www.digimanie.cz
>
>
>

Venkovní velkoplošná ekovýstava aneb Mění Země svou tvář?

Venkovní velkoplošná ekovýstava aneb Mění Země svou tvář?
, , aktualita
Nechceme na našem serveru psát pouze o tom, jak se má správně exponovat, clonit či nastavovat parametry, anebo upozorňovat na více či méně povedené digitální fotoaparáty, ale budeme vám také přinášet informace, kde si můžete prohlédnout výsledky výšše uvedených činností v praxi těch šikovnějších fotografů. Tentokrát vás upozorníme na z několika důvodů výjimečnou venkovní výstavu fotografií, které předcházela soutěž Ekologie v objektivu. Při vernisáži výstavy se ovšem dočkáte i dalších atrakcí, než je "pouhé" prohlížení vybraných a také pochopitelně vítězných fotografií.
K oblíbeným
reklama
Vernisáž venkovní výstavy fotografií na téma Ekologie v objektivu proběhne 18. září na pražském Ovocném trhu. Bude zde představeno sedm vítězných a tři vybrané snímky z celkem 1500 fotografií s ekologickou tématikou, které byly přihlášeny v roce 2006 do fotografické soutěže Ekologie v objektivu, kterou organizovanuje společnost Bayer. Tato výstava, kterou zahájí předání cen vítězům fotografické soutěže, je výjimečná proto, že se jedná o první venkovní velkoplošnou výstavu svého druhu v Praze. Deset "obřích" fotografií k tématu "Země mění svou tvář" ve formátu 2 x 3 metry bude na Ovocném trhu instalováno po dobu 14 dnů na speciálně vyrobených kovových konstrukcích, přičemž v noci budou díla osvětlena.


Petr Hejcman - "Hledání cesty"

V programu vernisáže na návštěvníky čeká nejen odhalení vítězných velkoplošných děl, ale i setkání se zástupci poroty a zajímavými hosty (přítomen bude například Tomáš Matonoha). Těšit se můžete i na hudební a taneční vystoupení a organizátoří připraví i speciální program pro děti. Připraveny budou také hlavolamy unikátní i známé (soutěž v nejrychlejším vyndání ježka z klece, netradiční rubikova kostka apod.), střihač portrétů, zdravé občerstvení a další zajímavosti.

Po skončení venkovní výstavy budou díla vystavena v prostorách nového terminálu letiště Praha. Vstup na akci je zdarma.
reklama
Nejnovější články
Leica uvádí Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH., je to převlečená Sigma Leica uvádí Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH., je to převlečená Sigma
Společnost Leica uvedla nový objektiv Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH. Ten je ale svým způsobem již nějakou dobu na trhu, neboť opticky jde o Sigmu, která se už vyrábí pro L-Mount a FE-Mount.
7.5.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Další kameraman roztavil dron při filmování sopky, tentokrát cíleně Další kameraman roztavil dron při filmování sopky, tentokrát cíleně
Na Islandu už několik týdnů chrlí lávu sopka v Geldingadaliru u hory Fagradalsfjall. Máme odsud už mnoho působivých záběrů včetně minimálně jednoho roztaveného dronu. Nyní přibyl další a tentokrát to bylo záměrně.
6.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem
Opět se objevují zprávy o novém high-endovém APS-C fotoaparátu společnosti Sony. Novinka by měla pravděpodobně nést jméno A6700 a s velkou pravděpodobností bude představena do konce tohoto měsíce.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil
Lovec bouřek Brian Emfigner natáčel pomocí svého dronu tornádo ve státě Mississippi. Bohužel před ním nestačil uletět, a tak o dron přišel. Na druhou stranu získal působivé záběry, kterými se nyní může chlubit.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1 Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1
Už nějakou dobu je jasné, že si to 8K zamíří i na 4/3" formát. Po kameře od Sharpu tu máme další podobný produkt. Je jím 8K videokamera Bosma G1 DC0200. Její snímač přináší vysoké 33MPx rozlišení.
3.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář