www.digimanie.cz
>
>
>
>

Ultra širokoúhlý zoom Canon EF-M 11-22mm pro EOS M

Ultra širokoúhlý zoom Canon EF-M 11-22mm pro EOS M
, , aktualita
Canon uvedl třetí objektiv pro svůj CSC systém EOS M. Novinka je ultra širokoúhlým zoomovacím objektivem se skládací konstrukcí. Je to také první takto širokoúhlý objektiv Canonu s optickou stabilizací.
K oblíbeným
reklama
Třetím objektivem pro CSC systém Canon EOS M se stává Canon EF-M 11-22mm f/4-5,6 IS STM. Jde o první takto širokoúhlý objektiv Canonu, který je vybaven optickou stabilizací obrazu. Ta slibuje maximálně 3EV účinek, z ruky byste tedy měli být schopni udržet cca 1/5 sekundy na nejdelší ohniskové vzdálenosti. Ty reálné činí 11 až 22 mm, po přepočtu je to pak 18 až 35 mm. Horizontální úhel záběru tedy činí 91°50' až 54°30', vertikální 68°55' až 37°50' a diagonální 102°10' až 63°30'.

Objektiv se skládá z 12 optických členů v 9 skupinách, světelnost má hodnoty F4 až F5,6 v závislosti na ohniskové vzdálenosti. Maximální hodnoty 7lamelové clony jsou F22 až F32. Minimální ostřící vzdálenost činí jen 15 centimetrů, maximální zvětšení je pak 0,3×. K ostření je využit tichý krokový motorek STM, což se hodí zejména u videosekvencí, pro které je připravena i dynamická verze optické stabilizace. Manuální ostření je možné využít i po zaostření autofokusem.

Nový objektiv má v průměru 60,9 mm, na délku pak 58,2 mm. Díky skládací konstrukci je tak menší a dosahuje zhruba velikost 18-55mm objektivu. Pro focení je nutné jej odjistit a vysunout, čímž se prodlouží zhruba o 13 mm. Jeho hmotnost činí 220 gramů a může využívat filtry s 55mm průměrem. K objektivu dostanete krytku, sluneční clonu a pouzdro (vak). Nechybí povrchová úprava Super Spectra pro minimalizaci odlesků. Canon doporučuje upgrade firmwaru fotoaparátu EOS M na verzi 2.0.0. Objektiv by se měl začít prodávat koncem června za 399 EUR.

Zdroj: www.dpreview.com, TZ Canon


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle
Vyrábět objektivy, které mají záměrně zvýrazněné odlesky v protisvětle, nezní moc smysluplně. Pravdou však je, že ve filmu mohou odlesky působivě dotvářet atmosféru, a proto mají objektivy Superme Prime Radiance vrstvy T*Blue.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho
Chodit moc blízko k divokým zvířatům není příliš bezpečné. Přesvědčil se o tom indický fotograf, který fotil divoké slony. Ze své chyby se ale nepoučí, stádo ho ušlapalo a na následky zranění zemřel.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Leica SL2 aneb full frame Lumix S1R z Německa Leica SL2 aneb full frame Lumix S1R z Německa
Leica přichází s novým full frame CSC fotoaparátem SL2. Přináší 47MPx snímač s možností natáčení 4K60p videa i slow-motion ve Full HD při 180 fps. Má i DFD ostření a jde v podstatě  o převlečený Lumix S1R.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Olympusu se výrazně daří, neplatí to však o fotoaparátech Olympusu se výrazně daří, neplatí to však o fotoaparátech
Společnosti Olympus se finančně hodně daří, podařilo se jí opravdu velmi výrazným způsobem navýšit zisky. Zatímco příjmy rostly jen minimálně, zisk šel na násobky. To bohužel neplatí o divizi fotoaparátů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Fotobanka Getty Images končí s Rights-Managed, nyní už jen Royalty-Free Fotobanka Getty Images končí s Rights-Managed, nyní už jen Royalty-Free
Fotobanka Getty Images mění možnosti licencování vložených fotografií. Už brzy nebude možné kupovat snímky v tradiční Rights-Managed licenci, která tu s námi byla mnoho desítek let. Nově budou k dispozici už jen Royalty-Free snímky.
10.11.2019, aktualita, Milan Šurkala