www.digimanie.cz
>
>
>

Venus Optics uvedl rektilineární objektiv Laowa 11mm f/4.5 FF RL

Venus Optics uvedl rektilineární objektiv Laowa 11mm f/4.5 FF RL
, , aktualita
Venus Optics uvádí další extrémně širokoúhlý rektilineární objektiv. Po modelu 9mm f/5.6 FF RL je tu novinka v podobě 11mm f/4.5 FF RL. Ta přinese 126° úhel záběru a podporuje i full frame fotoaparáty.
K oblíbeným
reklama
Další novinkou ve výrobním programu společnosti Venus Optics je extrémně širokoúhlý objektiv Laowa 11mm f/4.5 FF RL. Ten doplňuje nedávno představený a ještě širokoúhlejší model Laowa 9mm f/5.6 FF RL. Při 11mm ohniskové vzdálenosti a podpoře full frame fotoaparátů se lze těšit na úhel záběru 126°. Světelnost objektivu dosahuje hodnoty F4,5 a irisovou clonu s pouhými 5 lamelami lze nastavit maximálně na F22. Novinka se skládá ze 14 členů v 10 skupinách, 3 z nich jsou z ELD skla, dva jsou asférické a jeden pak z UHR skla.
 
Venus Optics Laowa 11mm f/4.5 FF RL
 
Nový objektiv je schopen zaostřit ze vzdálenosti od 19 cm, dosahuje pak maximálního zvětšení 0,1×. Jeho rozměry jsou 63,5 mm v průměru a 58 mm na délku, takže jde o velmi kompaktní objektiv. Hmotnost je jen 254 gramů a využít lze 62mm filtry, podporuje i 100mm držáky na filtry a k dispozici je se sluneční clonou. Pokud jde o podporované bajonety, dá se zakoupit pro Sony FE, Nikon Z, L-Mount a také Leica M. Ceny byly stanoveny na $699, nicméně varianty pro Leicu M budou dražší s cenou $799.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Podmořské video ukazuje pestrý noční život ve Středozemním moři Podmořské video ukazuje pestrý noční život ve Středozemním moři
Středozemní moře ukrývá nádherný a pestrý život, to ostatně dokazují i záběry fotografa jménem Alexander Semenov, který zveřejnil zajímavé snímky a videa pořízené hluboko pod mořskou hladinou u břehů Itálie.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Série fotografií z dronu zachycuje módu 40. let a osamělost kvůli pandemii Série fotografií z dronu zachycuje módu 40. let a osamělost kvůli pandemii
Fotografie z dronu nabídnou netradiční úhel záběru, který se ale nemusí využívat jen při snímcích přírody. Brad Walls se pustil do uměleckého projektu, v němž na snímcích kombinuje módu 40. let a také pocity z pandemie.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps
GoPro uvádí novou generaci svých odolných outdoorových kamer Hero10 Black. Nový procesor GP2 slibuje vyšší výkony a posouvá schopnosti videa zase o něco dále. Těšit se můžeme na 4K při 120 fps nebo 5.3K při 60 fps.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf Sebastião Salgado získal cenu Praemium Imperiale a cca 3 mil. Kč Fotograf Sebastião Salgado získal cenu Praemium Imperiale a cca 3 mil. Kč
The Japan Art Association ocenila práci světoznámého brazilského fotografa Sebastião Salgada. Ten získal letošní ocenění 2021 Praemium Imperiale a s tím i 15 milionů jenů, což odpovídá zhruba 3 milionům Kč.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 Aspherical pro SLR Nikonu Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 Aspherical pro SLR Nikonu
Pro zrcadlovky společnosti Nikon je určen nový objektiv společnosti Cosina. Jde o model s předlouhým názvem Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 SL II S Aspherical a bude k dispozici ve dvou barevných variantách.
17.9.2021, aktualita, Milan Šurkala