www.digimanie.cz
>
>

WindowSight: "Netflix" pro fotografy a fine art umělce za 17 EUR měsíčně

WindowSight: "Netflix" pro fotografy a fine art umělce za 17 EUR měsíčně
, , aktualita
Streamovacích služeb je dnes hodně a nyní se objevuje další, která je cílena pro fotografy a fine art umělce. Ti mohou prezentovat svá vizuální díla přes WindowSight a získávat za zhlédnutí provize.
K oblíbeným
reklama
Dnes se do digitálního světa přesouvá spousta věcí a jednou z nich chce být i umění. Vznikla totiž nová streamovací služba WindowSight, která chce být jakýmsi Spotify nebo Netflixem pro fotografy a fine art umělce (ilustrace, malby, digitální umění). Ti dnes v mnoha zemích nemohou mít výstavy kvůli protipandemickým opatřením. Zveřejňovat svá díla na sociálních sítích sice může tvůrce popularizovat, ale přímo z toho nemají žádný finanční prospěch, pokud se jim tedy nepovede takové sledující nahnat k sobě do e-shopu nebo na stránku s Print on Demand službami a jejich díly.
 
WindowSight
 
WindowSight chce ale z tohoto procesu udělat streamovací službu. Aplikaci si lze nainstalovat do telefonu nebo do televize (podporováno je mnoho systémů a brzy přijde např. podpora pro Roku a Amazon Fire) a uživatel v případě streamování na televizi platí předplatné. To činí 16,99 EUR za měsíc. Projekt je o tom, aby nemusel mít vypnutou televizi, škaredý šedý obdélník, ale aby se zde promítaly vybrané fotografie nebo obecně díla dle vybraných témat, umělců a dalších detailů toho, jak si nastaví playlist. Tvůrce má dostat 50% provizi, která se počítá z doby sledování každým daným uživatelem zvlášť (8,49 EUR od každého uživatele se tedy proporčně rozdělí mezi všechny umělce, které tento daný uživatel v daném měsíci sledoval na základě poměru dob sledování).
 
 
Bezplatný režim zahrnuje možnost streamování na telefonu a přístup k zatím více než 5000 pracím. Lze vyhledávat a vytvářet playlisty. Za oněch 16,99 EUR za měsíc dostanete možnost streamovat i na televizi (a to rovnou na 3 najednou), můžete si také zvolit rámečky.
 
No, nevím, zda se něco takového za takovou cenu (nebo i jakoukoli jinou) setká s úspěchem. Není to navíc až tak převratná myšlenka. Existuje (resp. spíše asi existoval) projekt Acanvas, což byl digitální fotorámeček 20"×30", kam si člověk mohl bezdrátově uploadovat fotky, a který byl schopen se sám nabíjet. Současně byl ale v partnerství s jedním z nejznámějších Print on Demand webů FineArtAmerica, kde tvůrci mohli dát svá díla k digitálnímu streamování. Projekt měla zastřešovat firma LG. Nyní se zmínky o Acanvasu spojují s rumunskou firmou Apsisware a web acanvas.com už nefunguje. Tak uvidíme, zda WindowSight uspěje. Co myslíte vy? Má něco takového šanci?
 
WindowSight plány
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung uvádí nový 1/1,33" snímač ISOCELL HM3 se 108 MPx Samsung uvádí nový 1/1,33" snímač ISOCELL HM3 se 108 MPx
Samsung uvedl nový obrazový snímač pro telefony, ISOCELL HM3. Novinka je typu 1/1,33" a disponuje rozlišením 108 megapixelů při malých 0,8μm pixelech. Disponuje technologií Nonacell slučující 9 pixelů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Godox uvádí SZ200Bi: 200W zoomovací LED světlo s nastavitelnou teplotou barev Godox uvádí SZ200Bi: 200W zoomovací LED světlo s nastavitelnou teplotou barev
Společnost Godox přichází s dalším novým studiovým světlem. Novinka v podobě modelu SZ200Bi přichází se zoomem, tedy možností měnit úhel svícení. Také zvládne nastavit barevnou teplotu od 2800 K do 6500 K.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala
Koronavirová pandemie sice tvrdě dopadla na výrobce fotoaparátů, ale možná nebude tak zle, jak se čekalo. Canon totiž už podruhé zvyšuje své predikce pro rok 2020, kdy díky úspěchu EOSů R5 a R6 čeká větší zisky než původně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů
Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály
Další fotografický film to má spočítané. Tentokrát jde o barevný film Fujifilm Fujicolor PRO 400H. Jeho výroba skončí, přičemž primárním problémem by zde nebyl ani tak nedostatek zájmu jako spíše materiálu pro jeho výrobu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí
Nizozemský fotograf se rozhodl vytvořit netradiční fotografický projekt, kdy ve svém ateliéru zachytil nejrůznější starou elektroniku. Aby toho ale nebylo málo, před vyfocením každý přístroj rozbil. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře