www.digimanie.cz
>
>
>
>

Tokina uvedla světelný objektiv Opera 50mm F1.4 FF

Tokina uvedla světelný objektiv Opera 50mm F1.4 FF
, , aktualita
Po půl roce od oznámení vývoje nového objektivu Tokina Opera 50mm F1.4 FF se objevuje jeho finální verze. Ta bude mít i ultrazvukový zaostřovací motorek, takže nebudete muset ostřit výhradně ručně.
K oblíbeným
reklama
Na začátku března oznámila společnost Tokina vývoj nového pevného světelného objektivu Opera 50mm F1.4 FF. Nyní se objevuje jeho finální varianta. Novinka je určena pro digitální zrcadlovky Canon a Nikon včetně full frame modelů. Při 50mm reálné ohniskové vzdálenosti tak dává úhel záběru 47°24'. Jde o velmi světelný objektiv, který se může chlubit hodnotou F1,4. Irisová clona zde má 9 lamel a podporuje maximálně přiclonění na F16.
 
Tokina Opera 50mm F1.4 FF
 
Optická konstrukce obsahuje 15 optických členů v 9 skupinách, je zde 3členná soustava z lisovaného SD skla a zaostřovací skupina obsahuje také jeden asférický člen. Pro ostření byl použit tichý a rychlý ultrazvukový motorek, takže nemusíte ostřit vždy ručně. Minimální zaostřovací vzdálenost novinky činí 40 centimetrů.
 
Tokina Opera 50mm F1.4 FF konstrukce
 
Objektiv má rozměry 80 mm v průměru a na délku dokonce až 107,5 milimetrů. Rozhodně tak nejde o malý objektiv, což podporuje i jeho hodně vysoká hmotnost 950 gramů. S objektivem lze používat filtry o 72mm průměru. Tokina použila povrchové vrstvy ELR (Extremely Low Reflection) pro snížení tendence ke vzniku odlesků a světelných závojů.
 
Tokina Opera 50mm F1.4 FF MTF
 
Potěší také odolnost vůči prachu a nepříznivému počasí. Objektiv je dodáván i se sluneční clonou BH-726, která má otvor umožňující rotovat polarizačním členem i při nasazené cloně. Novinka bude dostupná od listopadu za cenu $949.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Svatební fotografka brojí proti smartphonům, kazí fotky Svatební fotografka brojí proti smartphonům, kazí fotky
Dnes má skoro každý smartphone a používá jej k záznamu spousty situací. V poslední době to jsou často i svatby. Svatební fotografce Hannah Stanley se to ale nelíbí, občas jí náruživí fotografové kazí fotky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Instagram zkouší schovávat počty lajků pro uživatele v sedmi zemích Instagram zkouší schovávat počty lajků pro uživatele v sedmi zemích
Instagram se snaží bojovat s negativními stránkami používání sociálních sítí. Zkouší nyní už v sedmi zemích na svých uživatelích odstranění počtu lajků u příspěvků. Tato čísla bude moct vidět každý jen u svých vlastních fotografií. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Hasselblad slaví 50 let letu na Měsíc speciální verzí 907X Hasselblad slaví 50 let letu na Měsíc speciální verzí 907X
50 let od letu na Měsíc chce slavit i společnost Hasselblad. Byly to právě její fotoaparáty, které pořídily ikonické obrázky z povrchu naší přirozené družice. Proto představí speciální edici středoformátu 907X a stěny CFV II 50C.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Kompaktní středoformátový objektiv GF 50mm F3.5 WR Kompaktní středoformátový objektiv GF 50mm F3.5 WR
Středoformátový systém Fujifilm GFX dostává do nabídky další nový objektiv. Je jím GF 50mm F3.5 R LM WR a má jít o zatím nejkompaktnější objektiv pro tento systém. Jeho hmotnost činí jen 335 gramů.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm uvedl objektiv Fujinon XF 16-80mm F4 R OIS WR Fujifilm uvedl objektiv Fujinon XF 16-80mm F4 R OIS WR
Od společnosti Fujifilm jsme se dočkali nového objektivu pro jeho X systém, model Fujinon XF 16-80mm F4 R OIS WR. Ten nabídne příjemně univerzální 5× optický zoom, odolnou konstrukci i velmi účinnou 6EV stabilizaci.
18.7.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře