www.digimanie.cz
>
>
>
>

Tokina uvedla světelný objektiv Opera 50mm F1.4 FF

Tokina uvedla světelný objektiv Opera 50mm F1.4 FF
, , aktualita
Po půl roce od oznámení vývoje nového objektivu Tokina Opera 50mm F1.4 FF se objevuje jeho finální verze. Ta bude mít i ultrazvukový zaostřovací motorek, takže nebudete muset ostřit výhradně ručně.
reklama
Na začátku března oznámila společnost Tokina vývoj nového pevného světelného objektivu Opera 50mm F1.4 FF. Nyní se objevuje jeho finální varianta. Novinka je určena pro digitální zrcadlovky Canon a Nikon včetně full frame modelů. Při 50mm reálné ohniskové vzdálenosti tak dává úhel záběru 47°24'. Jde o velmi světelný objektiv, který se může chlubit hodnotou F1,4. Irisová clona zde má 9 lamel a podporuje maximálně přiclonění na F16.
 
Tokina Opera 50mm F1.4 FF
 
Optická konstrukce obsahuje 15 optických členů v 9 skupinách, je zde 3členná soustava z lisovaného SD skla a zaostřovací skupina obsahuje také jeden asférický člen. Pro ostření byl použit tichý a rychlý ultrazvukový motorek, takže nemusíte ostřit vždy ručně. Minimální zaostřovací vzdálenost novinky činí 40 centimetrů.
 
Tokina Opera 50mm F1.4 FF konstrukce
 
Objektiv má rozměry 80 mm v průměru a na délku dokonce až 107,5 milimetrů. Rozhodně tak nejde o malý objektiv, což podporuje i jeho hodně vysoká hmotnost 950 gramů. S objektivem lze používat filtry o 72mm průměru. Tokina použila povrchové vrstvy ELR (Extremely Low Reflection) pro snížení tendence ke vzniku odlesků a světelných závojů.
 
Tokina Opera 50mm F1.4 FF MTF
 
Potěší také odolnost vůči prachu a nepříznivému počasí. Objektiv je dodáván i se sluneční clonou BH-726, která má otvor umožňující rotovat polarizačním členem i při nasazené cloně. Novinka bude dostupná od listopadu za cenu $949.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Lomogon 2.5/32 s clonovým diskem na Kickstarteru Lomogon 2.5/32 s clonovým diskem na Kickstarteru
Další kampaň na Kickstarteru se věnuje uvedení nového objektivu. Za následujícím z nich stojí společnost Lomography a představuje nový Lomogon 2.5/32 pro digitální i analogové DSLR. Zajímavý je zejména clonovým diskem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fotíme dovolenou mobilem: italské Lecce nalehko Fotíme dovolenou mobilem: italské Lecce nalehko
Mobilní telefony jsou mezi nadšenci fotografie často zavrhovány, nicméně faktem je, že většinoví uživatelé hází kompakty i zrcadlovky do koše a nefotí už na nic jiného než na telefon. Proto jsem si to také vyzkoušel v italském Lecce.
Dnes, článek, Milan Šurkala10 komentářů
Tamron oznámil vývoj 3 objektivů včetně SP 35mm F1.4 Tamron oznámil vývoj 3 objektivů včetně SP 35mm F1.4
Známý výrobce objektivů Tamron oznámil, že si pro nás chystá hned tři nové objektivy. Konkrétně půjde o 35-150mm F/2.8-4 Di VC OSD, SP 35mm F/1.4 Di USD pro DSLR a 17-28mm F/2.8 Di III RXD pro CSC.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let
Slavná fotografie "V-J Day in Times Square" Alfreda Eisenstaedta zobrazuje námořníka George Mendonsu, který z radosti nad koncem války políbil okolo jdoucí sestřičku. Ten zemřel ve věku 95 let těsně před svými dalšími narozeninami.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji
Pokud si děláte zálusk na nový full frame CSC fotoaparát Panasonic Lumix S1 nebo S1R a některé objektivy, tak má pro vás Panasonic připravenu akci typu "šrotovné". Za odkup starého CSC nebo DSLR můžete dostat slevu až 15600 Kč.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře