Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Toshiba uvádí odolné microSDXC karty Exceria M303E

26.2.2019, Milan Šurkala, aktualita
Toshiba uvádí na trh novou generaci paměťových karet microSDHC a microSDXC Exceria M303E. Ty mají přinést přenosovou rychlost až 98 MB/s a výrobce slibuje také vysokou odolnost nejen pro bezpečnostní kamery.
V nabídce paměťových karet společnosti Toshiba se objevily nové modely Exceria M303E. Ty navazují na loňské modely Exceria M303 a dále zlepšují jejich odolnost. Běžné karty totiž nejsou vždy nejvhodnější pro náročné nasazení, jako je např. kontinuální zápis u kamer v autě nebo bezpečnostních kamerách. Modely M303E by dle výrobce měly být v těchto ohledech přeci jen lepší, byť některé z následujících standardů splňují i běžné modely. Jsou vodotěsné (standard IPX7), odolné vůči rentgenu (ISO7816-1), pádu, výrobce hovoří o odolnosti vůči elektrostatickým výbojům (ESD) a mají také pojistku vůči nadměrnému proudu, který by mohl kartu zničit. Také slibuje schopnost bezproblémového chodu v širokém rozsahu teplot od -25 °C  až +85 °C.
 
Toshiba Exceria M303E
 
V prodeji bude v kapacitách 32 GB, 64 GB a 128 GB. Ta největší by měla dle Toshiby pojmout 12 hodin Full HD záznamu. Výrobce hovoří také o tom, že by karta měla zvládat 6000 hodin nepřetržitého záznamu dat (s přepisem nejstaršího záznamu). U 64GB a 32GB verze se pak uvádí 3000 hodin. To je 250 dní nepřetržitého záznamu, nicméně Toshiba dává na karty 2letou záruku.
 
Paměťové karty Exceria M303E využívají BiCS Flash NAND paměťové čipy. Přenosové rychlosti se od loňských modelů M303 nezměnily a dosahují i nadále 98 MB/s u čtení a 65 MB/s u zápisu. Využito je UHS-I U3 rozhraní, splňují rychlostní standardy Class 10 a Video Class V30. Díky standardu A1 jsou vhodné také do mobilních zařízení díky lepšímu náhodnému čtení a zápisu ve srovnání se staršími kartami. K zákazníkům se první kousky rozjedou ve druhém čtvrtletí letošního roku.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.