Test paměťových karet SDHC a SDXC

Test paměťových karet SDHC a SDXC
, , recenze
Dnes se mrkneme na srovnávací test paměťových karet SDHC, SDXC a microSDHC, které jsou používány v mobilních telefonech, fotoaparátech a jiných zařízeních. Jak jsou na tom s rychlostí? Doplněno o karty Samsung EVO+ a Kingston React.
K oblíbeným
reklama
Společnost Transcend u této karty neuvedla maximální rychlost zápisu u této karty, a tak se musíme spokojit jen s údajem 45 MB/s u čtení. Cena karty je při kapacitě 32 GB velmi zajímavá.

Transcend microSDHC 32 GB UHS-I 300x Class 10


 

Test 1 - CrystalDiskMark
Kingston MobileLite G3
Kingston USB 3.0 Media Reader
Transcend RDF8Dosažené výsledky nemají s udávanými hodnotami nic společného. Těžko říci, kde Transcend přišel na 45 MB/s, resp. proč tuto hodnotu uvádí, když karta byla schopna dosahovat 73 až 76 MB/s při čtení, což je velmi pěkný výsledek. Se zápisem je to už podstatně horší, zde se můžete "těšit" jen na cca 21 MB/s. Pro většinu microSDHC zařízení je to ale i tak více než dostatečná hodnota.


Test 2 - ATTO Disk Benchmark
Kingston MobileLite G3
Kingston USB 3.0 Media Reader
Transcend RDF8V ATTO Disk Benchmark byly výsledky na různých čtečkách poněkud různorodé. U čtení bylo dosaženo 74 až 79 MB/s, zápis pak nabídnul 19 až 20 MB/s.


Test 3 - HD Tune Pro
Kingston MobileLite G3
Kingston USB 3.0 Media Reader
Transcend RDF8Poslední testovací aplikace pak změřila výkon 65 až 70 MB/s u čtení. Vzhledem k tomu, že papírově nabízí tato karta 45 MB/s, více než dobrý výsledek.


Hodnocení


Za slušnou cenu nabízí tato karta slušný výkon zejména u čtení. Zápis není extrémně rychlý, ale postačí i pro fotoaparáty snímající do menších RAWů. U těch, které mají velké RAWy a hodně rychlé sekvenční snímání, bych byl opatrný.
 
reklama
Nejnovější články
Canon EOS R6: levnější, ale velmi schopný bráška R5 se 4K/60p Canon EOS R6: levnější, ale velmi schopný bráška R5 se 4K/60p
Další novinkou na poli full frame CSC fotoaparátů od společnosti Canon je EOS R6. Ten přebírá mnoho funkcí z velmi pokročilého EOS R5, přichází ale o některé video funkce. I tak tu máme 4K/60p a mechanicky stabilizovaný senzor.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf žaluje stát Virginia, nechce být nucen fotit svatby homosexuálů Fotograf žaluje stát Virginia, nechce být nucen fotit svatby homosexuálů
Fotograf Chris Herring žaluje stát Virginia v USA kvůli novému zákonu Virginia Values Act. Ten zakazuje diskriminaci na základě pohlaví nebo sexuální orientace. Herring se bojí, že ho to přinutí fotit svatby homosexuálních párů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Kameraman na demonstraci natočil, jak mu zloděj odcizil batoh s drahým vybavením Kameraman na demonstraci natočil, jak mu zloděj odcizil batoh s drahým vybavením
Batoh plný fotografického vybavení se nevyplatí nechávat bez dozoru. Kameranovi v Torontu se chvíle nepozornosti vymstila, protože mu muž odcizil batoh plný techniky. Celý incident ale kameraman zachytil na video.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Canon uvádí objektiv RF 85mm F2 Macro IS STM Canon uvádí objektiv RF 85mm F2 Macro IS STM
Od společnosti Canon jsme se dočkali čtyř nových objektivů, mezi nimiž je i RF 85mm F2 Macro IS STM. Nabídne velmi dobrou světelnost F2, optickou stabilizaci obrazu a větší 0,5x zvětšení pro nenáročné makro.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvádí kompaktní skládací teleobjektivy s F11: 600mm a 800mm Canon uvádí kompaktní skládací teleobjektivy s F11: 600mm a 800mm
Společnost Canon představila i dva opravdu netradiční teleobjektivy s ohniskovou vzdáleností 600 mm a 800 mm. Ty jsou lehké a překvapivě malé díky jejich skládací konstrukci. Musíte však překousnout světelnost F11.
Včera, aktualita, Milan Šurkala