Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

TikTok spouští Creativity Program Beta pro monetizaci kvalitních videoklipů

27.2.2023, Milan Šurkala, aktualita
TikTok spouští Creativity Program Beta pro monetizaci kvalitních videoklipů
Sociální síť TikTok se může stát pro tvůrce místem pro vydělávání peněz díky novému systému Creativity Program. Ten doplňuje stávající Creator Fund a cílem je dostat na platformu více kvalitního obsahu s paradoxně větší délkou.
I když si sociální síť TikTok většina lidí spojuje s hloupými videoklipy a tanečky pro mladistvé, platforma může být i velmi dobrým místem pro vzdělávání a konzumaci kvalitního a užitečného obsahu. Pro tvůrce už dnes nabízí funkci Creator Fund, která bude doplněna o nový Creativity Program Beta. V něm musí tvůrci vytvářet původní obsah s vysokou kvalitou a délkou přes minutu. Je to trochu paradoxní, protože úspěch TikToku začal právě na velmi krátkých 15sekundových videosekvencích, což pak okopíroval Instagram se svými Reels a YouTube se Shorts. Nyní se TikTok vydává opačným směrem a videa prodlužuje.
 
TikTok Creativity Program
 
Creativity Program Beta bude nejprve dostupný na pozvání pro tvůrce v USA, objevit se má také ve Francii a Brazílii. Později se pak má rozšířit i na další země. Dalšími podmínkami bude věk minimálně 18 let a splnění minimálního počtu sledujících a zhlédnutí. Ti, kteří jsou už dnes v Creator Fundu, se mohou přehlásit do programu Creativity Program. Více informací o podmínkách a případných příjmech zatím neznáme. Víme však, že tvůrci dostanou přístup ve svých ovládacích panelech ve svém účtu také přehled o videích, která lze monetizovat, předpokládaných příjmech i různým prostředkům pro analýzu.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.