www.digimanie.cz
>
>
>
>

Ultra širokoúhlý zoom Canon EF-M 11-22mm pro EOS M

Ultra širokoúhlý zoom Canon EF-M 11-22mm pro EOS M
, , aktualita
Canon uvedl třetí objektiv pro svůj CSC systém EOS M. Novinka je ultra širokoúhlým zoomovacím objektivem se skládací konstrukcí. Je to také první takto širokoúhlý objektiv Canonu s optickou stabilizací.
K oblíbeným
reklama
Třetím objektivem pro CSC systém Canon EOS M se stává Canon EF-M 11-22mm f/4-5,6 IS STM. Jde o první takto širokoúhlý objektiv Canonu, který je vybaven optickou stabilizací obrazu. Ta slibuje maximálně 3EV účinek, z ruky byste tedy měli být schopni udržet cca 1/5 sekundy na nejdelší ohniskové vzdálenosti. Ty reálné činí 11 až 22 mm, po přepočtu je to pak 18 až 35 mm. Horizontální úhel záběru tedy činí 91°50' až 54°30', vertikální 68°55' až 37°50' a diagonální 102°10' až 63°30'.

Objektiv se skládá z 12 optických členů v 9 skupinách, světelnost má hodnoty F4 až F5,6 v závislosti na ohniskové vzdálenosti. Maximální hodnoty 7lamelové clony jsou F22 až F32. Minimální ostřící vzdálenost činí jen 15 centimetrů, maximální zvětšení je pak 0,3×. K ostření je využit tichý krokový motorek STM, což se hodí zejména u videosekvencí, pro které je připravena i dynamická verze optické stabilizace. Manuální ostření je možné využít i po zaostření autofokusem.

Nový objektiv má v průměru 60,9 mm, na délku pak 58,2 mm. Díky skládací konstrukci je tak menší a dosahuje zhruba velikost 18-55mm objektivu. Pro focení je nutné jej odjistit a vysunout, čímž se prodlouží zhruba o 13 mm. Jeho hmotnost činí 220 gramů a může využívat filtry s 55mm průměrem. K objektivu dostanete krytku, sluneční clonu a pouzdro (vak). Nechybí povrchová úprava Super Spectra pro minimalizaci odlesků. Canon doporučuje upgrade firmwaru fotoaparátu EOS M na verzi 2.0.0. Objektiv by se měl začít prodávat koncem června za 399 EUR.

Zdroj: www.dpreview.com, TZ Canon


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Leica uvádí M-E (typ 240), cenově přístupnější dálkoměr Leica uvádí M-E (typ 240), cenově přístupnější dálkoměr
Německá Leica představila nový dálkoměrný fotoaparát M-E (typ 240). Novinka se má stát jakýmsi low-endovým modelem. I přesto bude mít nějaké funkce navíc a zvládne natáčet Full HD videosekvence.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Aplikace na focení automaticky vymaže lidi z každého snímku Aplikace na focení automaticky vymaže lidi z každého snímku
Aplikace nazvaná Bye Bye Camera je sice určená k fotografování, má ale jednu zajímavou vlastnost. Dokáže totiž z pořízených snímků přímo odstraňovat lidské osoby, které v záběru překážejí. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Objevil se první snímek ze 64MPx snímače Samsungu Objevil se první snímek ze 64MPx snímače Samsungu
V první polovině května představila společnost Samsung svůj 64MPx mobilní snímač ISOCELL Bright GW1. První snímek z tohoto snímače se objevil na čínských sociálních sítích, a to i v plném rozlišení 9216×6912 pixelů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Panasonic Lumix S Pro 50mm F1.4 Panasonic Lumix S Pro 50mm F1.4
Jedním z objektivů pro nový full frame CSC systém společnosti Panasonic je i světelná padesátka Lumix S Pro 50mm F1.4. Nestojí zrovna nejméně, takže je otázkou, zda za to nabídne dokonalé optické vlastnosti.
Dnes, recenze, Milan Šurkala5 komentářů
Na CD se našlo 2400 fotek s tragédií World Trade Center Na CD se našlo 2400 fotek s tragédií World Trade Center
Při prodeji nemovitosti v USA byla objevena CD, na kterých se našel nečekaný obsah. Bylo zde téměř 2400 fotografií dokumentujících události, které nastaly po tragickém 11. září v New Yorku. Ty jsou nyní dostupné online na Flickru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře