Voigtländer uvedl dva retro objektivy Vintage Line

Voigtländer uvedl dva retro objektivy Vintage Line
, , aktualita
Voigtländer přichází se dvěma novými modely objektivů. Ty jsou svým designem mířeny do dob minulých, jde tedy o dnes velmi oblíbené retro, a proto ani nepřekvapí název Vintage Line. Půjde o Color-Skopar 21mm F3.5 a Ultron 35mm F2.0.
reklama
Retro je dnes in, a Voigtländer proto představil dva nové objektivy do řady Vintage Line, která přináší vzhled objektivů typický pro doby již dávno minulé (50. léta minulého století). Místo celočerných objektivů je tak použito mnoho světlejších hliníkových prvků. V nabídce se takto objevily dva nové objektivy Color-Skopar 21mm f/3.5 VM a Ultron 35mm f/2 Aspherical VM. Obě novinky mají sice klasický vzhled, optická konstrukce je však relativně moderní a objektivy jsou optimalizované i pro digitální fotoaparáty. Zaostřování je však jen manuální a v obou případech jsou určeny pro bajonet Leica M.
 
Voigtländer Color-Skopar 21mm f/3.5 VM Vintage Line
 
Voigtländer Color-Skopar 21mm f/3.5 VM Vintage Line má tedy 21mm ohniskovou vzdálenost (úhel záběru 91,2°) při světelnosti F3,5. Společnost se dle svých slov soustředila na optickou kvalitu a malé rozměry více než na světelnost. Irisová clona má 10 lamel a podporuje clonění maximálně na F22. V optické konstrukci je 9 členů v 8 skupinách. Zaostřovat je možné od 50 cm a jak již bylo řečeno, pouze manuálně. Rozměry objektivu jsou vskutku malé, v průměru má 52 mm a na délku pouhých 30 mm. Rozumí si s 39mm filtry a jeho hmotnost činí 180 gramů. Může využívat sluneční clonu LH-11, nicméně tu je nutno koupit zvlášť. Cena bez daně byla stanovena na 95 tisíc japonských jenů (cca 19000 Kč), v prodeji by měl být v Japonsku od ledna 2019. Zatím není jasné, kdy se dostane i k nám.
 
Voigtländer Ultron 35mm f/2 Aspherical VM Vintage Line
 
Druhou novinkou je Voigtländer Ultron 35mm f/2 Aspherical VM Vintage Line. Jde tedy o klasický 35mm objektiv s úhlem záběru 62,5°. V tomto případě se už můžete těšit i na mnohem lepší světelnost F2. Irisová clona má i v tomto případě 10 lamel, maximální možné přiclonění je však na F16. Konstrukce je o něco jednodušší, má jen 8 členů uspořádaných do 5 skupin. Objektiv je schopen ostřit od 58 centimetrů. I v tomto případě jde o drobka, v průměru má stejných 52 mm a na délku je dokonce ještě kratší, měří jen 28,1 mm. I zde jsou podporovány 39mm filtry a hmotnost se zastavila jen na 170 gramech. K objektivu je možné dokoupit sluneční clonu LH-12 nebo LH-4N. Cena byla stanovena na 90 tisíc jenů (cca 18000 Kč). Také tento model bude v Japonsku dostupný od ledna příštího roku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Sony chystá 1/1,8" HDR čip pro smartphony s 38 MPx Sony chystá 1/1,8" HDR čip pro smartphony s 38 MPx
Na internetu se objevil další únik od Sony. Tentokrát hovoří o snímacím čipu pro smartphony s velkou úhlopříčkou 1/1,8" a rozlišením 38 MPx. Tento čip ale bude mít Dual Bayer masku, bílé pixely a HDR z jediné expozice.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Meyer Optik Görlitz žije, objektivy z crowdfundingu ale neobdržíte Meyer Optik Görlitz žije, objektivy z crowdfundingu ale neobdržíte
Společnost net SE, vlastnící značku Meyer Optik Görlitz a další, nedávno zbankrotovala. Jméno nicméně odkoupila společnost OPC Optics, která hodlá pokračovat v produkci některých těchto objektivů. Ty zaplacené crowdfundingem ale nedostanete.
14.12.2018, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Kipon uvádí speedboostery Baveyes pro Nikon Z a Canon RF Kipon uvádí speedboostery Baveyes pro Nikon Z a Canon RF
Bajonety Nikon Z a Canon RF se těší zájmu ze strany společnosti Kipon, která pro ně upravila nejen několik objektivů, ale přidala i tzv. speedboostery. Ty umožní montáž středoformátových objektivů se zachováním jejich charakteru.
13.12.2018, aktualita, Milan Šurkala
Egypt pohoršila fotografie páru majícího sex na pyramidě v Gíze Egypt pohoršila fotografie páru majícího sex na pyramidě v Gíze
Egypt nyní vyšetřuje pravost nahrávky na YouTube a fotografie páru, který měl před pár týdny vylézt na Velkou pyramidu v Gíze. Vstup na ni je zakázán a mít na ní ještě sex, to už přesahuje všechny meze.
11.12.2018, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Kipon představil F2,4 objektivy pro Nikon Z a Canon RF Kipon představil F2,4 objektivy pro Nikon Z a Canon RF
Společnost Kipon je sice více známá jako výrobce redukcí na objektivy, nicméně nyní představuje i samotné objektivy. Jde o 5 nových kousků řady Elegant s dobrou světelností F2,4 pro nové full frame CSC od Canonu a Nikonu.
10.12.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář