaparátů a objektivů. Proto si zakoupila nový superpočítač Fujitsu PRIMEHPC FX1000, který by měl umožnit testování pomocí simulací a nikoli prototypů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali
Zaměstnanci safari parku v Austrálii si udělali legraci ze skupiny šesti turistů, kteří si chtěli pořídit fotografii s krokodýlem. Krokodýl sklapl čelisti návštěvníkům za zády a ti vyděšeně utekli.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE
Novinkou společnosti Tamron je nový objektiv typu telezoom 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD (Model A047). Ten je určen pro full frame CSC fotoaparáty Sony, přičemž nabídne kompaktní rozměry a nízkou hmotnost.
25.9.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů