Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Tip Digimanie: Srdečné pozdravy odkudkoliv

15.2.2009, Petr Stránský, aktualita
Rádi byste se podívali do nějaké (nejen) exotické země, ale pro její navštívení nemáte dostatek času nebo financí? Pak pro vás bude dnešní tip zajímavý, sdružuje totiž fotografie z nejrůznějších míst naší planety. Web nabízí i možnost proniknout do způsobu života tamějších "domorodců".
Dnes bychom vás chtěli upozornit na další zajímavý fotoweb, jehož prostřednictvím budete moci navštívit ohromné množství zajímavých míst rozesetých po celém světě. Tyto informace vám v budoucnu mohou být užitečné nejen při plánování rodinné dovolené, ale také se zcela jistě stanou výborným zdrojem neutuchající zábavy. Zadejte tedy do vašeho prohlíže adresu www.treakearth.com, vyrážíme.

Svou podstatou je tento web velmi podobný tomu, který jsme zmínili již v našem tipu z minulého týdne. Oproti němu je ale tento v některých oblastech propracovanější. Po jednoduché registraci vám umožní vkládat do systému vlastní fotografie a v případě potřeby je i kdykoliv dodatečně upravovat či rovnou mazat. Ostatní uživatelé webu vám budou moci také vaše fotografie hodnotit a vy zase jim. Velkou výhodou webu je to, že umožňuje sdílet fotografie napříč různými kulturami, a to přímo v jejich rodném jazyce (včetně menu a informací o místě pořízení fotografie). Můžete si též nastavit e-mailové informování o nové fotografii v rámci určité a předem zvolené sekce.

Pro představu o kvalitách webu můžeme také zmínit to, že v době psaní upoutávky zde bylo registrováno již 76.087 členů z celkem 188 zemí. Tito uživatelé nashromáždili 859.738 fotografií a dohromady na ně bylo napsáno celkem 5.658.605 hodnocení.

Pro ilustraci pár fotografií z odkazovaného webu, které by vás mohly navnadit:Máte vlastní tip na tématicky něčím zajímavý web, o který byste se rádi podělili i s ostatními? Pokud ano, informujte nás o něm pomocí boxíku „Informativní sdělení redakci“ v dolní části pravého sloupce.