Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Voigtländer uvedl objektiv APO-Lanthar 50mm F2 Asph. pro Leicu M

, , aktualita
Voigtländer uvedl objektiv APO-Lanthar 50mm F2 Asph. pro Leicu M
Společnost Cosina uvedla pod značkou Voigtländer objektiv APO-Lanthar 50mm F2.0 Aspherical i pro bajonet Leica M. Ten tak doplňuje variantu pro CSC fotoaparáty Sony E/FE, která se objevila v minulém roce.
Voigtländer uvedl objektiv APO-Lanthar 50mm F2 Asph. pro Leicu M
Novinkou ve výrobním programu společnosti Cosina je objektiv Voigtländer APO-Lanthar 50mm F2.0 Aspherical. Ten už sice od minulého roku existuje pro bajonet Sony E/FE, nyní ale bude nově k dispozici také pro bajonet Leica M. Při 50mm reálné ohniskové vzdálenosti nabídne úhel záběru 46,2°. Optická konstrukce má 10 členů v 8 skupinách, 2 členy jsou asférické. Světelnost dosahuje velmi dobré hodnoty F2,0 a 12lamelovou clonu lze přiclonit maximálně na F16. Výrobce slibuje, že do hodnoty F5,6 nabídne plně kruhový tvar.
 
Voigtländer APO-Lanthar 50mm F2.0 Aspherical
 
Zaostřovat lze pouze manuálně, a to od vzdálenosti 70 cm. Rozměry činí 55,6 mm v průměru a 53,0 mm na délku, hmotnost je pak 288 gramů. S objektivem lze používat filtry se 49mm průměrem. Cena byla stanovena na 120 tisíc japonských jenů (cca 25 tisíc Kč po přepočtu). Sluneční clona LH-13 pak vyjde na 10 tisíc jenů (2000 Kč). V prodeji bude od ledna 2021.