Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Výstřel při focení selfie ve strip klubu pomohl muži na 6,5 roku do vězení

16.8.2017, Milan Šurkala, aktualita
Focení selfie občas přináší nečekané situace. Na Floridě takto jeden muž pořizoval svůj snímek na záchodě ve strip klubu. Co čert nechtěl, tento člen místního gangu při tom nechtěně vystřelil z pistole a nyní si přes šest let posedí ve vězení. 
Selfie je v dnešní době velmi oblíbená činnost, nezřídka ale kvůli nepozornosti fotících způsobuje vážné nehody. Měli jsme tu poškození památek, neuvážené sdílení výherního tiketu, vlastní usvědčení z vraždy, popáleniny při focení selfie na žhavém uhlí i smrtelné nehody jako pád ze střechy nebo mnoho dalších. Rorn Sorn, 34letý muž z Floridy, by dnes byl asi také raději, kdyby si focení selfie a natáčení videí pro sociální sítě odpustil. Na toaletách v místním strip klubu se chtěl natočit a vyfotit, načež nešťastnou náhodou vystřelila jeho pistole, prostřelila zrcadlo na stěně a kulka skončila až na dámských záchodcích, kde naštěstí nikoho nezranila. 
 
Zbraň
 
Autor: lifesizepotato from San Antonio, TX (web1) [Public domain], přes Wikimedia Commons
 
Když záchody opouštěl, místnímu bezpečákovi jen řekl: "Chlape, byla to nehoda, jen jsem si chtěl udělat selfie." Přivolaná policie Sorna posléze zadržela o blok dál. Tvrdil, že má legálně drženou zbraň svého kamaráda. Také tvrdil, že nevěděl o jejím nabití a odjištění. Ukázalo se však, že jde o člena místního asijského gangu a jako člověk usvědčený z vloupání a pokusu o vraždu prvního stupně, neměl právo nosit zbraň. Vedle této zbraně, která ve skutečnosti legální nebyla, a zásobníku, u něj našli ještě trochu marihuany. Nyní si tak bude muset odsedět 6 let a 5 měsíců ve vězení. Nebude to ale za focení selfie s náhodným výstřelem, ale za nelegální držení zbraně. Focení selfie jen pomohlo nešťastného gangstera dopadnout. Smůla.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.