www.digimanie.cz
>
>
>

Užívání starších aplikací Adobe Creative Cloud může být nelegální

Užívání starších aplikací Adobe Creative Cloud může být nelegální
, , aktualita
Společnost Adobe varuje své zákazníky, aby nepoužívali starší aplikace spadající do Creative Cloud, jejichž podpora byla ukončena. Vystavují se tak totiž riziku právního postihu z licenčních důvodů.
K oblíbeným
reklama
Pokud používáte aplikace spadající pod Creative Cloud od Adobe, může se vám v těchto dnech v e-mailové schránce objevit zpráva, že byste neměli používat již nepodporované aplikace. Další užití těchto aplikací by totiž mohlo vést k právním postihům, neboť je nelegální. Využívat smíte pouze novější varianty. Než se však spustí sprška nadávek na společnost Adobe, je nutno říci, že ona není ta, kdo vyhrožuje právními postihy, ale naopak ta, která se vás snaží před nimi uchránit. I když i Adobe má nějaké to máslo na hlavě.
 
Adobe Creative Cloud logo
 
Jak už je zvykem, všechno stojí na nejrůznějších licencích k nejrůznějším produktům a Adobe si zdaleka nedělá vše sám. A tak se i stalo, že se Adobe nepodařilo dohodnout s dalšími společnostmi na licencování některých technologií, které byly používány v Creative Cloud a následkem čehož musely být z nových variant odstraněny. Používání aktuálních verzí je tak naprosto v pořádku (problematické produkty neobsahují), nicméně pokud mají uživatelé ještě nějakou starší variantu aplikace, která obsahuje dnes již nelicencované technologie, jde už o nezákonné použití a pak právě hrozí to, před čímž Adobe varuje.
 
Jedním z příkladů je starší verze Premiere Pro, kde byl problém se společností Dolby. Té se nelíbilo, že Adobe s přechodem na Creative Cloud neumožňuje ověřit přesný počet prodaných aplikací (resp. počet aktivních instalací), od čehož se odvíjí licenční poplatky. To vedlo k zažalování společnosti Adobe a předpokládá se, že to jsou právě technologie této společnosti, které stojí za několika aktualizacemi legalizující produkty Adobe kvůli absenci dohody mezi Adobe a Dolby (konkrétně to zatím vypadá, že se jedná o aplikace Photoshop, Premiere, Lightroom Classic, Animate a Media Director).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Nikkor Z 58mm f/0.95 S Noct je tady za 215.500 Kč Nikkor Z 58mm f/0.95 S Noct je tady za 215.500 Kč
Dlouho očekávaný supersvětelný objektiv Nikkor Z 58mm f/0.95 S Noct je konečně tady. Přináší extrémní světelnost F0,95, povrchovou úpravu ARNEO Coat a další vrstvy pro potlačení odlesků a zvýšení kontrastu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Němečtí vědci vyvíjí čip s "nekonečným" dynamickým rozsahem Němečtí vědci vyvíjí čip s "nekonečným" dynamickým rozsahem
Vědci z Institut für Mikroelektronik Stuttgart vyvíjí velmi zajímavou technologii snímače. Ta by měla mít teoreticky nekonečný dynamický rozsah díky schopnosti resetování stavu pixelů a počítadlu restartů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony má 3vrstvý organický senzor a 48MPx čip s PDAF Sony má 3vrstvý organický senzor a 48MPx čip s PDAF
Společnost Sony opět vylepšuje technologie svých senzorů. Novinkou je 3vrstvý snímač, který má organickou zelenou vrstvu a nepotřebuje demozaikování. U dalšího senzoru se zase chlubí 48MPx rozlišením a fázovým ostřením na všech pixelech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Panasonic Lumix S1H jde do prodeje s 5letou zárukou Panasonic Lumix S1H jde do prodeje s 5letou zárukou
Video-fotoaparát Panasonic Lumix S1H jde na český trh a společnost si pro první zákazníky připravila akci, kdy na novinku dostanou nadprůměrnou 5letou záruku. Také už známe cenu nového přístroje.
11.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Canon slaví 100 milionů vyrobených fotoaparátů EOS Canon slaví 100 milionů vyrobených fotoaparátů EOS
Společnosti Canon se podařilo nevídané a počet fotoaparátů EOS s vyměnitelnými objektivy překonal kulatý počet 100 milionů kusů. K dosažení tohoto vysokého čísla potřebovala společnost Canon 32 let.
11.10.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře