www.digimanie.cz
>
>

Vaonis Hyperia: hvězdářský fotoaparát s 61MPx full frame čipem

Vaonis Hyperia: hvězdářský fotoaparát s 61MPx full frame čipem
, , aktualita
Pokud máte rádi astrofotografii a opravdu hodně peněz na účtu, mohl by se vám líbit hvězdářský fotoaparát Vaonis Hyperia. Ten je vybaven full frame snímačem Sony s velmi vysokým rozlišením 61 megapixelů.
K oblíbeným
reklama
Společnost Vaonis má na trhu už několik hvězdářských fotoaparátů. Poslední novinkou je model Hyperia, který posouvá astrofotografii u této značky výrazně dál. Jde o kombinaci obrovského teleskopu (na "domácí" poměry) a fotoaparátu. Ve složeném stavu má 1,7 metru, v rozloženém může mít až 2,1 metru, v průměru jde o 40 cm tlustou trubku. Ani hmotnost není zrovna nízká, činí 75 kg.
 
Vaonis Hyperia
 
V konstrukci byl použit Zicral, což je hliníková slitina používaná v leteckém průmyslu s výbornými mechanickými vlastnostmi včetně vysoké odolnosti. Nechybí systém Direct Drive, který využívají i observatoře pro sledování hvězd. Najdeme zde najdeme monochromatický full frame snímač Sony Starvis IMX455. Má 61MPx rozlišení, 3,76μm pixely a díky absenci Bayerovy masky je také významně citlivější. Zajímavé je ale především to, že ačkoli sám o sobě je výkřikem moderní techniky, je vyměnitelný, takže v budoucnu budou fotografové moci vyměnit modul s čipem za novější a výkonnější.
 
Vaonis Hyperia
 
Objektiv má ohniskovou vzdálenost 1050 mm a světelnost F7. Zabírá úhel záběru 1,97° horizontálně a 1,3° vertikálně. V prodeji bude šedá, stříbrná a matně bílá verze. Radost zkazí jen cena, která rozhodně není pro každého. Začíná na 45 tisících USD (cca 975 tisíc Kč).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samyang uvedl objektiv 24-70mm F2.8 s autofokusem Samyang uvedl objektiv 24-70mm F2.8 s autofokusem
Samyang uvedl nový objektiv AF 24-70mm F2.8 FE. Název už napovídá, že podporuje zaostřování autofokusem a je určen pro full frame fotoaparáty Sony. Kameramany jistě potěší parfokální konstrukce. Doplněno: další údaje a česká cena.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony A7 IV přijde ve čtvrtek, očekává se 4K60p v 10 bitech Sony A7 IV přijde ve čtvrtek, očekává se 4K60p v 10 bitech
Už za dva dny se představí nový fotoaparát Sony A7 IV (ILCE-7M4). Napovídá tak spuštění streamu na YouTube, kde se v metadatech dá získat i několik zajímavých informací o fotoaparátu. Patrně dostaneme 33 MPx i 4K60p video.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm ukončí výrobu dalších filmů, zmizí Velvia 50 i Fujicolor Pro 160 NS Fujifilm ukončí výrobu dalších filmů, zmizí Velvia 50 i Fujicolor Pro 160 NS
Fotografické filmy postupně mizí z trhu a společnost Fujifilm oznámila blízké ukončení výroby dalších tří filmových produktů. Zmizí tak některé verze filmu Fujicolor 160NS Professional i Velvia 50.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Cosina uvedla objektiv Voigtländer APO-Skopar 90mm f/2.8 Cosina uvedla objektiv Voigtländer APO-Skopar 90mm f/2.8
Cosina přichází na trh s dalším manuálním objektivem. Jde o Voigtländer APO-Skopar 90mm f/2.8, který je určen pro zrcadlovky Nikon s bajonetem F-Mount. Zajímavý je velmi kompaktní konstrukcí se 41mm délkou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sirui představuje anamorfický objektiv 50mm T2.9 1.6x Sirui představuje anamorfický objektiv 50mm T2.9 1.6x
Sirui rozšířilo nabídku svých anamorfických objektivů o další novinku. Tentokrát jde o model 50mm T2.9 1.6x. V tomto případě půjde o objektiv určený pro full frame CSC fotoaparáty s 1,6× rozšířením obrazu.
17.10.2021, aktualita, Milan Šurkala