Voigtländer uvedl dva retro objektivy Vintage Line

Voigtländer uvedl dva retro objektivy Vintage Line
, , aktualita
Voigtländer přichází se dvěma novými modely objektivů. Ty jsou svým designem mířeny do dob minulých, jde tedy o dnes velmi oblíbené retro, a proto ani nepřekvapí název Vintage Line. Půjde o Color-Skopar 21mm F3.5 a Ultron 35mm F2.0.
reklama
Retro je dnes in, a Voigtländer proto představil dva nové objektivy do řady Vintage Line, která přináší vzhled objektivů typický pro doby již dávno minulé (50. léta minulého století). Místo celočerných objektivů je tak použito mnoho světlejších hliníkových prvků. V nabídce se takto objevily dva nové objektivy Color-Skopar 21mm f/3.5 VM a Ultron 35mm f/2 Aspherical VM. Obě novinky mají sice klasický vzhled, optická konstrukce je však relativně moderní a objektivy jsou optimalizované i pro digitální fotoaparáty. Zaostřování je však jen manuální a v obou případech jsou určeny pro bajonet Leica M.
 
Voigtländer Color-Skopar 21mm f/3.5 VM Vintage Line
 
Voigtländer Color-Skopar 21mm f/3.5 VM Vintage Line má tedy 21mm ohniskovou vzdálenost (úhel záběru 91,2°) při světelnosti F3,5. Společnost se dle svých slov soustředila na optickou kvalitu a malé rozměry více než na světelnost. Irisová clona má 10 lamel a podporuje clonění maximálně na F22. V optické konstrukci je 9 členů v 8 skupinách. Zaostřovat je možné od 50 cm a jak již bylo řečeno, pouze manuálně. Rozměry objektivu jsou vskutku malé, v průměru má 52 mm a na délku pouhých 30 mm. Rozumí si s 39mm filtry a jeho hmotnost činí 180 gramů. Může využívat sluneční clonu LH-11, nicméně tu je nutno koupit zvlášť. Cena bez daně byla stanovena na 95 tisíc japonských jenů (cca 19000 Kč), v prodeji by měl být v Japonsku od ledna 2019. Zatím není jasné, kdy se dostane i k nám.
 
Voigtländer Ultron 35mm f/2 Aspherical VM Vintage Line
 
Druhou novinkou je Voigtländer Ultron 35mm f/2 Aspherical VM Vintage Line. Jde tedy o klasický 35mm objektiv s úhlem záběru 62,5°. V tomto případě se už můžete těšit i na mnohem lepší světelnost F2. Irisová clona má i v tomto případě 10 lamel, maximální možné přiclonění je však na F16. Konstrukce je o něco jednodušší, má jen 8 členů uspořádaných do 5 skupin. Objektiv je schopen ostřit od 58 centimetrů. I v tomto případě jde o drobka, v průměru má stejných 52 mm a na délku je dokonce ještě kratší, měří jen 28,1 mm. I zde jsou podporovány 39mm filtry a hmotnost se zastavila jen na 170 gramech. K objektivu je možné dokoupit sluneční clonu LH-12 nebo LH-4N. Cena byla stanovena na 90 tisíc jenů (cca 18000 Kč). Také tento model bude v Japonsku dostupný od ledna příštího roku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Lomogon 2.5/32 s clonovým diskem na Kickstarteru Lomogon 2.5/32 s clonovým diskem na Kickstarteru
Další kampaň na Kickstarteru se věnuje uvedení nového objektivu. Za následujícím z nich stojí společnost Lomography a představuje nový Lomogon 2.5/32 pro digitální i analogové DSLR. Zajímavý je zejména clonovým diskem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fotíme dovolenou mobilem: italské Lecce nalehko Fotíme dovolenou mobilem: italské Lecce nalehko
Mobilní telefony jsou mezi nadšenci fotografie často zavrhovány, nicméně faktem je, že většinoví uživatelé hází kompakty i zrcadlovky do koše a nefotí už na nic jiného než na telefon. Proto jsem si to také vyzkoušel v italském Lecce.
Dnes, článek, Milan Šurkala3 komentáře
Tamron oznámil vývoj 3 objektivů včetně SP 35mm F1.4 Tamron oznámil vývoj 3 objektivů včetně SP 35mm F1.4
Známý výrobce objektivů Tamron oznámil, že si pro nás chystá hned tři nové objektivy. Konkrétně půjde o 35-150mm F/2.8-4 Di VC OSD, SP 35mm F/1.4 Di USD pro DSLR a 17-28mm F/2.8 Di III RXD pro CSC.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let
Slavná fotografie "V-J Day in Times Square" Alfreda Eisenstaedta zobrazuje námořníka George Mendonsu, který z radosti nad koncem války políbil okolo jdoucí sestřičku. Ten zemřel ve věku 95 let těsně před svými dalšími narozeninami.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji
Pokud si děláte zálusk na nový full frame CSC fotoaparát Panasonic Lumix S1 nebo S1R a některé objektivy, tak má pro vás Panasonic připravenu akci typu "šrotovné". Za odkup starého CSC nebo DSLR můžete dostat slevu až 15600 Kč.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře