www.digimanie.cz
>
>

Vogue a Annie Leibovitz pod palbou kvůli fotkám černošské gymnastky

Vogue a Annie Leibovitz pod palbou kvůli fotkám černošské gymnastky
, , aktualita
Uznávaná fotografka Annie Leibovitz si to tentokrát pořádně slízla a magazín Vogue, kde se její fotografie objevily, také. Za vše mohou fotky černošské gymnastky Simone Biles, které podle reakcí lidi měla raději fotit černoška. Ta by prý věděla jak na to.
K oblíbeným
reklama
Poslední dobou je ohledně nejrůznějších rasových otázek opravdu hodně "veselo". Další z případů se stal uznávané fotografce Annie Leibovitz, která pro magazín Vogue nafotila sérii fotografií černošské gymnastky Simone Giles. S ní zde byl uveřejněn rozhovor, který se dotýkal např. i sexuálního zneužívání Larrym Nassarem, bývalým doktorem americké gymnastické reprezentace, který si nyní ve vězení odpykává doživotní trest. Fotografie gymnastické hvězdy ale vyvolaly velké pozdvižení a palba se strhla jak na adresu Annie Leibovitz, tak i samotného magazínu.
 
 
Annie Leibovitz totiž u fotografií použila nízký kontrast a slabší expozici, který jim dal poněkud temnější nádech. To se ale lidem nelíbilo, začali Annie kritizovat a navážet se do ní. Spousta lidí si klade otázku, jak někdo tak slavný, jako je Annie Leibovitz, neumí správně nastavit expozici a neumí správně vyfotit člověka tmavé barvy pleti. Morrigan McCarthy, obrazová editorka z The New York Times, to dokonce dohnala do rasové otázky a postěžovala si na adresu magazínu Vogue, že se neobtěžoval najmout černošského fotografa nebo fotografku, která by jistě věděla, jak správně pracovat s tmavou barvou pleti. Spousta lidí na Twitteru pak Leibovitz předváděla, jak by dle jejich názoru měly takové fotky vypadat.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fotopast kromě snímků přírody zvěčnila i muže, který před ní pózoval Fotopast kromě snímků přírody zvěčnila i muže, který před ní pózoval
Fotografové divoké přírody se někdy nestačí divit, co všechno zachytí jejich nastražené fotopasti. Někdy mají štěstí a jsou odměněni snímky očekávaného zvířete, jindy je může překvapit například neznámý pózující muž.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Fotograf minimalisticky zachycuje bazény z ptačí perspektivy Fotograf minimalisticky zachycuje bazény z ptačí perspektivy
Nejrůznější plavecké bazény můžou představovat zajímavé téma k fotografování. O tom je alespoň přesvědčen australský fotograf, který pracuje na fotografickém projektu, jehož jednotlivé snímky zobrazují bazény z ptačí perspektivy.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Náhradní CCD snímače pro Leicu M9 došly, korodující čipy už nevyměníte Náhradní CCD snímače pro Leicu M9 došly, korodující čipy už nevyměníte
Leica M9 a její odvozeniny asi společnosti moc radosti neudělaly. Neslavně známé se totiž staly kvůli korodujícím CCD snímačům. Tato "koroze" postihovala krycí sklo čipu a nyní už dochází náhradní čipy pro výměnu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf Tatsuya Tanaka vytváří působivé miniatury, třeba bazén z roušky Fotograf Tatsuya Tanaka vytváří působivé miniatury, třeba bazén z roušky
Japonský fotograf Tatsuya Tanaka vytváří opravdu působivé fotografie. Jeho výsledné miniatury používají běžných objektů denní potřeby, které proměňují v úplně jiné věci. Salát v horu, plachtu v moře nebo roušku v bazén.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Meike 85mm f/1.8 s autofokusem nyní i pro Nikon F Meike 85mm f/1.8 s autofokusem nyní i pro Nikon F
Objektiv Meike 85mm f/1.8 s podporou automatického zaostřování je sice na trhu už dva roky, ale dosud byl k dispozici jen pro bajonet Canon EF. Nyní se objevuje i jeho varianta pro zrcadlovky značky Nikon.
Včera, aktualita, Milan Šurkala