www.digimanie.cz
>
>
>
>

Xiaomi chystá telefon se 108MPx čipem Samsung

Xiaomi chystá telefon se 108MPx čipem Samsung
, , aktualita

Vypadá to, že se svět opět zbláznil a megapixelová válka ožila v telefonech, kterým se dlouho vyhýbala. To se ale mění a po 48MPx a 64MPx čipech se totiž chystá dokonce 108MPx senzor v telefonu Xiaomi. 

K oblíbeným
reklama
Přestože se u telefonů rozlišení fotoaparátů u většiny modelů docela dlouho zastavilo na nějakých 12 až 16 MPx, nyní se megapixelová válka rozhořela opravdu naplno. Máme tu 48MPx i 64MPx čipy, nicméně je faktem, že ty běžně vytváří snímky se čtvrtinovým rozlišením, tedy 12, resp. 16 MPx. U tohoto ale neskončí a Samsung vyvinul nový mobilní snímač ISOCELL, jehož rozlišení dosahuje monstrózních 108 MPx (12032x9024 pixelů).
 
 
I při tradičním využití čtvrtinového rozlišení těchto extrémních čipů budou výsledkem 27MPx snímky, což je i tak opravdu hodně. Tento snímač by měl být poprvé použit v telefonu od Xiaomi, na který láká nový teaser. Zatím se neví, který to bude, ale spekuluje se o modelu Mi Mix 4. 
 
Zdroj: dpreview.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Olympus uvedl PEN E-PL10 s otočným displejem Olympus uvedl PEN E-PL10 s otočným displejem
Olympus představuje nové stylové CSC v podání modelu PEN E-PL10. Tento fotoaparát podporuje natáčení UHD 4K videa, má také o 180° otočný displej pro selfie. Umí nový AP (Advanced Photo) režim pro snazší focení kreativních snímků.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Olympus uvádí malý OM-D E-M5 Mark III s 20MPx čipem Olympus uvádí malý OM-D E-M5 Mark III s 20MPx čipem
Olympus dnes představil nový fotoaparát OM-D E-M5 Mark III, který má přinášet některé z technologií E-M1 Mark II v mnohem menším těle. Má tak 20MPx senzor, vylepšený fázový systém AF s citlivostí od -6 EV a další detaily.
17.10.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Doporučené fotoaparáty: říjen 2019 Doporučené fotoaparáty: říjen 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
17.10.2019, návod, Milan Šurkala55 komentářů
Nikon prozradil chystané objektivy pro Z-Mount Nikon prozradil chystané objektivy pro Z-Mount
Nikon nás pravidelně informuje o připravovaných objektivech pro svůj nový Z-Mount a nyní už víme plány až do roku 2021. Dostane se na pevná světelná skla, zoomy, ultrazoomy a dokonce i pancake objektivy.
15.10.2019, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Canon uvedl IVY REC, malý fotoaparát ve formě klíčenky Canon uvedl IVY REC, malý fotoaparát ve formě klíčenky
Na začátku léta oznámila společnost Canon svůj nový fotoaparát IVY REC, který má tvar a velikost typickou spíše pro USB klíčenky. Karabina pro připnutí fotoaparátu pak může sloužit i jako průhledový hledáček.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář