www.digimanie.cz
>
>
>
>

Světelný širokáč Canon RF 15-35mm F2.8L IS USM

Světelný širokáč Canon RF 15-35mm F2.8L IS USM
, , aktualita
Do nabídky full frame CSC objektivů značky Canon nově přichází světelný širokoúhlý objektiv RF 15-35mm F2.8L IS USM. Minimalizuje focus breathing a přináší velmi účinnou optickou stabilizaci.
K oblíbeným
reklama
Nabídka full frame CSC objektivů pro Canon se utěšeně rozrůstá a další novinkou je objektiv RF 15-35mm F2.8L IS USM. Jak už je dle názvu patrné, má široký úhel obrazu daný ohniskovými vzdálenostmi 15 až 35 mm, což znamená 2,3x optický zoom a úhly záběru 110°30' až 63° diagonálně, 100°25' až 54° horizontálně a 77°20' až 38° vertikálně. Optická konstrukce objektivu zahrnuje 16 členů, které jsou ve 12 skupinách (jsou zde i 3 asférické a 2 UD členy). Nezapomnělo se ani na povrchové vrstvy ASC (Air Sphere Coating) a SWC. Ty mají za úkol minimalizovat odlesky a světelné závoje. Objektiv má konstantní světelnost F2.8 v celém ohniskovém rozsahu. Irisová clona s 9 lamelami pak podporuje maximálně hodnotu F22.
 
Canon RF 15-35mm F2.8L IS USM
 
Novinka je vybavena rychlým a tichým zaostřovacím motorkem Nano USM, který má být na rozdíl od běžných USM motorků vhodnější pro natáčení videa. Optika byla navíc optimalizována tak, aby objektiv při přeostřování netrpěl na focus breathing (aby při ostření neměnil úhel záběru). Zaostřovat lze minimálně ze vzdálenosti 28 cm a takto lze dosáhnout nanejvýš 0,21x zvětšení. Canon potěšil tím, že objektiv vybavil velmi účinnou 5EV optickou stabilizací obrazu. To znamená, že na maximálním zoomu byste z ruky měli udržet jednosekundovou expozici.
 
Canon se chlubí tím, že i přes přítomnost stabilizace a lehce širší počáteční ohniskové vzdálenosti než u obdobného objektivu pro DSLR jsou rozměry srovnatelné a činí 88,5 mm v průměru a 126,8 mm na délku (o 0,7 mm kratší). Objektiv váží 840 gramů (o 50 gramů těžší) a můžete na něj nasadit filtry s 82mm průměrem. Samozřejmostí je programovatelný prstenec i odolnost vůči vodě a prachu. Prodej objektivu začne koncem září za cenu $2299.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Firmware 4.00 pro Fujifilm X-T3 přináší významné zlepšení autofokusu Firmware 4.00 pro Fujifilm X-T3 přináší významné zlepšení autofokusu
Společnost Fujifilm přichází s novým firmwarem verze 4.00 pro svůj APS-C CSC fotoaparát X-T3. Ten významným způsobem vylepšuje autofokus, který by se svým výkonem měl podobat tomu na vlajkové lodi X-T4.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Opět se objevují zvěsti o APS-C CSC od Canonu s bajonetem RF Opět se objevují zvěsti o APS-C CSC od Canonu s bajonetem RF
Už od příchodu Canonu EOS R s novým bajonetem RF se spekuluje o tom, zda Canon přejde na tento bajonet i u APS-C řady, která využívá systém EF-M. Nyní se opět objevují zprávy, že by k tomu mělo dojít.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Ricoh zveřejnil specifikace Pentaxu K-3 Mark III, nové vlajkové lodi APS-C Ricoh zveřejnil specifikace Pentaxu K-3 Mark III, nové vlajkové lodi APS-C
Ricoh dnes představil další informace o připravované zrcadlovce Pentax K-3 Mark III. Ta se má stát vlajkovou lodí třídy APS-C a přinést hledáček s 1,05×  zvětšením. Slibuje také velmi vysoké ISO 1.600.000.
27.10.2020, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Finanční výsledky Canonu: fotoaparátům a tiskárnám se docela daří Finanční výsledky Canonu: fotoaparátům a tiskárnám se docela daří
Canon zveřejnil výsledky hospodaření za třetí čtvrtletí letošního roku a oproti tomu druhému jde o mnohem pozitivnější čísla. Docela optimisticky totiž vypadá i divize fotoaparátů, která navýšila zisky.
27.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
Japonský trh s full frame CSC: Canon ohrožuje Sony, zabodoval i Lumix S5 Japonský trh s full frame CSC: Canon ohrožuje Sony, zabodoval i Lumix S5
Prodejní čísla z japonského trhu s full frame CSC fotoaparáty ukazují zajímavý vývoj. Canon díky novým modelům začíná ohrožovat Sony a dost se dařilo i Panasonicu díky jeho menšímu a lehčímu Lumixu S5.
26.10.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře