www.digimanie.cz
>
>
>
>

Tokina uvedla zrcadlový objektiv SZX Super Tele 400mm F8 Reflex

Tokina uvedla zrcadlový objektiv SZX Super Tele 400mm F8 Reflex
, , aktualita
Pokud potřebujete teleobjektiv, který má být současně velmi kompaktní svými rozměry i hmotností, můžete využít služeb reflexních objektivů. Tokina proto představuje SZX Super Tele 400mm F8 Reflex MF.
K oblíbeným
reklama
Společnost Tokina uvádí na trh nový reflexní objektiv SZX Super Tele 400mm F8 Reflex MF. Takové objektivy mají úplně jiný typ optické konstrukce využívající odrazu pomocí zrcadel. Díky tomu mohou být velmi kompaktní, nutné je však počítat s "koblihovým" bokehem kvůli zrcadlu uprostřed objektivu. V optické konstrukci je 6 členů v 5 skupinách a zrcadla. Ohnisková vzdálenost má 400 mm, což znamená úhel záběru 6°8'. Světelnost má hodnotu F8 a objektiv nemá žádnou formu clonění.
 
Tokina SZX Super Tele 400mm F8 Reflex MF
 
Zaostřování je pouze manuální, minimální zaostřovací vzdálenost je 115 cm. To stačí k dosažení maximálního zvětšení 1:2,5 (tj. 0,4×), takže objektiv je vhodný pro méně náročné telemakro. Vzhledem k ohniskové vzdálenosti mohou mnohé překvapit velmi malé rozměry, objektiv má totiž jen 74 mm v průměru a 77 mm na délku. Jeho hmotnost je pak pouhých 355 gramů a využívá 67mm filtry.
 
Tokina SZX Super Tele 400mm F8 Reflex MF
 
Objektiv je kompatibilní s full frame fotoaparáty, podporovaný bajonet záleží na zvolené redukci. Má totiž vzadu jen 42mm závit a nyní už je jen na uživateli, který adaptér zvolí. Lze sehnat adaptér pro Nikon F, Canon EF, Sony E, Fujifilm X a Micro 4/3. Do prodeje půjde 7. srpna.
 
Tokina SZX Super Tele 400mm F8 Reflex MF
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fotograf během pandemie proměnil své vstupní dveře ve fotoaparát Fotograf během pandemie proměnil své vstupní dveře ve fotoaparát
Během stále trvající pandemie onemocnění covid-19 se americký fotograf rozhodl realizovat projekt, při němž proměnil své vstupní dveře ve fotoaparát. Vznikla tak série portrétů, která dokumentuje lidi ze sousedství. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Video: Silný vítr v Austrálii vytvořil obrácené vodopády Video: Silný vítr v Austrálii vytvořil obrácené vodopády
Někdy se povede zachytit na video nebo na fotografii zajímavé úkazy, které způsobí přírodní živly. V národním parku v Austrálii před několika dny nastaly příhodné povětrnostní podmínky, aby vznikly "vodopády naopak". 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Meike uvádí levný objektiv 25mm F1.8 za pouhých $75 Meike uvádí levný objektiv 25mm F1.8 za pouhých $75
Další novinkou společnosti Meike pro CSC fotoaparáty je objektiv 25mm F1.8. Ten bude stát pouhých 75 USD. Nabídne manuální zaostřování a velmi kompaktní konstrukci s hmotností jen 170 gramů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samyang představil 4 video objektivy se světelností F1.5 Samyang představil 4 video objektivy se světelností F1.5
Natáčení videa pomocí fotoaparátů je stále více a více populární, a tak Samyang rozšiřuje nabídku svých VDSLR objektivů optimalizovaných pro video o nové verze se světelností T1.5. Máme tu 24mm, 35mm, 50mm i 85mm varianty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tamron si patentoval ultrazoomy včetně extrémního 18-500mm Tamron si patentoval ultrazoomy včetně extrémního 18-500mm
Společnost Tamron podala několik patentů na nové ultrazoomové objektivy, mezi nimiž byl krátkorozsahový model 18-100mm F3.5-5.6 i doslova extrémní objektiv 18-500mm s více než 26× optickým zoomem, papírově dokonce 28násobným.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář