www.digimanie.cz
>
>
>

Venus Optics uvedl rektilineární objektiv Laowa 11mm f/4.5 FF RL

Venus Optics uvedl rektilineární objektiv Laowa 11mm f/4.5 FF RL
, , aktualita
Venus Optics uvádí další extrémně širokoúhlý rektilineární objektiv. Po modelu 9mm f/5.6 FF RL je tu novinka v podobě 11mm f/4.5 FF RL. Ta přinese 126° úhel záběru a podporuje i full frame fotoaparáty.
K oblíbeným
reklama
Další novinkou ve výrobním programu společnosti Venus Optics je extrémně širokoúhlý objektiv Laowa 11mm f/4.5 FF RL. Ten doplňuje nedávno představený a ještě širokoúhlejší model Laowa 9mm f/5.6 FF RL. Při 11mm ohniskové vzdálenosti a podpoře full frame fotoaparátů se lze těšit na úhel záběru 126°. Světelnost objektivu dosahuje hodnoty F4,5 a irisovou clonu s pouhými 5 lamelami lze nastavit maximálně na F22. Novinka se skládá ze 14 členů v 10 skupinách, 3 z nich jsou z ELD skla, dva jsou asférické a jeden pak z UHR skla.
 
Venus Optics Laowa 11mm f/4.5 FF RL
 
Nový objektiv je schopen zaostřit ze vzdálenosti od 19 cm, dosahuje pak maximálního zvětšení 0,1×. Jeho rozměry jsou 63,5 mm v průměru a 58 mm na délku, takže jde o velmi kompaktní objektiv. Hmotnost je jen 254 gramů a využít lze 62mm filtry, podporuje i 100mm držáky na filtry a k dispozici je se sluneční clonou. Pokud jde o podporované bajonety, dá se zakoupit pro Sony FE, Nikon Z, L-Mount a také Leica M. Ceny byly stanoveny na $699, nicméně varianty pro Leicu M budou dražší s cenou $799.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mitakon Speedmaster 85mm F1.2 nyní i pro Canon RF a Nikon Z Mitakon Speedmaster 85mm F1.2 nyní i pro Canon RF a Nikon Z
Společnost Zhong Yi Optics rozšiřuje nabídku bajonetů pro svůj objektiv Mitakon Speedmaster 85mm F1.2 Ty budou nově dostupné i pro full frame CSC fotoaparáty s novými bajonety Canon RF a Nikon Z.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon představil instantní tiskárny IVY CLIQ+2 s fotoaparátem Canon představil instantní tiskárny IVY CLIQ+2 s fotoaparátem
Společnost Canon pro některé trhy představila nové instantní fotografické tiskárny IVY CLIQ2 a IVY CLIQ+2. Ty jsou zajímavé tím, že samy o sobě obsahují integrovaný fotoaparát, pokročilejší model má i přisvětlovací LED.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sony opouští brazilský trh nejen s fotoaparáty Sony opouští brazilský trh nejen s fotoaparáty
Brazilský trh opustil už před dvěma lety Nikon. Nyní se přidává i společnost Sony, která zde už oficiálně nechce prodávat své fotoaparáty. A zdaleka nepůjde jen o fotoaparáty, ale i další elektroniku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Venus Optics přichází s objektivem Laowa 14mm f/4 FF RL Zero-D Venus Optics přichází s objektivem Laowa 14mm f/4 FF RL Zero-D
Novinkou z dílen společnosti Venus Optics je nový velmi širokoúhlý objektiv Laowa 14mm f/4 FF RL Zero-D. Ten je určený pro full frame fotoaparáty, na kterých nabídne velmi široký úhel záběru až 114°.
19.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf zachytil Měsíc, který díky mraku připomíná Saturn Fotograf zachytil Měsíc, který díky mraku připomíná Saturn
Netradiční fotografie často vzniknou jako dílo náhody a zachycují kouzlo daného okamžiku. Fotograf z Guatemaly vyfotil při výstupu na sopku Měsíc, který v tu chvíli připomínal Saturn s prstencem.
18.9.2020, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář