www.digimanie.cz
>
>
>
>

Xiaomi chystá telefon se 108MPx čipem Samsung

Xiaomi chystá telefon se 108MPx čipem Samsung
, , aktualita

Vypadá to, že se svět opět zbláznil a megapixelová válka ožila v telefonech, kterým se dlouho vyhýbala. To se ale mění a po 48MPx a 64MPx čipech se totiž chystá dokonce 108MPx senzor v telefonu Xiaomi. 

K oblíbeným
reklama
Přestože se u telefonů rozlišení fotoaparátů u většiny modelů docela dlouho zastavilo na nějakých 12 až 16 MPx, nyní se megapixelová válka rozhořela opravdu naplno. Máme tu 48MPx i 64MPx čipy, nicméně je faktem, že ty běžně vytváří snímky se čtvrtinovým rozlišením, tedy 12, resp. 16 MPx. U tohoto ale neskončí a Samsung vyvinul nový mobilní snímač ISOCELL, jehož rozlišení dosahuje monstrózních 108 MPx (12032x9024 pixelů).
 
 
I při tradičním využití čtvrtinového rozlišení těchto extrémních čipů budou výsledkem 27MPx snímky, což je i tak opravdu hodně. Tento snímač by měl být poprvé použit v telefonu od Xiaomi, na který láká nový teaser. Zatím se neví, který to bude, ale spekuluje se o modelu Mi Mix 4. 
 
Zdroj: dpreview.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ricoh představil HD Pentax-D FA* 85mm F1.4 ED SDM AW Ricoh představil HD Pentax-D FA* 85mm F1.4 ED SDM AW
Ricoh už několikrát hovořil o příchodu vysoce světelného pevného objektivu HD Pentax-D FA* 85mm F1.4 ED SDM AW. Nyní se oficiálně představuje a nabídne např. výkonnější zaostřovací motorek SDM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samyang AF 85mm F1.4 nyní i pro bajonet Canon RF Samyang AF 85mm F1.4 nyní i pro bajonet Canon RF
Samyang představil svůj vysoce světelný objektiv AF 85mm f/1.4 nově i pro bajonet Canon RF, tedy full frame CSC fotoaparáty od Canonu. Jak už napovídá název, bude mít i automatické zaostřování.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm také umožňuje použít fotoaparáty jako webkameru Fujifilm také umožňuje použít fotoaparáty jako webkameru
Koncem dubna uvolnila společnost Canon software, který dovolil používat fotoaparáty jako webkameru. Nyní se přidává Fujifilm, který takovou funkci dal deseti svým CSC fotoaparátům včetně středoformátů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic uvedl levný, lehký a širokoúhlý Lumix S 20-60mm F3.5-5.6 Panasonic uvedl levný, lehký a širokoúhlý Lumix S 20-60mm F3.5-5.6
Panasonic představil další objektiv pro svůj nový full frame systém. Jde o Lumix S 20-60mm F3.5-5.6 (S-R2060), který nabídne velmi širokoúhlou 20mm ohniskovou vzdálenost. Je také poměrně lehký a levný.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Sony uvedlo ZV-1, malý 1,0" kompakt cílený na vloggery Sony uvedlo ZV-1, malý 1,0" kompakt cílený na vloggery
V posledních dnech se často mluvilo o novém kompaktu Sony ZV-1, který měl být určen pro vloggery. Nyní se tento fotoaparát skutečně představuje. Nabídne 1,0" čip, kvalitní mikrofon i zdířku pro ten externí, nechybí ani výklopný displej.
27.5.2020, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů