www.digimanie.cz
>
>
>

Video: dron vletěl přímo do islandského vulkánu a pohltila ho láva

Video: dron vletěl přímo do islandského vulkánu a pohltila ho láva
, , aktualita
Islandská sopka v Geldingadaliru již pár měsíců chrlí lávu a tato unikátní podívaná přitahuje turisty i profesionály, kteří se snaží aktivní kráter zaznamenat. Nyní další kameraman nechal svůj dron vletět až do vulkánu a získal tak zajímavé záběry.
K oblíbeným
reklama
Fotograf a kameraman Joey Helms se rozhodl vytvořit netradiční video, které si ale nakonec vyžádalo obětování jeho dronu. Pro záběry blížící se žhnoucí lávy, které malý letoun pořídil těsně přes svým zánikem, se Joey Helms vydal k oblíbené islandské sopce u hory Fagradalsfjall, jež se stala atrakcí pro turisty ale i fotografické profesionály. V posledních měsících to vypadá, jako by se tam se zničenými, žárem roztavenými nebo nadobro a dokonce dobrovolně ztracenými drony roztrhl pytel, protože kameramani se předhánějí v tom, kdo získá zajímavější záběry a očividně neváhají obětovat své vybavení. 

 
Dron DJI FPV nabízí pohled z první osoby, čehož se Joey Helms snažil využít při snaze letět co nejblíže žhnoucí lávě a zaznamenat jedinečné záběry. Bohužel se ale ukázalo, že pro jeden z dronů je to jeho poslední let, neboť letoun skončil v kráteru. Fotograf ale díky funkci záznamu na FPV brýlích získal záběry posledních vteřin, které dron před zničením natočil. Výsledek tak mohl zveřejnit na YouTube a video, které je ke zhlédnutí výše, obsahuje i verzi, ve níž si je možné pád do lávy prohlédnout ve zpomalených záběrech. Na otázky, zdali bylo zničení dronu úmyslné, nebo se jednalo o nešťastnou náhodu při manévrech, ale Joey Helms přímo neodpověděl a nechává to na divácích.Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vaonis Hyperia: hvězdářský fotoaparát s 61MPx full frame čipem Vaonis Hyperia: hvězdářský fotoaparát s 61MPx full frame čipem
Pokud máte rádi astrofotografii a opravdu hodně peněz na účtu, mohl by se vám líbit hvězdářský fotoaparát Vaonis Hyperia. Ten je vybaven full frame snímačem Sony s velmi vysokým rozlišením 61 megapixelů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Doporučené fotoaparáty: září 2021 Doporučené fotoaparáty: září 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, článek, Milan Šurkala55 komentářů
ProGrade uvedl kartu CFexpress Type A s kapacitou 160 GB ProGrade uvedl kartu CFexpress Type A s kapacitou 160 GB
Od společnosti ProGrade Digital jsme se dočkali nové paměťové karty CFexpress Type A. Tento typ zatím využívá jen málo fotoaparátů, nabízí však vysoké přenosové rychlosti. V tomto případě až 800 MB/s.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
7Artisans uvedl objektiv 25mm f/0.95 pro APS-C a MFT 7Artisans uvedl objektiv 25mm f/0.95 pro APS-C a MFT
Dalším novým objektivem v nabídce společnosti 7Artisans je extrémně světelný model 25mm f/0.95. Ten je určen pro fotoaparáty se snímačem Micro Four Thirds nebo APS-C. Dovoluje tak dosažení velmi malé hloubky ostrosti.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
O novinky Canonu je zájem: přidány na seznam nedostatkového zboží O novinky Canonu je zájem: přidány na seznam nedostatkového zboží
Canon před několika dny představil nový fotoaparát EOS R3 a také dva objektivy, kompaktní 16m F2.8 a telezoom 100-400mm. O novinky je velký zájem, výroba bude mít podle všeho problém, a prodlužují tak seznam nedostatkového zboží.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala