Toshiba uvádí odolné microSDXC karty Exceria M303E

Toshiba uvádí odolné microSDXC karty Exceria M303E
, , aktualita
Toshiba uvádí na trh novou generaci paměťových karet microSDHC a microSDXC Exceria M303E. Ty mají přinést přenosovou rychlost až 98 MB/s a výrobce slibuje také vysokou odolnost nejen pro bezpečnostní kamery.
K oblíbeným
reklama
V nabídce paměťových karet společnosti Toshiba se objevily nové modely Exceria M303E. Ty navazují na loňské modely Exceria M303 a dále zlepšují jejich odolnost. Běžné karty totiž nejsou vždy nejvhodnější pro náročné nasazení, jako je např. kontinuální zápis u kamer v autě nebo bezpečnostních kamerách. Modely M303E by dle výrobce měly být v těchto ohledech přeci jen lepší, byť některé z následujících standardů splňují i běžné modely. Jsou vodotěsné (standard IPX7), odolné vůči rentgenu (ISO7816-1), pádu, výrobce hovoří o odolnosti vůči elektrostatickým výbojům (ESD) a mají také pojistku vůči nadměrnému proudu, který by mohl kartu zničit. Také slibuje schopnost bezproblémového chodu v širokém rozsahu teplot od -25 °C  až +85 °C.
 
Toshiba Exceria M303E
 
V prodeji bude v kapacitách 32 GB, 64 GB a 128 GB. Ta největší by měla dle Toshiby pojmout 12 hodin Full HD záznamu. Výrobce hovoří také o tom, že by karta měla zvládat 6000 hodin nepřetržitého záznamu dat (s přepisem nejstaršího záznamu). U 64GB a 32GB verze se pak uvádí 3000 hodin. To je 250 dní nepřetržitého záznamu, nicméně Toshiba dává na karty 2letou záruku.
 
Paměťové karty Exceria M303E využívají BiCS Flash NAND paměťové čipy. Přenosové rychlosti se od loňských modelů M303 nezměnily a dosahují i nadále 98 MB/s u čtení a 65 MB/s u zápisu. Využito je UHS-I U3 rozhraní, splňují rychlostní standardy Class 10 a Video Class V30. Díky standardu A1 jsou vhodné také do mobilních zařízení díky lepšímu náhodnému čtení a zápisu ve srovnání se staršími kartami. K zákazníkům se první kousky rozjedou ve druhém čtvrtletí letošního roku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Olympus uvádí malý OM-D E-M5 Mark III s 20MPx čipem Olympus uvádí malý OM-D E-M5 Mark III s 20MPx čipem
Olympus dnes představil nový fotoaparát OM-D E-M5 Mark III, který má přinášet některé z technologií E-M1 Mark II v mnohem menším těle. Má tak 20MPx senzor, vylepšený fázový systém AF s citlivostí od -6 EV a další detaily.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Doporučené fotoaparáty: říjen 2019 Doporučené fotoaparáty: říjen 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala55 komentářů
Nikon prozradil chystané objektivy pro Z-Mount Nikon prozradil chystané objektivy pro Z-Mount
Nikon nás pravidelně informuje o připravovaných objektivech pro svůj nový Z-Mount a nyní už víme plány až do roku 2021. Dostane se na pevná světelná skla, zoomy, ultrazoomy a dokonce i pancake objektivy.
15.10.2019, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Canon uvedl IVY REC, malý fotoaparát ve formě klíčenky Canon uvedl IVY REC, malý fotoaparát ve formě klíčenky
Na začátku léta oznámila společnost Canon svůj nový fotoaparát IVY REC, který má tvar a velikost typickou spíše pro USB klíčenky. Karabina pro připnutí fotoaparátu pak může sloužit i jako průhledový hledáček.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fotoaparáty v Apple iPhone 11 Pro (Max) stojí $73,5 Fotoaparáty v Apple iPhone 11 Pro (Max) stojí $73,5
Server TechInsights rozebral 512GB smartphone Apple iPhone 11 Pro Max, aby zjistil, kolik vlastně stojí součástky do něj. Hodnotu spojenou s focením vyčíslil na $73,5 a jde tak o nejdražší položku.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář