www.digimanie.cz
>
>
>

Tip Digimanie: Svět, jak ho možná neznáte

Tip Digimanie: Svět, jak ho možná neznáte
, , aktualita
Hitler v Paříži v roce 1941, portrét Winstona Churchilla z jeho návštěvy v Kanadě, fotografie 1. letu bratří Wrightů či zápasů boxera Mohammada Alliho? To jsou fotografie, které spíše než na internetu naleznete v osobních sbírkách pamětníků, ale ani to nemusí být pravidlem. Kde je tedy hledat?
K oblíbeným
reklama
Dnes bychom vás chtěli upozornit na další zajímavý fotoweb, jehož prostřednictvím budete moci být svědkem těch nejdůležitějších událostí z novodobých dějin našeho světa. Zadejte tedy do vašeho prohlíže adresu www.worldsfamousphotos.com a nechte se unášet proudem času.

Pokud budete následovat výše zmíněný odkaz, hned po jeho odkliknutí na vás "vybafne" množství zajímavých fotografií označených místem, a dokonce i datem jejich konání. To v kombinaci s možností použití komentářů a hodnocení dává dokumentární fotogalerii zcela nový rozměr. Abyste se ve fotogalerii neztratili, jsou všechny starší fotografie pro přehlednost navíc intuitivně přemísťovány do archivu, který je dostupný z dolní části pravého sloupce stránky.

Pro ilustraci pár fotografií z odkazovaného webu, které by vás mohly navnadit:Máte vlastní tip na tématicky něčím zajímavý web, o který byste se rádi podělili i s ostatními? Pokud ano, informujte nás o něm pomocí boxíku „Informativní sdělení redakci“ v dolní části pravého sloupce.
reklama
Nejnovější články
7Artisans uvedl objektiv 25mm f/0.95 pro APS-C a MFT 7Artisans uvedl objektiv 25mm f/0.95 pro APS-C a MFT
Dalším novým objektivem v nabídce společnosti 7Artisans je extrémně světelný model 25mm f/0.95. Ten je určen pro fotoaparáty se snímačem Micro Four Thirds nebo APS-C. Dovoluje tak dosažení velmi malé hloubky ostrosti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
O novinky Canonu je zájem: přidány na seznam nedostatkového zboží O novinky Canonu je zájem: přidány na seznam nedostatkového zboží
Canon před několika dny představil nový fotoaparát EOS R3 a také dva objektivy, kompaktní 16m F2.8 a telezoom 100-400mm. O novinky je velký zájem, výroba bude mít podle všeho problém, a prodlužují tak seznam nedostatkového zboží.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Podmořské video ukazuje pestrý noční život ve Středozemním moři Podmořské video ukazuje pestrý noční život ve Středozemním moři
Středozemní moře ukrývá nádherný a pestrý život, to ostatně dokazují i záběry fotografa jménem Alexander Semenov, který zveřejnil zajímavé snímky a videa pořízené hluboko pod mořskou hladinou u břehů Itálie.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Série fotografií z dronu zachycuje módu 40. let a osamělost kvůli pandemii Série fotografií z dronu zachycuje módu 40. let a osamělost kvůli pandemii
Fotografie z dronu nabídnou netradiční úhel záběru, který se ale nemusí využívat jen při snímcích přírody. Brad Walls se pustil do uměleckého projektu, v němž na snímcích kombinuje módu 40. let a také pocity z pandemie.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps
GoPro uvádí novou generaci svých odolných outdoorových kamer Hero10 Black. Nový procesor GP2 slibuje vyšší výkony a posouvá schopnosti videa zase o něco dále. Těšit se můžeme na 4K při 120 fps nebo 5.3K při 60 fps.
18.9.2021, aktualita, Milan Šurkala