Voigtländer představuje tři nové objektivy pro Sony FE

Voigtländer představuje tři nové objektivy pro Sony FE
, , aktualita
Společnost Voigtländer představila trojici nových objektivů pro full frame CSC fotoaparáty Sony. Najdete tu 65mm makro objektiv, světelný 35mm F1.4 Nokton a ještě světelnější F1,2 objektiv téže řady.
reklama
Voigtländer rozšiřuje nabídku svých objektivů o tři nové kousky. Prvním z nich je MACRO APO-LANTHAR 65mm F2 Aspherical, který byl oznámen již na podzim minulého roku na Photokině 2016 a od té doby prošel ještě mírnými změnami. Ostří od 31 centimetrů a umožňuje dosáhnout maximálního zvětšení 1:2.


Nové objektivy Voigtländer


Další novinkou je NOKTON 40mm F1.2 Aspherical. Má tedy vynikající světelnost F1,2 a konstrukce byla optimalizována pro CSC fotoaparáty. Minimální ostřící vzdálenost činí 40 cm a je zde i Selective Aperture Control System, která dovoluje aretované i naprosto hladké ovládání clony, což se hodí především u videa. Jako poslední je tu NOKTON Classic 35mm F1.4, nicméně tento objektiv byl na CP+ 2017 jen vystaven a na výrobu si bude nutné ještě nějakou dobu počkat.

Zdroj: voigtlaender.com
Nejnovější články
Světelný teleobjektiv Fujinon XF 200mm F2 R LM OIS Světelný teleobjektiv Fujinon XF 200mm F2 R LM OIS
Fujifilm představil nový vysoce světelný teleobjektiv XF 200mm F2 R LM OIS WR. Je odolný vůči nepříznivému počasí, má 5EV optickou stabilizaci i excelentní světelnost F2,0. Dodává se navíc s 1,4× telekonvertorem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Pohotový monopod Steadify si připnete na sebe Pohotový monopod Steadify si připnete na sebe
Na Kickstarteru se objevil velmi zajímavý projekt. Jde o monopod Steadify, který neopíráte o zem, ale o sebe. Nabídne velmi pohotové vysouvání jednou rukou i superrychlou "montáž" fotoaparátu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm XF10, APS-C kompakt vážící jen 280 gramů Fujifilm XF10, APS-C kompakt vážící jen 280 gramů
Poslední týdny internetem kolovaly informace o připravovaném APS-C kompaktu Fujifilm XF10. Ty se nakonec ukázaly být pravdivými. Společnost Fujifilm skutečně představila XF10 s APS-C čipem a 28mm objektivem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Manfrotto uvádí fotobatoh a brašnu Noreg 30 Manfrotto uvádí fotobatoh a brašnu Noreg 30
Manfrotto přichází s novými produkty do své nabídky. Jde o řadu Noreg, která bude nově obsahovat fotobatoh Backpack-30 a brašnu Messenger-30. Ty budou mít i speciální obaly na notebook, tablet i vyjímatelnou menší brašnu na rameno.
18.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Letní Zoner Photo Studio X uvádí 5GB Photo Cloud zdarma Letní Zoner Photo Studio X uvádí 5GB Photo Cloud zdarma
Koncem června představila společnost Zoner Software letní aktualizaci svého programu na správu a úpravu fotek Zoner Photo Studio X. Největší změnou je cloudové úložiště Photo Cloud. Majitelé ZPS X dostanou 5 GB zdarma.
18.7.2018, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře