www.digimanie.cz
>
>
>
>

Vzácný Zeiss Planar 50mm f/0.7 pro NASA jde do aukce, čeká se až 120 tis. EUR

Vzácný Zeiss Planar 50mm f/0.7 pro NASA jde do aukce, čeká se až 120 tis. EUR
, , aktualita
Občas se v aukcích objeví velmi zajímavé produkty a nyní jde o supersvětelný objektiv Zeiss Planar 50mm f/0.7. Ten používala NASA pro vesmírné mise Apollo nebo Kubrick pro svůj film Barry Lyndon.
K oblíbeným
reklama
Na Leitz Photographica Auction se objevil velmi působivý objektiv Zeiss Planar 50mm f/0.7. Ten disponuje extrémní světelností F0,7 a díky tomu i velmi malou hloubkou ostrosti. Vyvolávací cena tohoto objektivu je 50 tisíc EUR, prozatím bylo přihozeno na 55 tisíc EUR a předpokládá se, že by se mohl dostat až někam ke 100-120 tisíc EUR. Objektiv je zajímavý zejména tím, že je opravdu velmi vzácný.
 
Zeiss Planar 50mm f/0.7
 
Vznikl v roce 1966 pro vesmírné mise Apollo a celkem bylo vyrobeno pouhých 10 kusů. Šest z nich získala NASA, jeden je v továrním muzeu společnosti Carl Zeiss a tři zbývající kusy měl režisér Stanley Kubrick, který je použil pro natáčení filmu Barry Lyndon. V té době šlo o objektiv o zhruba 2 EV světelnější než ty, které byly běžně dostupné, a umožnilo mu to natáčet film i při světle svíčky. V případě vesmírného nasazení měly tyto objektivy za úkol fotit odvrácenou stranu Měsíce. Aukce končí 12. června, součástí je i zrcadlovka Nikon F a set je ve vynikajícím stavu. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ricoh uvedl odolný kompakt WG-7 s funkcí webkamery Ricoh uvedl odolný kompakt WG-7 s funkcí webkamery
Ricoh představil další generaci odolného kompaktu WG-7. Zůstává zde objektiv s 5× optickým zoomem a 20MPx snímač CMOS BSI. Novinkou je nicméně funkce webkamery díky podpoře USB Video Class 1.1.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Leica uvedla Leitz Phone 1: smartphone s 1" snímačem Leica uvedla Leitz Phone 1: smartphone s 1" snímačem
Leica zařadila do svého výrobního programu i smartphone. Nese jméno Leitz Phone 1 a nabídne velký 1" snímač s rozlišením 20 megapixelů. Dokonce nabídne i speciální krytku objektivu, který má světelnost F1,9.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Canon má údajně představit trojici APS-C modelů s bajonetem RF Canon má údajně představit trojici APS-C modelů s bajonetem RF
Znovu se objevují spekulace, že Canon chystá APS-C fotoaparáty s bajonetem RF. Dokonce by mělo jít o trojici modelů pokrývající různé trhy spíše nižšího cenového spektra. Má jít o EOS R7 až EOS R9.
16.6.2021, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Další zvěsti o Nikonu prozrazují možnou budoucnost Další zvěsti o Nikonu prozrazují možnou budoucnost
Mnohé zajímá budoucnost značky Nikon. Nyní se na Internetu objevily další zákulisní informace, které prozrazují, co se na nás chystá. Můžeme čekat nové objektivy i Z9, otazník visí nad low-endovou Z30.
15.6.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Nikon údajně chystá retro model Zfc s APS-C čipem na 28. června Nikon údajně chystá retro model Zfc s APS-C čipem na 28. června
Na Internetu se čím dál více objevují zvěsti o tom, že Nikon velmi brzy představí nový model s APS-C čipem. Původně se mluvilo o Z30, nyní to naopak vypadá na Zfc s retro vzhledem. A mělo by se tak stát už za dva týdny.
14.6.2021, aktualita, Milan Šurkala