Voigtländer představuje tři nové objektivy pro Sony FE

Voigtländer představuje tři nové objektivy pro Sony FE
, , aktualita
Společnost Voigtländer představila trojici nových objektivů pro full frame CSC fotoaparáty Sony. Najdete tu 65mm makro objektiv, světelný 35mm F1.4 Nokton a ještě světelnější F1,2 objektiv téže řady.reklama
Voigtländer rozšiřuje nabídku svých objektivů o tři nové kousky. Prvním z nich je MACRO APO-LANTHAR 65mm F2 Aspherical, který byl oznámen již na podzim minulého roku na Photokině 2016 a od té doby prošel ještě mírnými změnami. Ostří od 31 centimetrů a umožňuje dosáhnout maximálního zvětšení 1:2.


Nové objektivy Voigtländer


Další novinkou je NOKTON 40mm F1.2 Aspherical. Má tedy vynikající světelnost F1,2 a konstrukce byla optimalizována pro CSC fotoaparáty. Minimální ostřící vzdálenost činí 40 cm a je zde i Selective Aperture Control System, která dovoluje aretované i naprosto hladké ovládání clony, což se hodí především u videa. Jako poslední je tu NOKTON Classic 35mm F1.4, nicméně tento objektiv byl na CP+ 2017 jen vystaven a na výrobu si bude nutné ještě nějakou dobu počkat.

Zdroj: voigtlaender.com
Nejnovější články
DxOMark otestoval Leicu M10, full frame na úrovni APS-C DxOMark otestoval Leicu M10, full frame na úrovni APS-C
Známý DxOMark si vzal na paškál full frame fotoaparát Leica M10 a výsledky nejsou pro Leicu moc příznivé. Jeho výkon totiž jen vyrovnává nejlepší APS-C senzory a na špičku v třídě full frame ani zdaleka nedosahuje.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Limitovaná edice červené Leicy M (typ 262) Limitovaná edice červené Leicy M (typ 262)
Máme zde další limitovanou edici fotoaparátu Leica. K loňskému červenému 50mm F2 objektivu nyní přibyla červená verze fotoaparátu Leica M typ 262. Ten neumí natáčet video a nemá dokonce ani live view.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Memistore: prorazí držák na SD karty na Kickstarteru? Memistore: prorazí držák na SD karty na Kickstarteru?
Občas se na Kickstarteru objeví vskutku zvláštní věci. Jednou z posledních je Memistore. Jde o držák dvou SD karet, který se namontuje do závitu pro stativ. Dle výrobce už díky němu nikdy neztratíte svoje paměťové karty.
14.12.2017, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Doporučené stativy: Vánoce 2017 Doporučené stativy: Vánoce 2017
Pro kvalitní fotografie se hodí pořídit si také pořádný stativ. Náš průvodce vybral několik zástupců různých tříd, které stojí za úvahu. Podíváme se na malé stolní stativy, cestovatelské i ty klasické.
13.12.2017, návod, Milan Šurkala8 komentářů
Lytro možná uvolní online prohlížeč light-field fotek jako open-source Lytro možná uvolní online prohlížeč light-field fotek jako open-source
Společnost Lytro před pár dny oznámila, že skončila s podporou programů pro zobrazení light-field fotografií, zejména online prohlížeče. To se pochopitelně setkalo s negativním ohlasem a prohlížeč možná bude nakonec uvolněn jako open-source. 
12.12.2017, aktualita, Milan Šurkala1 komentář