Test paměťových karet SDHC a SDXC

Test paměťových karet SDHC a SDXC
, , recenze
Dnes se mrkneme na srovnávací test paměťových karet SDHC, SDXC a microSDHC, které jsou používány v mobilních telefonech, fotoaparátech a jiných zařízeních. Jak jsou na tom s rychlostí? Doplněno o karty Samsung EVO+ a Kingston React.
K oblíbeným
reklama
Společnost Transcend u této karty neuvedla maximální rychlost zápisu u této karty, a tak se musíme spokojit jen s údajem 45 MB/s u čtení. Cena karty je při kapacitě 32 GB velmi zajímavá.

Transcend microSDHC 32 GB UHS-I 300x Class 10


 

Test 1 - CrystalDiskMark
Kingston MobileLite G3
Kingston USB 3.0 Media Reader
Transcend RDF8Dosažené výsledky nemají s udávanými hodnotami nic společného. Těžko říci, kde Transcend přišel na 45 MB/s, resp. proč tuto hodnotu uvádí, když karta byla schopna dosahovat 73 až 76 MB/s při čtení, což je velmi pěkný výsledek. Se zápisem je to už podstatně horší, zde se můžete "těšit" jen na cca 21 MB/s. Pro většinu microSDHC zařízení je to ale i tak více než dostatečná hodnota.


Test 2 - ATTO Disk Benchmark
Kingston MobileLite G3
Kingston USB 3.0 Media Reader
Transcend RDF8V ATTO Disk Benchmark byly výsledky na různých čtečkách poněkud různorodé. U čtení bylo dosaženo 74 až 79 MB/s, zápis pak nabídnul 19 až 20 MB/s.


Test 3 - HD Tune Pro
Kingston MobileLite G3
Kingston USB 3.0 Media Reader
Transcend RDF8Poslední testovací aplikace pak změřila výkon 65 až 70 MB/s u čtení. Vzhledem k tomu, že papírově nabízí tato karta 45 MB/s, více než dobrý výsledek.


Hodnocení


Za slušnou cenu nabízí tato karta slušný výkon zejména u čtení. Zápis není extrémně rychlý, ale postačí i pro fotoaparáty snímající do menších RAWů. U těch, které mají velké RAWy a hodně rychlé sekvenční snímání, bych byl opatrný.
 
reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy S11 bude mít patrně 8K video a 108MPx čip Samsung Galaxy S11 bude mít patrně 8K video a 108MPx čip
Neoficiální zprávy hovoří o tom, že by se další generace vlajkových lodí od Samsungu mohla zbavit 12MPx senzoru pro hlavní fotoaparát a místo toho má dostat 108MPx senzor schopný 8K videozáznamu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Limitovaná série Leica CL Edition Paul Smith bude mít 900 kusů Limitovaná série Leica CL Edition Paul Smith bude mít 900 kusů
Německý výrobce fotoaparátů Leica přichází s další limitovanou edicí. Ta poslední nese název CL Edition Paul Smith podle britského designéra. Zaujme modrou barvou i obrázkem oka na horní straně.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Oceánoložka vyvinula program pro potlačení modré u podmořských fotek Oceánoložka vyvinula program pro potlačení modré u podmořských fotek
Oceánoložka a inženýrka Derya Akkaynak v rámci práce na svém PhD titulu vyvinula nový systém Sea-Thru, který podvodním fotkám dodá barvy, které jsou zbavené typického namodralého nádechu, jenž snižuje barevnost i kontrast.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tokina uvedla objektiv atx-i 100mm F2.8 Macro FF Tokina uvedla objektiv atx-i 100mm F2.8 Macro FF
Tokina přichází s novou verzí makro objektivu atx-i 100mm F2.8 Macro FF. Ta je určena pro full frame zrcadlovky Canonu a Nikonu, přičemž bylo zapracováno především na optické kvalitě po celé ploše obrazu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Olympus popírá, že by se chystal zavřít divizi fotoaparátů Olympus popírá, že by se chystal zavřít divizi fotoaparátů
Nedávné ohlášení finančních výsledků fotografické divize společnosti Olympus bylo hodně zlé. Vyrojily se tak spekulace, že Olympus s fotoaparáty úplně sekne. Zástupci společnosti ale něco takového popřeli a s fotoaparáty značky se budeme setkávat i nadále.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů