www.digimanie.cz
>
>
>

Užívání starších aplikací Adobe Creative Cloud může být nelegální

Užívání starších aplikací Adobe Creative Cloud může být nelegální
, , aktualita
Společnost Adobe varuje své zákazníky, aby nepoužívali starší aplikace spadající do Creative Cloud, jejichž podpora byla ukončena. Vystavují se tak totiž riziku právního postihu z licenčních důvodů.
K oblíbeným
reklama
Pokud používáte aplikace spadající pod Creative Cloud od Adobe, může se vám v těchto dnech v e-mailové schránce objevit zpráva, že byste neměli používat již nepodporované aplikace. Další užití těchto aplikací by totiž mohlo vést k právním postihům, neboť je nelegální. Využívat smíte pouze novější varianty. Než se však spustí sprška nadávek na společnost Adobe, je nutno říci, že ona není ta, kdo vyhrožuje právními postihy, ale naopak ta, která se vás snaží před nimi uchránit. I když i Adobe má nějaké to máslo na hlavě.
 
Adobe Creative Cloud logo
 
Jak už je zvykem, všechno stojí na nejrůznějších licencích k nejrůznějším produktům a Adobe si zdaleka nedělá vše sám. A tak se i stalo, že se Adobe nepodařilo dohodnout s dalšími společnostmi na licencování některých technologií, které byly používány v Creative Cloud a následkem čehož musely být z nových variant odstraněny. Používání aktuálních verzí je tak naprosto v pořádku (problematické produkty neobsahují), nicméně pokud mají uživatelé ještě nějakou starší variantu aplikace, která obsahuje dnes již nelicencované technologie, jde už o nezákonné použití a pak právě hrozí to, před čímž Adobe varuje.
 
Jedním z příkladů je starší verze Premiere Pro, kde byl problém se společností Dolby. Té se nelíbilo, že Adobe s přechodem na Creative Cloud neumožňuje ověřit přesný počet prodaných aplikací (resp. počet aktivních instalací), od čehož se odvíjí licenční poplatky. To vedlo k zažalování společnosti Adobe a předpokládá se, že to jsou právě technologie této společnosti, které stojí za několika aktualizacemi legalizující produkty Adobe kvůli absenci dohody mezi Adobe a Dolby (konkrétně to zatím vypadá, že se jedná o aplikace Photoshop, Premiere, Lightroom Classic, Animate a Media Director).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Hasselblad slaví 50 let letu na Měsíc speciální verzí 907X Hasselblad slaví 50 let letu na Měsíc speciální verzí 907X
50 let od letu na Měsíc chce slavit i společnost Hasselblad. Byly to právě její fotoaparáty, které pořídily ikonické obrázky z povrchu naší přirozené družice. Proto představí speciální edici středoformátu 907X a stěny CFV II 50C.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Kompaktní středoformátový objektiv GF 50mm F3.5 WR Kompaktní středoformátový objektiv GF 50mm F3.5 WR
Středoformátový systém Fujifilm GFX dostává do nabídky další nový objektiv. Je jím GF 50mm F3.5 R LM WR a má jít o zatím nejkompaktnější objektiv pro tento systém. Jeho hmotnost činí jen 335 gramů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm uvedl objektiv Fujinon XF 16-80mm F4 R OIS WR Fujifilm uvedl objektiv Fujinon XF 16-80mm F4 R OIS WR
Od společnosti Fujifilm jsme se dočkali nového objektivu pro jeho X systém, model Fujinon XF 16-80mm F4 R OIS WR. Ten nabídne příjemně univerzální 5× optický zoom, odolnou konstrukci i velmi účinnou 6EV stabilizaci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Nový barevný film LomoChrome Metropolis XR 100-400 Nový barevný film LomoChrome Metropolis XR 100-400
Společnost Lomography uvádí na trh svůj nový barevný film LomoChrome Metropolis XR 100-400. Přestože je barevný, jeho hlavním charakterem má být relativně černobílé podání s nízkou saturací barev.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
5 tipů pro lepší makro fotky kompaktem a ultrazoomem 5 tipů pro lepší makro fotky kompaktem a ultrazoomem
Je tu léto a s ním spousta dovolených a výletů do přírody. Lidé při nich často fotí i různé makro detaily přírody a my si v dnešním článku ukážeme několik tipů, jak z běžného fotoaparátu vymáčknout co nejlepší výsledky.
Včera, návod, Milan Šurkala