Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

The Heat Company nabízí speciální rukavice pro fotografy

29.11.2021, Milan Šurkala, aktualita
Rakouská firma The Heat Company už dávno nevyrábí rukavice jen pro armádu. Roky je nabízí i běžným lidem pro outdoorové nasazení a přidala i rukavice pro fotografy. Ti mohou využít hned několik modelů.
Focení v mrazivých podmínkách není pohodlné. Bez rukavic rychle zebou prsty a v rukavicích se zas fotoaparát často špatně ovládá. Společnost The Heat Company se snaží tyto problémy vyřešit svou řadou rukavic optimalizovanou pro potřeby fotografů.
 
Heat Company
 
Základem je řada nepříliš tlustých rukavic Liner. Nyní obsahuje 9 modelů a slouží k pohodlnému ovládání fotoaparátů včetně dotykových displejů díky dotykovým vrstvám na konečcích prstů. Můžete je použít samostatně, ale dají se kombinovat i s dalšími produkty.
 
Heat Company Liner
 
Druhou vrstvou může být Shell. Tu lze navléct na Liner a zvýšit tak tepelnou ochranu, která by jen se základní vrstvou nemusela být v extrémních podmínkách dostatečná. Pro focení pak stačí použít zip, odjistit části pro prsty a palec, takže ačkoli máte nasazeny obě rukavice, fotoaparát už můžete ovládat prsty chráněnými v první vrstvě Liner. Prsty jsou tedy zvlášť.
 
Heat Company Shell
 
Toto vše můžete ještě chránit třetí vrstvou Polar Hood. Rukavice má 144 gramů, je odolná vůči větru a vodě, silikonová vrstva pak vylepšuje jistotu úchopu (nemusí být použity zrovna pro focení, to už bude lepší si je sundat). 
 
Heat Company Polar Hood
 
The Heat Company nabízí i další řešení jako Heat 3 Smart a Heat 3 Smart Pro, které jsou v podstatě rukavicí Liner a Shell sešitou dohromady. Přesto by kombinace rukavic zvlášť měla být teplejší než Heat 3 Smart.
 
Heat Company Heat 3 Smart
 
Zajímavostí jsou např. magnety, aby odkryté části Shellu neplandaly, obsahují dokonce kapsu pro uložení paměťové karty. Heat 3 Smart vyjde na 173 USD, řada Liner na 28 až 68 USD dle modelu, Shell na 161 USD a Polar Hood na 70 USD.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.