5.10.2006, Roman Pihan, článek

V digitální éře cvaknutí spouště nic nestojí. Na rozdíl od dob filmu, kdy každé pořízení snímku vyžadovalo určitý finanční obnos, jsou digitální data uložena na kartu zadarmo. A jak již to bývá - je to dobře i špatně. Dobře v tom, že je možné dokumentovat dle libosti, snímat bez obav a skvěle se učit fotografovat, špatně v tom, že snímek často nebývá nijak rozmyšlen a prostě se jen tak „práská“.

reklama
Dotaz | od: Tomáš Auer  25.6.200911:44
Dobrý den.Chtěl jsem se zeptat.zda­-li jde v programu Zoner 11 upravit foto tak,že vložím hlavu k jínému tělu.Ale reálně.Ne pouze nějaký kulatý výřez.předem moc děkuji za odpověd­' na můj email.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Dotaz | od: Roman Pihan  25.6.200920:12
Dobrý den. Je to sice možné, ale bylo by to jednak pracné a hlavně nemožnost pracovat s vrstvami v Zoneru situaci velmi komplikuje. Na podobné náročné úpravy jsou totiž vrstvy pravým požehnáním.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Dotaz | od: Filcka  25.6.200920:40
Hlavně mám pocit, že v Zoneru nejde moc pracovat s maskou, kterou potřebuješ ­"obkreslit­" hlavu, nejdou ručně editovat body na masce ani tam není funkce vyhlazování masky a ­"odstraňování děr­" v masce, když použiješ ­"kouzelnou hůlku­" nebo jaxe v Zoneru česky funkce automatické masky jmenuje. Mohl by to umět Gimp, což je přece jenom pokročilejší editor než Zoner.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
reklama
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste vpravo nahoře. Pokud nemáte profil, zaregistrujte se.