reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak  |   Svět mobilně

Ultramaličký Nikon Coolpix S01

, , aktualita
Nikon přichází na trh s opravdu maličkým kompaktem Coolpix S01. Ten disponuje 10MPx snímačem a objektivem s 3× optický zoomem. Nejdelší strana fotoaparátu má pouhých 77 milimetrů a hmotnost je pod 100 gramy včetně baterie.
Nikon rozšiřuje nabídku svých kompaktů o opravdu maličký Coolpix S01. Miniaturním rozměrům dopomáhá opravdu maličký 1/2,9" CCD čip s rozlišením 10,1 megapixelů. Jeho velikost tedy odpovídá spíše čipům v mobilních telefonech. Můžete pořizovat HD videosekvence v rozlišení 1280×720 pixelů.

Objektiv NIKKOR má jen 3× optický zoom v rozsahu od širokoúhlých 29 mm do maximálních 87 mm. Miniaturní rozměry čipu bohužel nebyly využity ke zlepšení světelnosti, a tak i objektiv je opravdu maličký a světelnost jen průměrná. F3,3 na nejširším a F5,9 na nejdelším ohnisku patří k skutečně jen k průměrným hodnotám. Ostřit je možno od 50 cm, v makro režimu pak od 5 cm. Stabilizace je pouze elektronická, a to jako detekce pohybu zvyšující ISO citlivost.

Expozici nastavuje jen automatika, známe pouze rozsah citlivostí od ISO 80 do ISO 1600. Obraz je zpracováván procesorem EXPEED C2 a pro uživatele tu jsou připraveny zejména různé filtry jako měkké zaostření, miniatury, rybí oko a efekt hračky.

LCD displej má jen malou 2,5" úhlopříčku a rozlišení 230.000 bodů (320×240 pixelů). Poněvadž na fotoaparátu nenajdete téměř žádná tlačítka, je jasné, že jde o dotykový displej. Výrobce se nezmiňuje o podpoře žádných paměťových karet, najdete tu tedy 7,3 GB vlastní vestavěné paměti. Na jedno nabití vydrží fotoaparát pořídit 190 snímků (jde o vestavěnou baterii). Rozměry činí 77×51,2×17,2 mm, hmotnost je pak 96 gramů. Doporučená cena je překvapivě velmi vysoká, 3790 Kč s DPH.

Zdroj: www.nikon.com
reklama
reklama
reklama