www.digimanie.cz
>
>
>

Užívání starších aplikací Adobe Creative Cloud může být nelegální

Užívání starších aplikací Adobe Creative Cloud může být nelegální
, , aktualita
Společnost Adobe varuje své zákazníky, aby nepoužívali starší aplikace spadající do Creative Cloud, jejichž podpora byla ukončena. Vystavují se tak totiž riziku právního postihu z licenčních důvodů.
K oblíbeným
reklama
Pokud používáte aplikace spadající pod Creative Cloud od Adobe, může se vám v těchto dnech v e-mailové schránce objevit zpráva, že byste neměli používat již nepodporované aplikace. Další užití těchto aplikací by totiž mohlo vést k právním postihům, neboť je nelegální. Využívat smíte pouze novější varianty. Než se však spustí sprška nadávek na společnost Adobe, je nutno říci, že ona není ta, kdo vyhrožuje právními postihy, ale naopak ta, která se vás snaží před nimi uchránit. I když i Adobe má nějaké to máslo na hlavě.
 
Adobe Creative Cloud logo
 
Jak už je zvykem, všechno stojí na nejrůznějších licencích k nejrůznějším produktům a Adobe si zdaleka nedělá vše sám. A tak se i stalo, že se Adobe nepodařilo dohodnout s dalšími společnostmi na licencování některých technologií, které byly používány v Creative Cloud a následkem čehož musely být z nových variant odstraněny. Používání aktuálních verzí je tak naprosto v pořádku (problematické produkty neobsahují), nicméně pokud mají uživatelé ještě nějakou starší variantu aplikace, která obsahuje dnes již nelicencované technologie, jde už o nezákonné použití a pak právě hrozí to, před čímž Adobe varuje.
 
Jedním z příkladů je starší verze Premiere Pro, kde byl problém se společností Dolby. Té se nelíbilo, že Adobe s přechodem na Creative Cloud neumožňuje ověřit přesný počet prodaných aplikací (resp. počet aktivních instalací), od čehož se odvíjí licenční poplatky. To vedlo k zažalování společnosti Adobe a předpokládá se, že to jsou právě technologie této společnosti, které stojí za několika aktualizacemi legalizující produkty Adobe kvůli absenci dohody mezi Adobe a Dolby (konkrétně to zatím vypadá, že se jedná o aplikace Photoshop, Premiere, Lightroom Classic, Animate a Media Director).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 % Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %
Společnosti Sony se na trhu fotoaparátů docela daří a podle posledních zpráv se jí podařilo zvýšit tržní podíl na velmi slušných 24 %, čímž se dostává na druhou pozici. V mnoha sledovaných kategoriích fotoaparátů dokonce vede.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4
Další novinkou z dílen společnosti Cosina je vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Aspherical. Ten je určený pro full frame CSC fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4 Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4
Na trhu se objevuje nový fotomobil z dílen společnosti Honor. Ta představila novinku v podobě modelu 20 Pro, který přináší rovnou čtveřici zadních fotoaparátů. Mezi nimi vynikne makro fotoaparát a modul s rekordní světelností F1,4.
21.5.2019, aktualita, Milan Šurkala18 komentářů