reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia
reklama
Registrace: 27.3.2006
Komentářů: 3, score 2.0 | Svět hardware: 261/2.0 | TV Freak: 4/1.0 | Relaxuj: 1/1.0
Účast v Expertiádách: 0
Účast v Týdenních šancích: 1 (přehled)
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 15.3.2023 s hodnocením +3:
Nevěřím, že jakýkoliv telefon dokáže fotit měsíc tak, jak je prezentováno.
1­) nejsme naivní a nevěřím na technomagii
2­) mám srovnání. Když se kouknu na optiku telefonu a pak na optiku, kterou ho občas pozoruji, když jsme u rodičů na venkově, kde je v noci relativně tma, tak srovnávám metr dvacet dlouhou trubku, co stála víc než nejnovější jablko a samsung dohromady s pár sklíčky narvanými na půl centimetru. Teleskop má jak výstup pro oko tak asi 50Mpx čip. Navíc je na pevném uchycení a je vybaven servy pro sledování objektu.

Přesto nějakou záhadou mají fotky ze samsungů při neskonale horší optice, focené z ruky za bůhvíjakých podmínek lepší detaily, než co mi poskytne zařízení speciálně sestrojené jen za účelem pozorování objektů na obloze. To už není technologie, ale magie. A nebo prostě namapování známé textury do zbytku fotky.

Jako sorry, ale čemu vy říkáte ­"odstranění vad­" tomu já říkám namapování textury z jiného zdroje. Jinak jsem majitelem samsungu a můj výber telefonu by nějaké focení měsíce fakt neovlivnilo. Spíš je mi trochu trapně a to jak za výrobce tak za vás.
Komentář z 15.3.2023 s hodnocením +1:
technomagie ­- to byl takový eufemismus jak je neoznačit za lháře. Možná špatně zvolená slova, protože někde technologie pokročila už tak, že jí těžko odlišit od magie. Většinou tam, kde už člověk nechápe principy, ani když mu je někdo nakreslí.

Každopádně snímek upravený pomocí AI je fake. Je reálný ve smyslu, že existuje jako soubor, je to originál co vznikl a já na něj můžu koukat a myslet si, že taková byla realita, když se fotilo. Nevidím ale rozdílu mezi koláží výstřižků časopisů a dokreslování detailů, které snímač neviděl.

Prostě je sakra rozdíl, jestli koukám teleskopem na opravdový měsíc, nebo si na obrovské televizi zobrazím superduper fotku z nasa nebo fotku z telefonu, do které někdo doplnil známé detaily dle té superduper fotky.

Jinak tedy o fotkách pořízených jakýmkoliv přídavným bastlem předsazeným pře optiku telefonu pochybuji ještě víc.

Každopádně, pokud to někomu přináší radost, nechť funkci AI dokreslování má, já mu to fakt neberu. Ale zase bych nebral argumenty těm, kteří tvrdí, že to vlastně není fotka, ale koláž a že tím nelze argumentovat ohledně kvality fotoaparátu. Osatně, skoro všechyn fotky vesmíru jsou nějaké koláže, dokreslené, podbarvené s upravenými spektry. Jen se na to nějak zapomíná, ale princip je, ten ž ese snaží ukázat, co ­"vidíme­" a ne to, co by tam mohlo dle algoritmů být.