Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

xvasek

Registrace: 17.1.2011
Komentářů: 240, score 1.8
Účast v Expertiádách: 0
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 4.8.2020 s hodnocením +7:
Zastaralý ­- nezastaralý, na tom houby záleží. Řada E­-M10 má podle mě podstatnější věci na vyřešení ­- například zmatený AF ­- a doufejme, že s tím něco udělali ­- na druhou stranu pokud se člověk dívá na ­(zpracované­) fotky, hodnotí úplně jiné věci. Když už chci hledat nějaké technické chyby, hodnotím bokeh, chromatickou aberaci, ­(ne­)přesnost AF, pod­/přeexponování, špatné světlo, kompozici ... ­- tzn. věci, které záleží buď na objektivu, nebo na ­"rukách­".

Aspoň teda já jsem se ještě nikdy nedíval na fotku a neříkal jsem si: ­"Ty kráso, to mohla být tak pěkná fotka, ale ten senzor je hrozně zastaralý, takže je to o ničem­", popřípadě ­"no ty brďo, krásná fotka, za to může určitě ten nový senzor."
Komentář z 18.10.2017 s hodnocením +7:
Pro dosažení ještě­-více­-retro výsledku bude příští Leica obsahovat element pro emulaci plísně. :­-)
Komentář z 19.12.2016 s hodnocením +7:
Se zrcadlovkama je to myslím trochu jinak. Ono těch lidí s low­-endama neubylo, jenom prostě nekupují nové přístroje, to je celé. Dívají se na rozlišení a ­"zoom­", to mají od roku 2012 pořád stejné, takže je nic nenutí měnit.

I celá ta křivka v podstatě kopíruje vývoj, že v roce 2003 prostě nikdo digitální foťák neměl, tak si jej postupně lidi nakoupili, ale pak už jej nemění. Prostě to není tak konzumní trh. Já taky měním tělo až ho rozflákám, samozřejmě si koupím lepší, ale dokud funguje staré, nemám chuť na to sahat.

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 30.4.2015 s hodnocením -4:
Osobně si myslím, že fotit Jupiterem z roku 53 sice určitě je známka punku, ale co se týká padesátek, tak poměr cena ­/ výkon ­(hlavně na otevřenější cloně­) pořád ještě nedosahuje kvalit starších japonských kousků, které se prodávají za polovinu ceny, holt v padesátkách je hrozně velký výběr. Každopádně za recenzi určitě palec nahoru, jenom jsem se chtěl zeptat ­- bude i nějaká západní technika, nebo ještě setrváme s Sovětském svazu? :­-)
Komentář z 14.6.2018 s hodnocením -1:
Nedobře se na to díváš. Abys měl takový retro efekt jinde, musíš si nakoupit nějaké ty retro­-Meyer­-Optik skla za desítky tisíc. Tady ti to Sony dává ve standardu a ještě se zoomem, tak neremcej.
Komentář z 26.9.2016 s hodnocením -1:
Video moc nedělám, ale samozřejmě m43 je v tomto po dodatečném ­"nastrojení­" špička. Každopádně pokud zkouším natáčet i bez těch držáků, displayů a mikrofonů ­(což je samo o sobě nesmysl ­- z toho kloudné hi­-tech video využívající potenciálu m43 nevznikne nikdy­), tak mi přijde mnohem líp do ruky nějaké staré manuální sklo ­(a to jsou samozřejmě ještě lepší ty ­"debilní­" s dlouhým chodem ostření­), než cokoli s AF, nedejbože ještě s elektronickou vazbou.

Různé ­"cine­" objektivy musí být ještě úplně jiné kafe, ale bez velkého displaye je to stejně zase víceméně k ničemu.