Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Vogue a Annie Leibovitz pod palbou kvůli fotkám černošské gymnastky

13.7.2020, Milan Šurkala, aktualita
Uznávaná fotografka Annie Leibovitz si to tentokrát pořádně slízla a magazín Vogue, kde se její fotografie objevily, také. Za vše mohou fotky černošské gymnastky Simone Biles, které podle reakcí lidi měla raději fotit černoška. Ta by prý věděla jak na to.
Poslední dobou je ohledně nejrůznějších rasových otázek opravdu hodně "veselo". Další z případů se stal uznávané fotografce Annie Leibovitz, která pro magazín Vogue nafotila sérii fotografií černošské gymnastky Simone Giles. S ní zde byl uveřejněn rozhovor, který se dotýkal např. i sexuálního zneužívání Larrym Nassarem, bývalým doktorem americké gymnastické reprezentace, který si nyní ve vězení odpykává doživotní trest. Fotografie gymnastické hvězdy ale vyvolaly velké pozdvižení a palba se strhla jak na adresu Annie Leibovitz, tak i samotného magazínu.
 
 
Annie Leibovitz totiž u fotografií použila nízký kontrast a slabší expozici, který jim dal poněkud temnější nádech. To se ale lidem nelíbilo, začali Annie kritizovat a navážet se do ní. Spousta lidí si klade otázku, jak někdo tak slavný, jako je Annie Leibovitz, neumí správně nastavit expozici a neumí správně vyfotit člověka tmavé barvy pleti. Morrigan McCarthy, obrazová editorka z The New York Times, to dokonce dohnala do rasové otázky a postěžovala si na adresu magazínu Vogue, že se neobtěžoval najmout černošského fotografa nebo fotografku, která by jistě věděla, jak správně pracovat s tmavou barvou pleti. Spousta lidí na Twitteru pak Leibovitz předváděla, jak by dle jejich názoru měly takové fotky vypadat.
 
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.