xvasek

Registrace: 17.1.2011
Komentářů: 220, score 1.7
Účast v Expertiádách: 0
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 18.10.2017 s hodnocením +7:
Pro dosažení ještě­-více­-retro výsledku bude příští Leica obsahovat element pro emulaci plísně. :­-)
Komentář z 19.12.2016 s hodnocením +7:
Se zrcadlovkama je to myslím trochu jinak. Ono těch lidí s low­-endama neubylo, jenom prostě nekupují nové přístroje, to je celé. Dívají se na rozlišení a ­"zoom­", to mají od roku 2012 pořád stejné, takže je nic nenutí měnit.

I celá ta křivka v podstatě kopíruje vývoj, že v roce 2003 prostě nikdo digitální foťák neměl, tak si jej postupně lidi nakoupili, ale pak už jej nemění. Prostě to není tak konzumní trh. Já taky měním tělo až ho rozflákám, samozřejmě si koupím lepší, ale dokud funguje staré, nemám chuť na to sahat.
Komentář z 26.9.2011 s hodnocením +7:
Neberete nám a neodsuzujte fotografii bez vášně. Ze svého dětství mám jenom několik desítek fotek, žádná z nich není dělána s vášní a pomocí nějakého superuměleckého nasvícení, nebo s nějakým dodatečným talentem, jsou vyvolané ve fotolabu a přesto je každá z nich pro mě jako malý poklad. Stejně tam jsem vděčný za těch pár fotek, které někdo pošle z nějaké akce ­- třeba jak jsme s ještě teplým řidičákem a Favoritem kamarádova tatíka vyrazili někde okolo roku 1997 na slepo na Slovensko. Žádné umění, žádná technika, jenom dokumentace.

Naopak jsou střípky, které mi velmi chybí ­- první motorky mám jenom pár fotek, druhé žádnou ­(jak to vysvětlím dětem?­), nemám fotky, jak jsme randili se ženou ­(a jak jsme tehdy vypadali­), cokoli z toho bych určitě vyměnil za fotku technicky zajímavě nasvětleného kanálu ­(ve vší úctě k té fotce v článku. :­-­).

V poslední době se snažím nemít takováto fotograficky bílá místa. Včera jsem nafotil na dnech NATO Vendulu ­(dceru­) na kole bombardéru B­-52, Radima ­(synáčka :­) u vrtulníku, přidal jsem video prolétajícího Migu­-29 a jak si děcka drží ruce na uších u toho rachotu ­(krásná stíhačka­) a nakonec jsem přidal fotku, jak bok po boku stojí na runwayi právě ten Mig a F­-16. Nevím, jestli to dělám s dostatečnou vášní ­(asi ne, necítím se tak­) a taky na to nemám žádnou übercool techniku ­(jenom kompakt­). Nezbývá mi než doufat, že mi to děcka časem neomlátí o hlavu kvůli nedostatku vášně...

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 30.4.2015 s hodnocením -4:
Osobně si myslím, že fotit Jupiterem z roku 53 sice určitě je známka punku, ale co se týká padesátek, tak poměr cena ­/ výkon ­(hlavně na otevřenější cloně­) pořád ještě nedosahuje kvalit starších japonských kousků, které se prodávají za polovinu ceny, holt v padesátkách je hrozně velký výběr. Každopádně za recenzi určitě palec nahoru, jenom jsem se chtěl zeptat ­- bude i nějaká západní technika, nebo ještě setrváme s Sovětském svazu? :­-)
Komentář z 14.6.2018 s hodnocením -1:
Nedobře se na to díváš. Abys měl takový retro efekt jinde, musíš si nakoupit nějaké ty retro­-Meyer­-Optik skla za desítky tisíc. Tady ti to Sony dává ve standardu a ještě se zoomem, tak neremcej.
Komentář z 26.9.2016 s hodnocením -1:
Video moc nedělám, ale samozřejmě m43 je v tomto po dodatečném ­"nastrojení­" špička. Každopádně pokud zkouším natáčet i bez těch držáků, displayů a mikrofonů ­(což je samo o sobě nesmysl ­- z toho kloudné hi­-tech video využívající potenciálu m43 nevznikne nikdy­), tak mi přijde mnohem líp do ruky nějaké staré manuální sklo ­(a to jsou samozřejmě ještě lepší ty ­"debilní­" s dlouhým chodem ostření­), než cokoli s AF, nedejbože ještě s elektronickou vazbou.

Různé ­"cine­" objektivy musí být ještě úplně jiné kafe, ale bez velkého displaye je to stejně zase víceméně k ničemu.