www.digimanie.cz
>
>
>

Video: dron vletěl přímo do islandského vulkánu a pohltila ho láva

Video: dron vletěl přímo do islandského vulkánu a pohltila ho láva
, , aktualita
Islandská sopka v Geldingadaliru již pár měsíců chrlí lávu a tato unikátní podívaná přitahuje turisty i profesionály, kteří se snaží aktivní kráter zaznamenat. Nyní další kameraman nechal svůj dron vletět až do vulkánu a získal tak zajímavé záběry.
K oblíbeným
reklama
Fotograf a kameraman Joey Helms se rozhodl vytvořit netradiční video, které si ale nakonec vyžádalo obětování jeho dronu. Pro záběry blížící se žhnoucí lávy, které malý letoun pořídil těsně přes svým zánikem, se Joey Helms vydal k oblíbené islandské sopce u hory Fagradalsfjall, jež se stala atrakcí pro turisty ale i fotografické profesionály. V posledních měsících to vypadá, jako by se tam se zničenými, žárem roztavenými nebo nadobro a dokonce dobrovolně ztracenými drony roztrhl pytel, protože kameramani se předhánějí v tom, kdo získá zajímavější záběry a očividně neváhají obětovat své vybavení. 

 
Dron DJI FPV nabízí pohled z první osoby, čehož se Joey Helms snažil využít při snaze letět co nejblíže žhnoucí lávě a zaznamenat jedinečné záběry. Bohužel se ale ukázalo, že pro jeden z dronů je to jeho poslední let, neboť letoun skončil v kráteru. Fotograf ale díky funkci záznamu na FPV brýlích získal záběry posledních vteřin, které dron před zničením natočil. Výsledek tak mohl zveřejnit na YouTube a video, které je ke zhlédnutí výše, obsahuje i verzi, ve níž si je možné pád do lávy prohlédnout ve zpomalených záběrech. Na otázky, zdali bylo zničení dronu úmyslné, nebo se jednalo o nešťastnou náhodu při manévrech, ale Joey Helms přímo neodpověděl a nechává to na divácích.Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ricoh uvedl odolný kompakt WG-7 s funkcí webkamery Ricoh uvedl odolný kompakt WG-7 s funkcí webkamery
Ricoh představil další generaci odolného kompaktu WG-7. Zůstává zde objektiv s 5× optickým zoomem a 20MPx snímač CMOS BSI. Novinkou je nicméně funkce webkamery díky podpoře USB Video Class 1.1.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Leica uvedla Leitz Phone 1: smartphone s 1" snímačem Leica uvedla Leitz Phone 1: smartphone s 1" snímačem
Leica zařadila do svého výrobního programu i smartphone. Nese jméno Leitz Phone 1 a nabídne velký 1" snímač s rozlišením 20 megapixelů. Dokonce nabídne i speciální krytku objektivu, který má světelnost F1,9.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Canon má údajně představit trojici APS-C modelů s bajonetem RF Canon má údajně představit trojici APS-C modelů s bajonetem RF
Znovu se objevují spekulace, že Canon chystá APS-C fotoaparáty s bajonetem RF. Dokonce by mělo jít o trojici modelů pokrývající různé trhy spíše nižšího cenového spektra. Má jít o EOS R7 až EOS R9.
16.6.2021, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Další zvěsti o Nikonu prozrazují možnou budoucnost Další zvěsti o Nikonu prozrazují možnou budoucnost
Mnohé zajímá budoucnost značky Nikon. Nyní se na Internetu objevily další zákulisní informace, které prozrazují, co se na nás chystá. Můžeme čekat nové objektivy i Z9, otazník visí nad low-endovou Z30.
15.6.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Nikon údajně chystá retro model Zfc s APS-C čipem na 28. června Nikon údajně chystá retro model Zfc s APS-C čipem na 28. června
Na Internetu se čím dál více objevují zvěsti o tom, že Nikon velmi brzy představí nový model s APS-C čipem. Původně se mluvilo o Z30, nyní to naopak vypadá na Zfc s retro vzhledem. A mělo by se tak stát už za dva týdny.
14.6.2021, aktualita, Milan Šurkala