Voigtländer představuje tři nové objektivy pro Sony FE

Voigtländer představuje tři nové objektivy pro Sony FE
, , aktualita
Společnost Voigtländer představila trojici nových objektivů pro full frame CSC fotoaparáty Sony. Najdete tu 65mm makro objektiv, světelný 35mm F1.4 Nokton a ještě světelnější F1,2 objektiv téže řady.
reklama
Voigtländer rozšiřuje nabídku svých objektivů o tři nové kousky. Prvním z nich je MACRO APO-LANTHAR 65mm F2 Aspherical, který byl oznámen již na podzim minulého roku na Photokině 2016 a od té doby prošel ještě mírnými změnami. Ostří od 31 centimetrů a umožňuje dosáhnout maximálního zvětšení 1:2.


Nové objektivy Voigtländer


Další novinkou je NOKTON 40mm F1.2 Aspherical. Má tedy vynikající světelnost F1,2 a konstrukce byla optimalizována pro CSC fotoaparáty. Minimální ostřící vzdálenost činí 40 cm a je zde i Selective Aperture Control System, která dovoluje aretované i naprosto hladké ovládání clony, což se hodí především u videa. Jako poslední je tu NOKTON Classic 35mm F1.4, nicméně tento objektiv byl na CP+ 2017 jen vystaven a na výrobu si bude nutné ještě nějakou dobu počkat.

Zdroj: voigtlaender.com
Nejnovější články
Modulární stativ Novoflex TrioPod Pro75 unese až 65 kg Modulární stativ Novoflex TrioPod Pro75 unese až 65 kg
Novoflex představil nový modulární stativ TrioPod Pro75, který má unést až neuvěřitelných 65 kilogramů. Nabízí na něj všechny součástky, takže si je možné jej vyskládat dle libosti a v případě nutnost je možné jej i snadno opravit.
15.3.2018, aktualita, Milan Šurkala
Nové paměťové karty Kingston Canvas Select, Go! a React Nové paměťové karty Kingston Canvas Select, Go! a React
Společnost Kingston uvedla na trh novou řadu paměťových karet SD a microSD Canvas. Ta se podle způsobu použití dělí na další řady Select, Go! a React. Ty nejrychlejší slibují zápis s rychlostí až 80 MB/s.
15.3.2018, aktualita, Milan Šurkala
Canon rozjede CSC, chce 50 % trhu systémů s výměnnými objektivy Canon rozjede CSC, chce 50 % trhu systémů s výměnnými objektivy
Internetem kolují zvěsti o příchodu full frame CSC fotoaparátu od Canonu, nic ale nebylo zatím potvrzeno. Přesto se už i na oficiálních místech hovoří o tom, že se na CSC výrazně zapracuje, i kdyby to mělo ohrozit zrcadlovky.
14.3.2018, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Nejdražší fotoaparát na světě: Leica za 2,4 milionu EUR Nejdražší fotoaparát na světě: Leica za 2,4 milionu EUR
Na fotografické aukci ve Vídni byl před pár dny překonán rekord v ceně prodaného fotoaparátu. Nejnovějším držitelem rekordu je téměř 100 let stará Leica, která byla prodána za neuvěřitelných 2,4 milionu EUR.
13.3.2018, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Xiaomi Redmi 4X LTE: miláček davu Xiaomi Redmi 4X LTE: miláček davu
Jedním z nejoblíbenějších telefonů na českém trhu, ne-li nejoblíbenějším, je superlevný Xiaomi Redmi 4X LTE. Nabídne slušný hardware, 5,0" HD displej, čtečku otisků prstů a 13MPx fotoaparát se světelností F2,0 a podporou Full HD videa.
13.3.2018, recenze, Milan Šurkala27 komentářů