třebaň

Registrace: 26.11.2014
Komentářů: 147, score 1.1
Účast v Expertiádách: 0
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 19.5.2020 s hodnocením +5:

Nejdokonalejší senzor všech dob byl popsán v Barvě kouzel panem Pratchettem. Nachází se v Dvoukvítkově ikonografu, kde coby skřítek uvnitř fotoaparátu bleskurychle maluje venkovní scény. V případě nedostatku světla se zapojí salamandři. Pokud dojde nějaká barva, je výsledek černobílý.

Komentář z 21.9.2020 s hodnocením +4:
V Brazílii ­(Manau­) jestě dočasně běží výroba audio a TV ­(nikoli foto a kamer­). Podle diskuzí, firmy, které si otevřou v Brazílii výrobní závod, dostanou určitou kvótu na prodej svých produktů v jakési bezcelní zóně. Co je nad kvótu a regulérní importy jsou zatíženy obrovskou daní. Takže se dá předpokládat existence ­"šedého­" dovozu, na které se ale nevztahují garance a je to celé asi komplikované i díky silné inflaci. Sony následuje příklad Nikonu a nechce podporovat tyto nezvyklé obchodní praktiky a ohlásila odchod z brazilského trhu s 200 mil obyvateli a fotoaparáty se prostě s tímto rozhodnutím svezou také. Sony se v elektronických produktech kam patří i foto a kamery za loňský rok nevedlo dobře a je možné, že to má také vliv protože playstation se prodává excelentně a v Brazílii zůstává. Canon tam údajně ­"jaksi­" funguje díky kopírkám a kancelářským produktům. Každopádně hybridním kreativcům tam nastanou těžké časy.
Komentář z 31.5.2020 s hodnocením +4:
Nikon údajně chystá levné bezzrcadlo apsc ­(D30?­) pro masy a high end FF bezzrcadlo ­(Z8­/Z9?­). Je nutné rozšířit nabídku skel pro CSC. Věřím, že to nakonec Nikon ustojí ale pokles jeho tržní ceny na zmenšujícím se trhu fotoaparátů bude zřejmě nevyhnutelný. Zatím propustil 700 lidí z jv Asie a má se zeštíhlovat kamenný prodej a podpora v USA.
Ale ona ta krize postihuje i jiné ­- fotodivize Olympusu mimoto, že už 10 let negeneruje zisk ­- zavírá zastoupení ve 100 mil. Jižní Koreji. Poklesy prodejů hlásí i Fuji. Sony bude dodávat čipy do mobilů a pak pro auta takže má 10 let budoucnost zajištěnu.

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 14.10.2020 s hodnocením -6:
Nikon Z6ii a vlajkové lodi Apple iPhone 12 Pro Max se prakticky kryjí, bude zajímavé sledovat jak si povedou tyto rozdílné koncepty. Ve vší úctě k Nikonu ten Apple vypadá lákavě!.
Komentář z 14.11.2020 s hodnocením -2:
a teď ProRaw, který zapojuje AI při zpracování multiframe raw na úrovni pixelů. Apple opět přichází s inovaci fotografie v době, kdy klasičtí výrobci s filozofií ­"na velikosti záleží­" doplňují prakticky 20 let staré UI o jedinou aplikaci AI, totiž algoritmus real time eye ­/ tracking AF. Snad jediný FF výrobce, který se vymyká, je Leica s novou Q2­-Monochrome, která by svou uber­-dynamickou kresbou černočerné černoty potěšila i samotného Darth Vadera.
Komentář z 16.10.2020 s hodnocením -2:
Paradigma fotoaparátů: pixely nikdy nenahradí film, ILC nikdy nenahradí DSLR, FF ILC nikdy nebudou mít IBIS, EVF nikdy nenahradí OVF multiframe AI fotografie z menších senzorů nikdy nenahradí poctivý FF senzor. Amen.