www.digimanie.cz
>
>
>
>

Světelný Fujinon XF 50mm F1.0 R WR je tu i s autofokusem

Světelný Fujinon XF 50mm F1.0 R WR je tu i s autofokusem
, , aktualita
Fujifilm nás velmi dlouho lákal na CSC objektiv, který přinese vynikající světelnost F1,0. Z původního 33mm modelu sešlo, nakonec tak kvůli rozměrům dostala zelenou 50mm verze. A ta se právě nyní představuje.
K oblíbeným
reklama
Společnost Fujifilm už dlouho hovořila o vývoji objektivu se světelností F1,0. I když původně mělo jít o 33mm objektiv (50mm po přepočtu), ten se ukázal být obrovským. Fujifilm se proto rozhodl raději pro 50mm variantu, kterou zvládl udělat o 35 % menší. Výsledkem je tak nový objektiv Fujinon XF 50mm F1.0 R WR. Novinka je prvním takto světelným objektivem pro CSC, který má také i autofokus. Připomeňme, že Nikon má sice ještě světelnější Nikkor Z 58mm f/0.95 S Noct, ale ten nabídne jen manuální zaostřování. Novinka se skládá z 12 optických členů v 9 skupinách, přičemž je tu jeden asférický element a 2 ED členy.
 
Fujinon XF 50mm F1.0 R WR
 
Při reálné ohniskové vzdálenosti 50 mm je přepočtená 76 mm a úhel záběru dosahuje 31,7°. Jak již bylo řečeno, světelnost má vynikající hodnotu F1,0, irisová clona s 9 lamelami pak podporuje nanejvýš F16. Díky vynikající světelnosti dovolí fotoaparátům, jako jsou X-Pro3 nebo X-T4, zaostřovat i při -7 EV. Autofokus je optimalizován i pro fázové zaostřování a využit je zde motorek DC (Direct Current). Objektiv se nehodí na makro, minimální zaostřovací vzdálenost je totiž i na 50mm objektiv poměrně dlouhá a činí 70 cm, takže maximální zvětšení dosahuje jen 0,08×.
 
Fujinon XF 50mm F1.0 R WR
 
Pokud jde o rozměry, objektiv má 87 mm v průměru a 103,5 mm na délku. Váží 845 gramů a využívá filtry se 77mm průměrem. Samozřejmostí je i odolnost vůči nepříznivému počasí díky 11 utěsněným místům a nemají mu dělat problémy ani -10°C mrazy. Novinka půjde do prodeje ještě letos na podzim za cenu $1500, což na takto světelný objektiv není mnoho (asi necelých 40 tisíc Kč s DPH).
 
Fujinon XF 50mm F1.0 R WR
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek
Fotografický obchod v Norsku na sebe přitáhl pozornost díky netradiční atrakci, kterou zveřejnil na Instagramu. V prodejně postavili velkou šachovnici, na které je možné hrát místo figurek s fotografickým vybavením.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu
Konkurence na trhu full frame CSC sílí a Sony chce mít nejlepší CSC na trhu. Tím se má stát Alpha 1. Nový fotoaparát přinese 50MPx vrstvený čip, podporu 8K videa, přičemž i to je s oversamplingem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle
I s minimem rekvizit je možné vytvořit celou sérii zajímavých fotografií. Fotografka Ziqian Liu se tímto heslem řídí při tvorbě svého projektu, v němž při fotografování autoportrétů pracuje s odrazy.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru
Leica představila speciální limitovanou edici svého dálkoměrného fotoaparátu M10-P Reporter. Novinka sází na nenápadný vzhled v khaki barvě a přidává grip z kevlarových vláken. Ten má časem blednout a dát fotoaparátu jedinečnou patinu.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem
Zítra společnost Sony představí jednu nebo možná několik fotografických novinek, na které láká novým teaserem. Spekuluje se, že by mezi nimi mohl být první fotoaparát značky se zakřiveným senzorem.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů