www.digimanie.cz
>
>

Umělec si ve zpomalených záběrech rozbíjí o obličej balónky s barvami

Umělec si ve zpomalených záběrech rozbíjí o obličej balónky s barvami
, , aktualita
Vysokorychlostní kamera umožnila umělci jménem Ben Ouaniche zachytit balónky naplněné tekutými barvami, které si nechal rozbíjet o obličej. Ve videu je možné vidět míchání jednotlivých barev ve zpomalených záběrech.
K oblíbeným
reklama
Ben Ouaniche je umělec z YouTube kanálu nazvaného Macro Room, který v rámci oslavy jednoho milionu odběratelů natočil speciální video ve zpomalených záběrech. V tomto videu si o svůj obličej nechává postupné rozbíjet balónky naplněné různými barvami, díky čemuž vzniknou zajímavé efekty.
 

Video bylo pořízeno pomocí kamery Chronos 2.1-HD, která slouží pro vysokorychlostní záznam. Chronos 2.1-HD je schopná ve Full HD rozlišení natáčet při 1000 snímcích za sekundu, fotograf tedy mohl nechat vyniknout míchající se barvy stékající po jeho tváři v celé jejich kráse. 
 

Na svém instagramovém účtu sdílel Ben Ouaniche i porovnání výsledných zpomalených záběrů a těch v reálném čase, které už tak poeticky nevypadají. Aby se umělci povedlo zachytit praskající balónky s barvou tak, jak si představoval, bylo třeba provést několik testovacích záběrů. Zprvu se nedařilo, aby balónky po dopadu na obličej praskly, takže bylo nutné na ochranné sluneční brýle připevnit špendlík, který je propíchl. 

Zdroj: petapixel.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Leica uvádí APO-Summicron-M 35mm F2 ASPH Leica uvádí APO-Summicron-M 35mm F2 ASPH
V nabídce objektivů společnosti Leica se objevuje nový model APO-Summicron-M 35mm F2 ASPH. Schopen je zaostřit už od 30 cm, na to ale budete potřebovat live-view, neboť je určen pro dálkoměry Leica M.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů
Na nový smartphone iPhone 13 si budeme muset počkat ještě půl roku, ale už nyní se objevují informace o tom, co by měl přinést. Hovoří se o větší 1TB variantě Pro a také větším množství stabilizovaných fotomodulů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Phantom TMX-7510: vysokorychlostní kamera natočí HD video při 76000 fps Phantom TMX-7510: vysokorychlostní kamera natočí HD video při 76000 fps
Společnost Vision Research přichází s další vysokorychlostní kamerou TMX-7510. Ta dokáže natáčet HD video ve velmi vysoké snímkovací frekvenci 76 000 fps. Má BSI snímač s obřími 18,5μm pixely.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nikon uvedl NX Studio, bezplatný software pro editaci fotek i videa z Nikonů Nikon uvedl NX Studio, bezplatný software pro editaci fotek i videa z Nikonů
Společnost Nikon uvedla nový bezplatný software NX Studio pro majitele fotoaparátů Nikon. Ten dovoluje prohlížení i editaci fotografií a videa. Má být kombinací aplikací ViewNX-i i editoru Capture NX-D.
4.3.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung ISOCELL 2.0 přináší lepší citlivost i přesnější barvy Samsung ISOCELL 2.0 přináší lepší citlivost i přesnější barvy
Samsung dnes představil technologii snímacích čipů ISOCELL 2.0, která má dále vylepšit jejich vlastnosti. Především jde o ztráty světla na hranách pixelů, čímž se dále zvýší citlivost a barevná věrnost snímků.
4.3.2021, aktualita, Milan Šurkala