www.digimanie.cz
>
>
>

Užívání starších aplikací Adobe Creative Cloud může být nelegální

Užívání starších aplikací Adobe Creative Cloud může být nelegální
, , aktualita
Společnost Adobe varuje své zákazníky, aby nepoužívali starší aplikace spadající do Creative Cloud, jejichž podpora byla ukončena. Vystavují se tak totiž riziku právního postihu z licenčních důvodů.
K oblíbeným
reklama
Pokud používáte aplikace spadající pod Creative Cloud od Adobe, může se vám v těchto dnech v e-mailové schránce objevit zpráva, že byste neměli používat již nepodporované aplikace. Další užití těchto aplikací by totiž mohlo vést k právním postihům, neboť je nelegální. Využívat smíte pouze novější varianty. Než se však spustí sprška nadávek na společnost Adobe, je nutno říci, že ona není ta, kdo vyhrožuje právními postihy, ale naopak ta, která se vás snaží před nimi uchránit. I když i Adobe má nějaké to máslo na hlavě.
 
Adobe Creative Cloud logo
 
Jak už je zvykem, všechno stojí na nejrůznějších licencích k nejrůznějším produktům a Adobe si zdaleka nedělá vše sám. A tak se i stalo, že se Adobe nepodařilo dohodnout s dalšími společnostmi na licencování některých technologií, které byly používány v Creative Cloud a následkem čehož musely být z nových variant odstraněny. Používání aktuálních verzí je tak naprosto v pořádku (problematické produkty neobsahují), nicméně pokud mají uživatelé ještě nějakou starší variantu aplikace, která obsahuje dnes již nelicencované technologie, jde už o nezákonné použití a pak právě hrozí to, před čímž Adobe varuje.
 
Jedním z příkladů je starší verze Premiere Pro, kde byl problém se společností Dolby. Té se nelíbilo, že Adobe s přechodem na Creative Cloud neumožňuje ověřit přesný počet prodaných aplikací (resp. počet aktivních instalací), od čehož se odvíjí licenční poplatky. To vedlo k zažalování společnosti Adobe a předpokládá se, že to jsou právě technologie této společnosti, které stojí za několika aktualizacemi legalizující produkty Adobe kvůli absenci dohody mezi Adobe a Dolby (konkrétně to zatím vypadá, že se jedná o aplikace Photoshop, Premiere, Lightroom Classic, Animate a Media Director).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Laowa po dlouhém čekání představila OOOM 25-100mm T2.9 Laowa po dlouhém čekání představila OOOM 25-100mm T2.9
O parfokálním video objektivu Laowa OOOM 25-100mm T2.9 Cine se hovořilo už před dvěma lety. Nyní se konečně představuje finální verze, která je 2,5krát tak těžší než původně ohlášená varianta.
12.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Fotopast kromě snímků přírody zvěčnila i muže, který před ní pózoval Fotopast kromě snímků přírody zvěčnila i muže, který před ní pózoval
Fotografové divoké přírody se někdy nestačí divit, co všechno zachytí jejich nastražené fotopasti. Někdy mají štěstí a jsou odměněni snímky očekávaného zvířete, jindy je může překvapit například neznámý pózující muž.
10.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
Fotograf minimalisticky zachycuje bazény z ptačí perspektivy Fotograf minimalisticky zachycuje bazény z ptačí perspektivy
Nejrůznější plavecké bazény můžou představovat zajímavé téma k fotografování. O tom je alespoň přesvědčen australský fotograf, který pracuje na fotografickém projektu, jehož jednotlivé snímky zobrazují bazény z ptačí perspektivy.
10.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
Náhradní CCD snímače pro Leicu M9 došly, korodující čipy už nevyměníte Náhradní CCD snímače pro Leicu M9 došly, korodující čipy už nevyměníte
Leica M9 a její odvozeniny asi společnosti moc radosti neudělaly. Neslavně známé se totiž staly kvůli korodujícím CCD snímačům. Tato "koroze" postihovala krycí sklo čipu a nyní už dochází náhradní čipy pro výměnu.
10.8.2020, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Fotograf Tatsuya Tanaka vytváří působivé miniatury, třeba bazén z roušky Fotograf Tatsuya Tanaka vytváří působivé miniatury, třeba bazén z roušky
Japonský fotograf Tatsuya Tanaka vytváří opravdu působivé fotografie. Jeho výsledné miniatury používají běžných objektů denní potřeby, které proměňují v úplně jiné věci. Salát v horu, plachtu v moře nebo roušku v bazén.
10.8.2020, aktualita, Milan Šurkala