Voigtländer uvedl objektiv APO-Lanthar 50mm F2 Asph. pro Leicu M

Voigtländer uvedl objektiv APO-Lanthar 50mm F2 Asph. pro Leicu M
, , aktualita
Společnost Cosina uvedla pod značkou Voigtländer objektiv APO-Lanthar 50mm F2.0 Aspherical i pro bajonet Leica M. Ten tak doplňuje variantu pro CSC fotoaparáty Sony E/FE, která se objevila v minulém roce.
K oblíbeným
reklama
Novinkou ve výrobním programu společnosti Cosina je objektiv Voigtländer APO-Lanthar 50mm F2.0 Aspherical. Ten už sice od minulého roku existuje pro bajonet Sony E/FE, nyní ale bude nově k dispozici také pro bajonet Leica M. Při 50mm reálné ohniskové vzdálenosti nabídne úhel záběru 46,2°. Optická konstrukce má 10 členů v 8 skupinách, 2 členy jsou asférické. Světelnost dosahuje velmi dobré hodnoty F2,0 a 12lamelovou clonu lze přiclonit maximálně na F16. Výrobce slibuje, že do hodnoty F5,6 nabídne plně kruhový tvar.
 
Voigtländer APO-Lanthar 50mm F2.0 Aspherical
 
Zaostřovat lze pouze manuálně, a to od vzdálenosti 70 cm. Rozměry činí 55,6 mm v průměru a 53,0 mm na délku, hmotnost je pak 288 gramů. S objektivem lze používat filtry se 49mm průměrem. Cena byla stanovena na 120 tisíc japonských jenů (cca 25 tisíc Kč po přepočtu). Sluneční clona LH-13 pak vyjde na 10 tisíc jenů (2000 Kč). V prodeji bude od ledna 2021. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek
Fotografický obchod v Norsku na sebe přitáhl pozornost díky netradiční atrakci, kterou zveřejnil na Instagramu. V prodejně postavili velkou šachovnici, na které je možné hrát místo figurek s fotografickým vybavením.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu
Konkurence na trhu full frame CSC sílí a Sony chce mít nejlepší CSC na trhu. Tím se má stát Alpha 1. Nový fotoaparát přinese 50MPx vrstvený čip, podporu 8K videa, přičemž i to je s oversamplingem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle
I s minimem rekvizit je možné vytvořit celou sérii zajímavých fotografií. Fotografka Ziqian Liu se tímto heslem řídí při tvorbě svého projektu, v němž při fotografování autoportrétů pracuje s odrazy.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru
Leica představila speciální limitovanou edici svého dálkoměrného fotoaparátu M10-P Reporter. Novinka sází na nenápadný vzhled v khaki barvě a přidává grip z kevlarových vláken. Ten má časem blednout a dát fotoaparátu jedinečnou patinu.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem
Zítra společnost Sony představí jednu nebo možná několik fotografických novinek, na které láká novým teaserem. Spekuluje se, že by mezi nimi mohl být první fotoaparát značky se zakřiveným senzorem.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů