www.digimanie.cz
>
>

Video: kameraman o kousek unikl smrti při natáčení dopravní nehody

Video: kameraman o kousek unikl smrti při natáčení dopravní nehody
, , aktualita
Fotograf a kameraman, který se snažil zachytit záchranné operace po nehodě na texaské dálnici, měl velké štěstí, že se převrácený řítící kamion zastavil včas. Vzniklo tak video, na kterém lze spatřit, jak lidé v blízkém okolí prchají do bezpečí.
K oblíbeným
reklama
Někdy může být i práce fotografa smrtelně nebezpečná. O tom se přesvědčil zpravodajský fotograf a kameraman Caleb Holder, který dokumentoval nehodu na dálnici v Texasu v USA až příliš zblízka. Při nehodě bylo zrovna velmi mlhavé počasí, které zapříčinilo druhou havárii - tentokrát projíždějícího kamionu. 

Kamion se poté, co nad ním řidič ztratil kontrolu, vyřítil z husté mlhy a fotografa společně se záchranáři a policisty dočista překvapil. Převrátil se na místo, kde se před chvílí nacházeli lidé, a následně se nekontrolovatelně řítil dál směrem ke kameře. Všichni přítomní se snažili co nejrychleji dostat do bezpečí. 
 

Celý incident zvládl kameraman natočit, později uvedl, že v dané chvíli vůbec nepřemýšlel nad tím, jestli scénu nahrává nebo jak je kamera nastavená, myslel jen na útěk. Všichni přítomní naštěstí zaznamenali převrácený kamion dostatečně rychle a dali se na úprk. Jeden ale neměl takové štěstí a na záběrech lze vidět, že před řítícím se kamionem zakopl a upadl. Naštěstí i když utrpěl zranění, nemělo ty se jednat o ta život ohrožující a lékaři mu předpovídají uzdravení. Další zranění utrpěl muž, který se před řítícím kamionem chtěl zachránit v autě.  Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Phase One iXM-RS 280F: nový 280MPx fotoaparát pro leteckou fotografii Phase One iXM-RS 280F: nový 280MPx fotoaparát pro leteckou fotografii
Phase One vyrábí i speciální středoformátové fotoaparáty pro letecké snímkování. Novinkou pro toto učení je iXM-RS 280F, který bude možné zakoupit i v konfiguraci se IR snímáním. Nabídne vysoké 280MPx rozlišení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Italský fotograf v karanténě fotí portréty pomocí videohovorů Italský fotograf v karanténě fotí portréty pomocí videohovorů
Návod, jak provádět svou práci z domu kvůli plošné karanténě, ukazuje italský fotograf. I když se může zdát, že profesionální fotografové nemohou své povolání v takové situaci vykonávat, lze to například přes videohovor.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Metabones Speed Booster 0.71x EF na RF pro 4K video: z FF na FF Metabones Speed Booster 0.71x EF na RF pro 4K video: z FF na FF
Společnost Metabones představila zajímavý Speed Booster, který převádí jeden full frame systém na druhý, přitom však rozšiřuje ohniskovou vzdálenost na 0,71násobek. Je totiž určen pro 4K video na fotoaparátech EOS R a RF.
29.3.2020, aktualita, Milan Šurkala
Záběry San Francisca z dronu ukazují prázdné ulice během epidemie koronaviru Záběry San Francisca z dronu ukazují prázdné ulice během epidemie koronaviru
Současná situace vyžaduje od lidí z různých koutů světa, aby se co nejvíce zdržovali ve svých domovech a ven vycházeli jen za tím nejnutnějším. Nejinak je tomu i v San Franciscu, záběry z dronu ukazují prázdné ulice. 
28.3.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
Fujifilm si patentoval teleobjektivy 300mm a 500mm Fujifilm si patentoval teleobjektivy 300mm a 500mm
Na Internetu se objevily informace o patentech podaných společností Fujifilm. Ta se chystá i na nové teleobjektivy a najdeme tu nejen 300mm objektiv, ale dokonce i model s velmi dlouhou ohniskovou vzdáleností 500 mm.
27.3.2020, aktualita, Milan Šurkala