Diskuze k článku: Vše o formátu RAW – 6.díl
23.4.2008, Roman Pihan, článek

Po veledůležitých úpravách expozice, jasu, tonální křivky a kontrastu popsaných v předchozích dílech se nyní podíváme na šestý parametr, a sice souvislost RAWu a barev.

reklama
V Jpg mizí nejmíň polovina informací o barvě | od: Jejda  13.5.20082:28
Že to nebije do očí, je dáno tím, že lidské oko je citlivé zejména na jas a barva je až druhotná.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
graf - barevné spektrum | od: nn  25.4.200820:00
doufal jsem že se v článku vysvětlí graf s barevným spektrem, zajímalo by mě jak vůbec takový graf vzniknul, není mě jasné jaké veličiny jsou na osách x y nebo čeho to je část 0 až 1 a proč jsou základní barvy č. m. z. tam kde jsou, je mě jasný že v celém spektru se zvolil trojúhlelník sRGB ale proč např krajní ještě viditelná červená 700 nm má souřadnice přibližně 0,75; 0,25 tomu bych rád rozuměl.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
gif animace v článku | od: nn  25.4.200819:46
podle mě jsou gif animave v článku moc rychlé, přímo to bliká, člověk si nestihne pořádně prohlídnout detaily změn snad s vyjímkou úpravy odstínu, tam to nevadí, ale kdyby všude časy byli aspoň dvojnásobné tak by se dalo např. lépe prohlídnout změnu histogramu fotky a jiné úpravy.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
TIFF | od: Matyáš Novák  24.4.200821:31
Ahoj,
Tiff rozhodně není nekomplrimovaný ­- může užít kompresi metodou LZW. Je pravda, že je to bezztrátová komprese, ale je to komprese....
Matyáš
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: TIFF | od: Pavel Matějka (781)  25.4.20086:33
No, on TIFF může použít prakticky libovolnou kompresi, tedy i ztrátovou, je to dost ­"gumový­" formát ­- spíše taková obálka s proměnlivým vnitřkem ­- a mnoho programů má problémy s jeho ­"exotičtějšími­" variantami.

Například IrfanView 4.10 nabízí při ukládání do TIFFu kompresi LZW ­(předvolená­), Packbits, JPEG, ZIP a černobíle ještě Huffman RLE a CCIT Fax 3 a 4.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Dávkový režim | od: Pavel Matějka (781)  23.4.20087:19
nemusí být až tak úplnou samozřejmostí, například velmi oblíbený RAW Therapee jej zatím neumí. Snad jej autor časem připrogramuje.

Zoner Photo Studio 10 Pro zase neumí ­(bůhvíproč­) při funkci ­"Získat z DNG­" otevření do editoru, konvertuje pouze do souboru. Přitom když se tato funkce použije jako podklad pro pseudoHDR, otevření v editoru tam je, stejně jako při ­"Získat z Canon RAW­".
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
reklama
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste vpravo nahoře. Pokud nemáte profil, zaregistrujte se.