www.digimanie.cz
>
>
>

TTartisan přichází s objektivem 28mm f/5.6 pro bajonet Leica M

TTartisan přichází s objektivem 28mm f/5.6 pro bajonet Leica M
, , aktualita

Další novinkou z dílen společnosti TTartisan je velmi kompaktní objektiv 28mm f/5.6. Ten je určen pro bajonet Leica M, a aby ladil s designem fotoaparátů Leica, přináší také adekvátní retro vzhled. 

K oblíbeným
reklama
Společnost TTartisan představila nový objektiv 28mm f/5.6, který je určen pro bajonet Leica M. Přináší velmi malé rozměry a stylový retro design. Má totiž jen 51 mm v průměru a 19 mm na délku. Jeho hmotnost je 151 gramů a využívat může filtry se 37mm průměrem.
 
Ttartisan 28mm f/5.6
 
Má 28mm ohniskovou vzdálenost a světelnost F5,6, což není zrovna dobrá hodnota, objektiv si to ale vynahrazuje kompaktností. Irisová clona má 6 lamel a umožňuje nastavit max. F22. Optická soustava má 7 členů ve 4 skupinách, dva členy jsou z HR skla, jeden typu ED. Minimální zaostřovací vzdálenost je pak 1 metr. Prozatím nevíme, kdy se objektiv dostane do prodeje a za kolik. 
 
Zdroj: dpreview.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
The Heat Company nabízí speciální rukavice pro fotografy The Heat Company nabízí speciální rukavice pro fotografy
Rakouská firma The Heat Company už dávno nevyrábí rukavice jen pro armádu. Roky je nabízí i běžným lidem pro outdoorové nasazení a přidala i rukavice pro fotografy. Ti mohou využít hned několik modelů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vzácná černá Leica MP z roku 1957 se vydražila za 1,2 mil. EUR Vzácná černá Leica MP z roku 1957 se vydražila za 1,2 mil. EUR
Na 39th Leitz Photographica Auction se objevil vzácný fotoaparát Leica MP z roku 1957 v černé barvě, který se vydražil za více než milion EUR. Ten je totiž ještě vzácnější než stříbrná varianta, kterých bylo vyrobeno několik set. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Časopis TIME zveřejnil 100 nejlepších snímků roku 2021 Časopis TIME zveřejnil 100 nejlepších snímků roku 2021
Magazín TIME na svých stránkách zveřejnil 100 nejlepších snímků za ještě neskončený rok 2021. Ten se neukázal být o mnoho lepším než rok 2020, který kvůli koronavirové pandemii nebývá vnímán zrovna pozitivně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Rode uvádí plochý klopový mikrofon Lavalier II Rode uvádí plochý klopový mikrofon Lavalier II
Společnost Rode přichází s druhou generací svého klopového mikrofonu Lavalier II. Ten přináší plochý design, takže má být ještě nenápadnější. To se má týkat i samotného klipu pro přichycení na oblečení.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Čipová krize u Sony roste: zastavena výroba několika fotoaparátů Čipová krize u Sony roste: zastavena výroba několika fotoaparátů
Řešení čipové krize je v nedohlednu. Situace se moc nezlepšuje a Sony dokonce tvrdí, že je horší, než se čekalo. Pozastavena tak byla výroba některých modelů a důraz se dává na novější fotoaparáty.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře