www.digimanie.cz
>
>
>
>

Xiaomi chystá telefon se 108MPx čipem Samsung

Xiaomi chystá telefon se 108MPx čipem Samsung
, , aktualita

Vypadá to, že se svět opět zbláznil a megapixelová válka ožila v telefonech, kterým se dlouho vyhýbala. To se ale mění a po 48MPx a 64MPx čipech se totiž chystá dokonce 108MPx senzor v telefonu Xiaomi. 

K oblíbeným
reklama
Přestože se u telefonů rozlišení fotoaparátů u většiny modelů docela dlouho zastavilo na nějakých 12 až 16 MPx, nyní se megapixelová válka rozhořela opravdu naplno. Máme tu 48MPx i 64MPx čipy, nicméně je faktem, že ty běžně vytváří snímky se čtvrtinovým rozlišením, tedy 12, resp. 16 MPx. U tohoto ale neskončí a Samsung vyvinul nový mobilní snímač ISOCELL, jehož rozlišení dosahuje monstrózních 108 MPx (12032x9024 pixelů).
 
 
I při tradičním využití čtvrtinového rozlišení těchto extrémních čipů budou výsledkem 27MPx snímky, což je i tak opravdu hodně. Tento snímač by měl být poprvé použit v telefonu od Xiaomi, na který láká nový teaser. Zatím se neví, který to bude, ale spekuluje se o modelu Mi Mix 4. 
 
Zdroj: dpreview.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Aplikace Google Photos rozšiřuje rozpoznání textu OCR Aplikace Google Photos rozšiřuje rozpoznání textu OCR
Mobilní aplikace Google Photos rozšiřuje schopnosti své zajímavé funkce pro rozpoznávání textu. Ta umožňuje nejen najít text v obrázcích a zkopírovat jej do schránky, nyní ale umožní i vyhledávat v obrázcích podle textu, který je na nich vyfocen.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon si patentoval objektiv RF 17-70mm f/3.5-5.6 Canon si patentoval objektiv RF 17-70mm f/3.5-5.6
Canon si nechal patentovat další optický návrh nového objektivu pro bajonet RF. Tentokrát půjde o širokoúhlý zoom se 4,1× optickým zoomem v rozsahu 17 až 70 milimetrů a standardní světelností F3,5 až F5,6.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE
Tamron zveřejnil nový teaser, ve kterém láká na "velké" věci. Hodlá totiž představit hned 4 nové objektivy pro CSC fotoaparáty. Má jít o modely pro velmi populární full frame systém od společnosti Sony.
22.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF
Výrobce objektivů a příslušenství Viltrox si chystá tři novinky s pevnou ohniskovou vzdáleností. Všechny budou mít autofokus a výbornou světelnost F1,4, přičemž budou určeny pro APS-C CSC fotoaparáty.
22.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX
SpeedBoostery od společnosti Metabones nemusí být určeny jen pro malé senzory, kde chceme dosáhnout výkony velkých senzorů. Nová verze je dokonce pro středoformát Fujifilm GFX a dovoluje montáž objektivů Hasselblad V.
21.8.2019, aktualita, Milan Šurkala